• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Stiphodon sp. - Algázó géb

Sziasztok!

Most már nálam is úszkál két géb!
Van bőven alga!
Remélem holnapra már más kép tárul elém!

Esznek mást is?
Kinek mi a tapasztalata?

A.ttila
 
Valaki megpróbálta már akármelyik Stiphodon fajt Otocinclusokkal vagy garnélákkal tartani? Úgy megtetszettek ezek a jószágok, de jól beijesztettek, hogy halálos méreg a nyáluk és a többi algaevő felfordul tőle.
 
Moszat said:
Valaki megpróbálta már akármelyik Stiphodon fajt Otocinclusokkal vagy garnélákkal tartani? Úgy megtetszettek ezek a jószágok, de jól beijesztettek, hogy halálos méreg a nyáluk és a többi algaevő felfordul tőle.
Simán élnek nálam egymás mellett kb 2 hónapja: 2 Stiphodon, 3 Oto, 12 Amano, és k*rva sok RC (ezek januárban 14-en költöztek be, számuk azóta exponenciálisan növekszik).......eddig még nem láttam senkit elpatkolni a géb nyálától
 
Borsi said:
2 napja nem látom a gébemet :(
Volt valakinél olyan, hogy napokra eltűnt?

Nálunk a nagy 240-es növényesbe hetekre is... ha van búvóhely és dús növényzet, akkor előfordul, de azért figyelgesd.
 
Borsi said:
Szerintem veszek neki párt. Az előző párja öngyilkos lett. ;)
Van nálatok még?
Előbb derüljön ki meg van-e még! Ha nincs akkor az okot keresd/szüntesd meg, és aztán jöhet az új hal!
 
Tegyük fel, nincs meg. (Remélem megvan.)

Milyen hibát keressek? Mi lehet az oka?
Tylomelaniak, RC-k (eszeveszett szaparodásban), neonok, és zebra csigák élnek elégedetten. A növényeim is fejlődnek. Heti vízcseréket betartom, a hőfok állandó 23°C. Mit mondjak még?

Én bevallom (ezek szerint naívan) azt gondoltam, hogy az új hely okozta stressz miatt ugrott ki első éjjel a párja, és hogy őt pedig azért nem találom, mert elbújt. :oops:

Mi lehet az ok? Feltéve, hogy nincs meg.
 
Borsi said:
Tegyük fel, nincs meg. (Remélem megvan.)

Milyen hibát keressek? Mi lehet az oka?
Tylomelaniak, RC-k (eszeveszett szaparodásban), neonok, és zebra csigák élnek elégedetten. A növényeim is fejlődnek. Heti vízcseréket betartom, a hőfok állandó 23°C. Mit mondjak még?

Én bevallom (ezek szerint naívan) azt gondoltam, hogy az új hely okozta stressz miatt ugrott ki első éjjel a párja, és hogy őt pedig azért nem találom, mert elbújt. :oops:

Mi lehet az ok? Feltéve, hogy nincs meg.
Az első valószínű, hogy stressz volt. A második nekem is kérdés, hasonlóan jártam. Én a carbo-ra gyanakszom...
 
Segítsetek egy kicsit nekem.

Ma gébkeresést tartottam. Ki nem ugrott, körbenéztem mindent az akva környékén, de nincs sehol.
Ma vizcsere közben átnéztem az akvát, és ott sincs :shock:
Felemeltem a köveket, a fát, a csempét amin a ricca van, de sehol nincs.

Hiába olvasnék a neten a szokásairól, nem találok épkézláb leírást.
Elássa magát? Csinál ilyet?
És ott lapul elásva?
Ha elpusztult, úgy elásva, akkor sosem kerül elő?

Ne nézzetek hülyének, de már rögeszmémmé kezd válni ez az eltűnt hal.
 
