• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Submers HC nyírásból jóárasítva - kivételes alkalom

viktorlantos

Alapító
Admin
Úgy alakult, hogy a világbajnok HC Iwagumi akváriumunk szétszedésre kerül. :|
A benne lévő HC-t most jóárasítva el tudjátok vinni.

Reményeim szerint a héten szétcsapnánk az akváriumot, szóval péntekig élne ez a lehetőség csak.

Ha beturbózott HC gyepet szeretnél nagyobb mennyiségben, olyat amilyen senkinek sincs, írj privátban vagy csörögj ránk és megbeszéljük.

Addig is kitalálunk valami más belsőt a szépségnek. ;)


Green Aqua - Showroom by viktorlantos, on Flickr
 
Le a kalappal sosem pihentek!! ;)
3 vagy 4 db 60-as akit el lehet látni friss (már nem kell átalakulnia) HC-val, ebből a csodás iwagumi akiból. ;) :cool:
De jó hogy nem leszek ott amikor felszeditek, tuti a szívem szakadna a HC-val!!
 
Szerintem úgy kéne eladnotok, mint a régi Wembley gyepszőnyegét tették az angolok! Ez tényleg kihagyhatatlan (sajna én nem akarok HC-t)! :clap: Aki elviszi, elmesélheti majd az unokáinak is!
 
Exkluzív ajánlat!

A teljes gyepszőnyeg most 25e Ft.-ért elvihető :!:
Aki először jelentkezik az viheti !!!

Green Aqua tel.: 06-23-232199
 
Cecska said:
Le a kalappal sosem pihentek!! ;)
3 vagy 4 db 60-as akit el lehet látni friss (már nem kell átalakulnia) HC-val, ebből a csodás iwagumi akiból. ;) :cool:
De jó hogy nem leszek ott amikor felszeditek, tuti a szívem szakadna a HC-val!!

Hát a felső képen is már szépen fel volt púposodva.... csak egy kis meleg rásegítés kellett és most már nincs visszaút. A szívem szakad meg egyébként. Általában az akváriumokat mindig elöregedett növények miatt, vagy kicsit eldurvult növénypark miatt rendezi át az ember. Ezért sokkal keményebb, amikor full egészséges valami.

De visszaültetni már csak úgy lehetne mint a Dick és Jane trükkjeiben a gyeptéglákat

Ha nincs meg a jelenet ;)


és az eredmény


Úgyhogy jöhet egy fás setup....
 
Amikor a HC megadja magát..... egy szép akvárium az utolsó perceiben is szép... :(

378955_10150378449453470_648468469_8336376_1042350863_n.jpg


:|
 
:cry: Istenem, de szép volt. Komolyan mondom, a kedvenc bolti akváriumom volt, annak ellenére hogy az iwagumik nem jönnek be.

De ezek szerint nem újranövényesítés lesz, hanem teljes átrendezés?
 
Bekapcsolva maradt mögötte egy radiátor a 3 napos zárás idejére. Mára az üzlethelyiség hőmérője 29 fokot mutatott... :?
 
Nigro said:
Bekapcsolva maradt mögötte egy radiátor a 3 napos zárás idejére. Mára az üzlethelyiség hőmérője 29 fokot mutatott... :?

Az kínos számla tekintetében is... A halak/garnélák megúszták? Gondolom az iwagumiban élő crs-ekből nem maradt sok :?
 
Összesen kettő db. CRS pusztult el... :( Szerencsére nem történt nagyobb gond.
Azért, hogy ne legyen félreértés - a HC nem a meleg miatt szabadult el, ez egy hosszan tartó "természetes" folyamat volt. Általában a HC szőnyegeknek ennyi idő után ez a vége - illetve nem törvényszerű, hogy ilyenkor vége, simán újra lehetne ültetni a meglévő állományból.

Jut eszembe, az előző oldalon olvasható ajánlat elég egyedülálló alkalom valakinek, aki nagyobb akváriumot szeretne HC-vel növényesíteni. Egy ilyen akiba alsó hangon 50 cserép HC-t kell tenni, a megajánlott 25e-es ár egy kb. 60-80e-es új csomag árához képest vicc. :idea:

Aki tehát 90-es vagy 120-as akiba tervez HC szőnyeget érdemes megfontolnia...
 
Ma pont bent voltam a boltban, amikor úgy igazán megindult a HC szárnyalása :shock: ...nem ez volt a kedvencem, de azért sajnáltam így látni, na meg persze azt is, hogy nem most akarok HC-s akváriumot indítani. Elég méltóságteljesen pusztul a böszme... :(
 
B, egy kicsit szerényen alábecsülted a növények értékét. Úgy saccolom, hogy legalább 150-200 HC-nek megfelelő mennyiség van bent. Tehát ha valaki elvinné az viccesen olcsón jutna hozzá.

De hogy tapasztalatból is beszéljek, ma egy kis púpot, ami kb 3%-a volt a teljes gyepnek, kivágtam és kb 5 műanyag dobozt töltött meg nagyon durván. Nah ezt hazahoztam és mint a gyeptéglát felvágtam kb 5x5cm-s darabokra. Ezekkel kiegészítettem az új akimat. Ez a kevés mennyiség is sokkal többet dobott az akin, mint az eredeti cserepes HC, amit ültettem. Jah és ez már kész van. ;)

Szóval ilyenre is jó lehet a dolog. Tehát porciókban is vihető értelemszerűen olcsó és óriási adagok.

Nálam már tovább él egy kis szelet ebből a gyönyörűségből, remélem szerencsét hoz majd az új akinál is. :angel: :thumbup:

A HC egyébként lassan, de biztosan elkezdte megadni magát az elmúlt hónapokban. Hogy miért? És lehetett volna e másképp? Jó kérdés....
Mindent megtettünk, hogy lent maradjon, de talán kitolhattuk volna az időt, ha nagyon alacsonyra nyírjuk, ha nem engedjük felmászni a kövekre, ha kevés garnéla és csigaölő csigusz lett volna..... ha....
Szerintem bármennyire is vigyázunk rá ez előbb utóbb bekövetkezik. A mostani radiátor dolog csak az utolsó lökést adta a már felpúposodott szőnyegnek. 9 hónap. Ennyi volt benne, de ebben az időben csodálatos volt. Nem véletlen, hogy sok külföldi fórumon etalonként tartják számon HC témában.
 
CRS garnikat egyébként ma kimenekítettem már egy másik akiba. Kb 15 darabot szedtem ki. Most a kis nanóban kaptak társakat és remélhetőleg hamarosan utódokat is látunk megint. ;)

A Hengeliket és az Amano garnikat is kihalásszuk holnap. Aztán rescape!
 
boermate, akkor ti voltatok bent zárás előtt :)
Nah a rescape-re is nagyon kíváncsi vagyok!!! ;)
 
Back
Oldal tetejére