• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

Hali!
Nemrégen egy kisállat kereskedésben láttam meg, azt hittem hogy rosszul látok. Egyből meg is vettem :D
Szereti magát beásni a kavicsba, az első napokban amikor a képek készültek CO2 porlasztás nélküli garnélás aksiban volt. Egy hét után raktam át a végleges aksiban ahol van CO2 porlasztás de egyáltalán nem viselte meg, a magas CO2 szint se nagyon izgatja. Kajában viszont nagyon finnyás, nem eszi meg a spenotot, cukkinit, garnéla kajákat, flora "alga" kockát, csakis a Hikari Algae Wafers-t eszi meg. Nálam a sziámi ormányos márna mindig megkergette, azóta külön élnek.


 
Az én nőstényem eddig csak és kizárólag az acana márkájú macskatápot ette meg. A garnélák is rámozdulnak rendesen. Két szemet kell bedobnom az akváriumba, mert a hím őrzi a kaját és véletlenül se engedné oda a csajt. Ha látótávolságban van a 2 szem, akkor megpróbálja mindkettőt bevédeni. Elképzelhető, hogy a nőstényem nem is nőstény, csak egy ivaréretlen hím, mert azért ez így elég gázos viselkedés evolúciós szempontból.

Próbáltam még 2 másik macskatáp márkát, azokat csak kóstolgatták a gébek is és a garnélák is.
 
Érdekes, ezt a macska kaját lehet én is megpróbálom :D Nálam sose védi a kaját, eszik egy kicsit, 10 sec-re elmegy és megint eszik, általában ez szokott lenni :D
Az első két-három napban szépen bele ásta magát a kavicsba, de azóta teljesen megváltozott, egyfolytában megy és zabál, de az a fura hogy ha elfárad csak a fissidensen hajlandó pihizni :D És egyfolytában szem előtt van.
 
csak ajánlani tudom a gébet.
reggeltől estig "dolgozik" és nagyon szép munkát végez.
egyetlen hátránya hogy ha elfárad akkor beássa magát a talajba mint egy fúró torony és ez egy pici gyomlálással is jár. ;)
 
Sziasztok!

Mennyire lehetnek érzékenyek a vízminőségre,elég vas-oxidos a vízünk,carbo-t,co2-t nem használok,jávai moha lesz benne,mert a hydro japan nem bírta a kiképzést,mohákra nem veszélyes?

köszönöm előre is!
 
csak ajánlani tudom a gébet.
reggeltől estig "dolgozik" és nagyon szép munkát végez.
egyetlen hátránya hogy ha elfárad akkor beássa magát a talajba mint egy fúró torony és ez egy pici gyomlálással is jár. ;)

Dolgozik reggeltől estig persze de csak ha nem zabál be spirulina tablettából meg szúnyoglárvából meg házi főzésű anci brikettemből :D De amúgy tényleg nagyon szorgalmas kis jószág! Bár nekem ez a szivárványos fajta van.
 
Hát lehet hogy kifogtam egy rosszabb eresztést ebből a fajból, de az a három darab amit szombat délelőtt vettem egyesével elpusztult az elmúlt 2 nap alatt. 6 napot voltak nálam, enni soha nem láttam őket. Macskatápot nem kaptak...

Egyébként tényleg szép halacskák voltak. Ugyanaz a példány reggel sárga, este kék mintázatú volt:)
 
Szia én trópusba vettem nem volt velük gond . Szivárványos algázó géb néven.

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Hát lehet hogy kifogtam egy rosszabb eresztést ebből a fajból, de az a három darab amit szombat délelőtt vettem egyesével elpusztult az elmúlt 2 nap alatt. 6 napot voltak nálam, enni soha nem láttam őket. Macskatápot nem kaptak...

Egyébként tényleg szép halacskák voltak. Ugyanaz a példány reggel sárga, este kék mintázatú volt:)

Lassan kell oket beszoktatni foleg ha co2-es akiba mennek
 
Ezt technikailag hogy lehet megoldani?
2 napig voltak karanténban, ahol nem volt co2 aztán átkerültek az azonos vízminőségű, de CO2 tartalmazó akváriumba.
A magasabb co2 szintet nem bírják?
 
Én mindig úgy szoktattam garnélát, oto, neont is, hogy a vásárolt zacsit kivülről lemostam, és betettem az aksiba egy fél órára. Addig a két víz hőmérséklete összeáll. ezután pedig egy kis műanyag pohárral elkezdem az akvárium vizét adagonkánt kb 2-5 percenként beleönteni a zacskóba. Így keveredik a CO2-s éa s CO2 nélküli víz.
Ezt is csinálom kb fél órát.
Ezután pedig hálóval átrakom az élőlényeket az aksiba, de a zacsiban lévő vizet már nem töltöm át...ki tudja mi van benne :)
 
Ezt technikailag hogy lehet megoldani?
2 napig voltak karanténban, ahol nem volt co2 aztán átkerültek az azonos vízminőségű, de CO2 tartalmazó akváriumba.
A magasabb co2 szintet nem bírják?

Kényesebb halaknál érdemes aznapra teljesen leállítani a CO2-t. És csak másnap ráküldeni. Így nagyobb biztonsággal szoktatható még az érzékenyebb Otocinclus is.
Nálunk a boltban magas oxigéntartalmú 13-14-es csapvízben vannak. Még a karantén ellenére is ha átkerül egy levegős akiből egy alacsony pH-s CO2-es oxigénben szegényebb vízbe az sokkoló.

De sokan tartják itt a fórumon is növényes CO2-es akváriumokban is.
 
Én is így csinálom, de ez kevés volt. Legközelebb lekapcsolom a co2 is.

Én mindig úgy szoktattam garnélát, oto, neont is, hogy a vásárolt zacsit kivülről lemostam, és betettem az aksiba egy fél órára. Addig a két víz hőmérséklete összeáll. ezután pedig egy kis műanyag pohárral elkezdem az akvárium vizét adagonkánt kb 2-5 percenként beleönteni a zacskóba. Így keveredik a CO2-s éa s CO2 nélküli víz.
Ezt is csinálom kb fél órát.
Ezután pedig hálóval átrakom az élőlényeket az aksiba, de a zacsiban lévő vizet már nem töltöm át...ki tudja mi van benne :)
 
Én is így csinálom, de ez kevés volt. Legközelebb lekapcsolom a co2 is.

Ja tényleg, amikor az otot szoktattam, akkor én is lekapcsoltam a co2-t és gyorsan nyomtam egy órás levegőztetést, mire bekerültek.Így csak másnap fokozatosan ismerkedtek meg a CO2-vel :)
 
IMG_2707_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Terraplázás GA bemutató akváriumból.
 
Én a második óra után vettem észre, hogy ő is van az akiban. :) Nagyon édes volt. Jó kép.
 
Jelenleg kapható GA-ban? Mindenképp kell belőle 2 db, vagy elég 1 is? Így is eléggé tele vagyok már hallal, 1 még talán befér, de 2 már nem nagyon :)
 
Jelenleg kapható GA-ban? Mindenképp kell belőle 2 db, vagy elég 1 is? Így is eléggé tele vagyok már hallal, 1 még talán befér, de 2 már nem nagyon :)

Egy pár hete nincs. Remélem az új évi első szállítmányokkal jön
 
És az kb. mikorra várható? Nagyjából 2 hét múlva járnék arra. Illetve 1 db el lenne egyedül?
 
Back
Oldal tetejére