Nos, ma reggel a géb legalább olyan döbbenten nézett a szemembe, mint én az övébe, majd azzal a lendülettel eltűnt az aljzatban :shock:
Megvan. :thumbup:
 
Borsi said:
Nos, ma reggel a géb legalább olyan döbbenten nézett a szemembe, mint én az övébe, majd azzal a lendülettel eltűnt az aljzatban :shock:
Megvan. :thumbup:

:lol: :thumbup:
 
Az akváriumom elgébesült. Az első héten csak a tudat boldogított, a hal eltűnt mint szürke szamár a ködben. Pár napja előmerészkedett, és azóta két elfoglaltsággal tölti szorgosan a napjait: a) Gödröt ás a bal sarokban. Akárhányszor betemetem, mindig újra ássa. A Marsilea gyepet kitelepítette a munkaterületről. b) Cibálja a Monosolenium bokrot. Ha jól látom, a levelek alján a kapaszkodó szőrök tetszenek neki. Az egy hete még formás, kerek bokor most úgy néz ki, mint egy galambfészek vihar után.
Ha nem lenne olyan aranyosan buta pofája és nem forgatná viccesen a szemeit, már megtanult volna repülni az ablakon keresztül. Az én vandálom egy hím, lehet hogy a nőstények békésebbek.
 
Alapvetően a hímek sokkal színesebbek, mint a csajok. Stiphodon atropurpureus(én erre tippeltem be az enyémet):
Nőstény:
4DSCN9181.jpg

Hím:
Stiphodon%20Maennchen%20aa.jpg


De ez csak kiindulási alapnak alkalmas, mert ezek a halak elég durván váltják a színüket. Más színezetük van, ha jó a hangulatuk, más, ha nem, és életkorral is változnak. Ezeken a képeken ugyanaz a hím egyed látható, a S. pecnopterygionus fajból:
http://tanzawa-sky-club.air-nifty.com/photos/uncategorized/2010/03/14/nanyou.jpg
 
Ma vettem a GA-ban 2 egészen érdekes, se színű példányt. Már elkezdtem kutatni, hogy pontosan milyen példányok lehetnek, mindenesetre fele annyira sem szégyellősek mint Ceruza. Remélem nem nyúlják le a bunkiját, mégiscsak ő volt az első. :)
 
Időközben vettem egy nőstényt is. A hímet sose láttam enni, leszámítva a Monosoleniumot, ami azóta el is rohadt. Talán a hal nyálától, mert azok a bokrok, amiket a géb nem nézett ki magának,továbbra is szépek és egészségesek. Ennek ellenére jó húsban van, így nem aggódok miatta. Azt látom, hogy folyamatosan matat, de enni nem eszik, az algákat is csak nézegeti. A nőstény viszont látványosan elkezdett fogyni, már horpad a hal közepe. És összességében sem néz ki jól, olyan sápadt, világít a barna talajon. Puhára főtt zöldség szinte állandóan van az akváriumban a garnélák miatt, de nem kell nekik. Algából szép választékom van, akad többféle zöld fonálalga, ecset és bevonatképző barna is. A boltban, ahonnan hoztam, elvileg szúnyoglárvával meg hasonló élő kajával is etették őket, de én ezt nem merem kipróbálni a nagy bogyós talajommal. Nagyon szégyellősek ezek a gébek, mire előmerészkednének, az összes kukac elásná magát. Pár napja volt egy agyament pillanatom, és bedobtam egy szem macskatápot az akváriumba. A garnélák és az Otok azonnal rávetették magukat, és a gébeket is érdekelte. Este gondolom ettek is belőle, mert a nőstény kevésbé sovány, és a színe is javult. Érdekes módon azóta az Otok hiperaktívak lettek, és sztahanovi stílusban nyalják az algát, pedig eddig csak a zöldség kellett nekik.

Ha jól látom, akkor a gébek egyáltalán nem szociális halak, a hím elzavarja a nőstényt, ha az közel merészkedik hozzá. Agresszívnak azért nem nevezném, nem kergeti a másikat, ha messzebb van, nem foglalkozik vele. Ez egy hasznos tulajdonság, ha egy kisebb akváriumba szeretne valaki 1-2 algaevő halat. A Loricariidae harcsák közül a kisebbek kb. egy hosszban vannak a gébekkel, viszont territoriálisak valamennyire, ezért 80 liter alatt nem játszanak. Az Oto meg csordában érzi jól magát.
 
Back
Oldal tetejére