• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Stonedance

Northleam

Tapasztalt kertész
Sok tanulás és kísérletezés után végre sikerült elindítanom ezt a növényes akváriumot. Egy minimalista összeállítást próbáltam kialakítani, ami illik a szoba légkörébe.

Akvárium:
60x30x36, GA opti
Szűrés: Eheim 2224, Eheim Substrat Pro+ némi Eheim Mech
Világítás: Quad 4x24W 6500K
CO2: 5 kg palack, GW reduktor és mágnesszelep, GA kicsi diffúzor
Talaj: 12 l ADA Amazonia+ 2l Tropica Plant Substrate +aljzat adalékok
Dekor: ~9 kg Seiryu kő
Víz: RO + SaltyShrimp GH+, 130 TDS
Tápozás: Green Aqua Micro & Macro
Növények: HC, Eleocharis parvula mini, Pogostemon helferi, Echinodorus tennelus
Állatok:(még csak terv) CRS, Amano garnéla, Otocinclus affinis, Boraras brigittae

Az üveg befolyó sajnos eltört, de rövidesen pótolni fogom.
A képek minőségéért elnézést, telefonnal készültek. Minden építő kritikát szívesen fogadok.
IMG_20150629_180417.jpg

IMG_20150629_180314.jpg

IMG_20150629_180508.jpg
 
A víz hőmérséklete erőteljesen közelített 27 fok fölé, ezért készítettem egy kis hűtőt. A Quad lámpa lábainak szánt lyukakba rögzítettem, a zsinórokat zsugorcsővel rejtettem el. Összességében nem néz ki rosszul és elég jól fújja az akit . Későbbiekben kap egy vezérlést, ami a víz hőmérsékletétől függően kapcsol be és szabályozza a fordulatszámot.
IMG_20150702_205509.jpg
 
Szia!
Csak annyit az állatokhoz,hogy nálam a Boraras megeszegette a kis garnikat a dzsungelben is.Én száműztem,pedig nagyon aranyos kis csapathal!
 
Szia!

Köszi, hogy írtál. Pedig a leírások szerint tarthatóak együtt, pláne, hogy a garnéla még nagyobb is(nyílván az újszülöttek jóval kisebbek). Ennek fényében még megfontolom. Mindenféleképpen valami kicsi csapathalak szeretnék, aminek élénkebb színe van.
 
Vagány lett a venti rögzítés!Ötletes nagyon!
Lehet,hogy a borarasok redukálnák a kis garnélák létszámát,de nem hiszem,hogy nagyon drasztikusan.Ennél kisebb halakat már nagyon nem tudsz telepíteni.
 
Köszi!
Én is így gondolkodtam, ha 1-1 darabot megesznek az nem vészes, persze ezt a garnélák valószínűleg nem így vélik.:oops:
Még van időm gondolkodni, más alternatíva után nézni a telepítésig, holnap lesz egy hetes az aki.
 
Esetleg wernerit tudom elképzelni,hogy elég kicsi a szája,hogy ne egyen meg egy garnélát sem,de talán nem iwagumi hal.
 
Elmúlt 2 hetes az akvárium. A növények szépen kezdik elfoglalni a nekik szánt területet, a Tenellus vörösödik. Az algákkal való harc is elkezdődött, de a kis amanok felvették a kesztyűt. 3 oto is a segítségükre van ebben. A garnélák kikapáltak némi HC-t, de ezt elnézem nekik, mert nagyon szép munkát végeznek. Ami aggaszt, hogy elég drasztikusan emelkedik a TDS. Az utolsó vízcsere 3 napos szünettel történt, ez idő alatt majdnem 30-al emelkedett.:mad: Ebből így nem lesz crs garnéla.:cry: A köveket savaztam. Ez csak az első időkben lesz így, vagy végig erre számíthatok?
IMG_2171.JPG
 
Ez így az elején sok mindentől lehet: az aktív talajod most még variálja a vizet, a tápok is jelentenek valamennyicskét, az élőlények is adnak hozzá minimálisan, ha a növényeid emersen voltak nevelve, az átállás során elmálló pár levél is felfele viszi, szóval a sok-sok tényező, ha egyenként nem is ad hozzá sokat, de összeadódva már összejöhet ennyi.
Csináld a vízcseréket, ne sózd vissza 130-ig, hanem próbaképpen mondjuk csak 100-ig és figyeld a változásokat.
A garnélák telepítésével én személy szerint várnék kb az első hónap végéig (amanok nem annyira érzékenyek, mint a CRS-ek). Nálam kb 150-es értékig még nem mutattak különösebben semmit a CRS-ek, de igyekszem én is 120-130--as tartományban tartani a vizüket.
 
Ez így az elején sok mindentől lehet: az aktív talajod most még variálja a vizet, a tápok is jelentenek valamennyicskét, az élőlények is adnak hozzá minimálisan, ha a növényeid emersen voltak nevelve, az átállás során elmálló pár levél is felfele viszi, szóval a sok-sok tényező, ha egyenként nem is ad hozzá sokat, de összeadódva már összejöhet ennyi.
Csináld a vízcseréket, ne sózd vissza 130-ig, hanem próbaképpen mondjuk csak 100-ig és figyeld a változásokat.
A garnélák telepítésével én személy szerint várnék kb az első hónap végéig (amanok nem annyira érzékenyek, mint a CRS-ek). Nálam kb 150-es értékig még nem mutattak különösebben semmit a CRS-ek, de igyekszem én is 120-130--as tartományban tartani a vizüket.
Köszi a választ.
Az egy hónapot mindenképpen kivárom, és utána is csak akkor jöhetnek bele, ha stabilizálni tudom a 130 körüli értéket. Ha nem, akkor valami kevésbé kényes garnéla után nézek.
 
Back
Oldal tetejére