• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Sütés, főzés (gasztro-tech)

Csöppség melletti villámebédnek nekem mostanában az éjszakai etetésnél mediterrán fűszerkeveréknek elnevezett csodaporral bedörzsölt, kefírbe tunkolt, majd 4-8 óra múlva (a szabályos időközökről a mini ellenőr gondoskodik) serpenyőben kisütött csirkeszeletek váltak be. Finom sertéssel is (ki kellett próbálni, mert félig kómásan néha elszöknek a előlem a fagyasztóban "lakó" csirkék). Félálomban 2x10 perc és kész. ;):)
Villámkezűek sütéskor hozzácsaphatnak egy mikrós bögrés sütit. :cool:

Remélem jönnek még hasonlóan gyors és ezekre nem is hajazó profi kaják. :hungry:
 
ha bírod a csípőst, akkor erős pistával kend meg a csirkét [csak szőrmentén:)], tedd egy tálba, önts rá olajat, hogy ellepje, és mehet rá még lilahagymakarika.
további metódus változatlan.
ezekkel a fűszerkeverékekkel csak az a bajom, hogy kb mindben van nátrium-glutamát. vagy valami más hasonlóan fincsi.

ennek némiképp ellentmondóan köretnek thai vagy kínai fagyasztott zöldségkeveréket szoktam hozzá pirítani, néha megy bele tökmag/lenmag/szezámmag is, vagy esetleg vékony csíkokra vágott-reszelt sárgarépa.
 
Bremer klaben szeretnék a napokban sütni. Kardamom fűszert keresek, de sehol sem lehet kapni....ötletet szívesen elfogadok a beszerzését illetően. ;)
 
Ezeket néztem, csak pécsi, helyben gyorsan beszerezhető lehetőség érdekelt volna. Viszont lehet, hogy online vásárlás lesz ebből, kérdés mikorra érne Pécsre a fűszer. Holnap futok még egy kört a belvárosban...hátha valamelyik kis üzlet kimaradt...;)
 
Ezeket néztem, csak pécsi, helyben gyorsan beszerezhető lehetőség érdekelt volna. Viszont lehet, hogy online vásárlás lesz ebből, kérdés mikorra érne Pécsre a fűszer. Holnap futok még egy kört a belvárosban...hátha valamelyik kis üzlet kimaradt...;)
Bakker, én Gyulán hajtom egy hete... Kínomban már arra is rákerestem, hogyan lehetne termeszteni.:banghead:
 
Bakker, én Gyulán hajtom egy hete... Kínomban már arra is rákerestem, hogyan lehetne termeszteni.:banghead:
Pedig ugye állítólag Mo. egy szuper fűszerfelhasználó hatalom...de csak mainstream, kommersz cuccokat illetően....holnap szerzek a föld alól is...;)
 
Pedig ugye állítólag Mo. egy szuper fűszerfelhasználó hatalom...de csak mainstream, kommersz cuccokat illetően....holnap szerzek a föld alól is...;)
Én már csak a bio boltokban reménykedem. Ha találsz, kérlek írd meg, milyen boltban sikerült.
Rákerestem az említett sütire: jól néz ki, van már esetleg bevált/ajánlott recepted?

MÁS: sütemény receptekben pénztárca koptató arányban találtam darált mandulát - ez most valami új divat, vagy csak most jöttek szemben ezek a receptek? Ki lehet váltani valamivel, esetleg lehet valahol kapni aranynál olcsóbban (700 huf 200 grammért)? Előre is köszi!
 
700.-Ft?? Ha annyiért lenne a boltban....inkább 900.- Pécsett egy multinál a darált mandula. A Bremer Klaben nagy kedvenc, egy bitang energy bumm-bumm, tömény, súlyos darab. Olyan, ami előtt mértékkel kell elfogyasztani az ünnepi ebédet, hogy bírd a sütit a végére. :D Kardamom helyett fahéj volt eddig, de az nem eredeti recept. Idén akkor is kardamom lesz, ha fel kell érte mennem Holstein tartományba. :) A netről letölthető egyébként recept hozzá, ha bepróbálnád. ;)
 
700.-Ft?? Ha annyiért lenne a boltban....inkább 900.- Pécsett egy multinál a darált mandula. A Bremer Klaben nagy kedvenc, egy bitang energy bumm-bumm, tömény, súlyos darab. Olyan, ami előtt mértékkel kell elfogyasztani az ünnepi ebédet, hogy bírd a sütit a végére. :D Kardamom helyett fahéj volt eddig, de az nem eredeti recept. Idén akkor is kardamom lesz, ha fel kell érte mennem Holstein tartományba. :) A netről letölthető egyébként recept hozzá, ha bepróbálnád. ;)
Oyia delicat nevezetű helyen jártál már? Google szerint hasonló boltnak ígérkezik mint amilyen boltban mi találtunk Debrecenben
 
Oyia delicat - Ferencesek utcája. Szuper köszönöm, holnap itt kezdek...ez a bolt még kimaradt. ;) (y) Lehet, hogy vissza kell álljak Bing-ről Google-ra? o_O
 
Paleo!
Mer a zősemberek darált mandulából csinálták a muffint! :p:dead:
Aha. Ha simán cserélem lisztre, mi történhet? - Mármint a tésztával. A paleo nem vonz, főleg, ha arra gondolok, mennyi volt akkor az átlagéletkor. :ROFLMAO:

700.-Ft?? Ha annyiért lenne a boltban....inkább 900.- Pécsett egy multinál a darált mandula.
A lidl-ben nálunk ennyi. ;) De ha egy recept 100 gramm liszthez 200 gramm darált mandulát ír, háááát nem vagyok boldog. :D
 
Megvan a kardamom, csak jelzem, a keleti fűszerek kisboltjában kaptam. Egy teáskanálnyi volt 315.-HUF. Ez a harmadik legdrágább fűszer a világon a sáfrány és a vanilia után, bár nekem a legritkábbnak tűnik, már ami a beszerzését illeti. :) Most jövök én, és a sütő...;)
 
Na sütőben a Bremer klaben...szerintem @outro kolléga ismerheti is, mert nem csak Bremen spicialitása ez, hanem Alsó-Szászország és Holstein tartományban is népszerű. ;) Jönnek az illatok, megyek csökkentem a hőmérsékletet...;)
 
Back
Oldal tetejére