• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Staurogyne repens

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Mik a tapasztalatok ezzel a növénnyel?

Család: Acanthaceae
Származási hely: Brazilia
Magasság: 3-10 cm
Szélesség: 5-10 cm
Fényigény: közepes-nagyon magas
Hőmérséklet: 20-28 °C
Vízkeménység: lágy-kemény
pH tolerancia: 6-8
Növekedési ütem: lassú
Igény: alacsony
staurogyne_repens.jpg

Főleg, hogy milyen magasra nő, és milyen gyorsan. Köszi
 
A nagyon alacsony növésű előtéri növények mögött mutat szerintem igazán jól:
Giardino+CAE.jpg
;)
 
Kérdés, a Staurogyne sp. és Staurogyne repens között van eltérés? Mert mindkettőre megegyező szöveget hozott ki a gugli, a különbség csak az sp és a repens kifejezések között volt. A Tropica-s azonosítójuk is megegyezik.
Lényeg, hogy én (a Tropica-s táblácska szerint) sp-t kaptam, abból van egy nagyobb bandám. Néhány hónap múlva, ha már érdemben tudok nyilatkozni róla, szívesen leírom a tapasztalataimat. Csak nem világos, hogy ide, vagy a Key féle https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=20&t=276 topikba.
 
KaZe said:
Kérdés, a Staurogyne sp. és Staurogyne repens között van eltérés? Mert mindkettőre megegyező szöveget hozott ki a gugli, a különbség csak az sp és a repens kifejezések között volt. A Tropica-s azonosítójuk is megegyezik.
Lényeg, hogy én (a Tropica-s táblácska szerint) sp-t kaptam, abból van egy nagyobb bandám. Néhány hónap múlva, ha már érdemben tudok nyilatkozni róla, szívesen leírom a tapasztalataimat. Csak nem világos, hogy ide, vagy a Key féle https://akvakertesz.hu/viewtopic.php?f=20&t=276 topikba.
Az akimban van mindkettő. Külföldről érkezett némi repens, és a Tropicalfishtől az sp. Pár héten belül talán már tudok erről nyilatkozni.
 
KaZe said:
Értettem, én meg már azt hittem, hogy az sp. a repens nick-je.
Lehet, hogy tényleg erről van szó. Csak azt mondom, hogy elviekben az egyiket repens-ként küldték, a másikat sp.-ként. Persze ettől függetlenül lehet ugyanaz, mert túl sok különbséget nem látok.
 
oRphEus said:
KaZe said:
Értettem, én meg már azt hittem, hogy az sp. a repens nick-je.
Lehet, hogy tényleg erről van szó. Csak azt mondom, hogy elviekben az egyiket repens-ként küldték, a másikat sp.-ként. Persze ettől függetlenül lehet ugyanaz, mert túl sok különbséget nem látok.
Közben ránéztem a repens-ként küldött növénykére. A levelei teljesen ugyanolyanokká váltak, mint a Tropicalfishtől érkezett sp.-nek. Úgy tűnik amit s. repens-ként küldtek, azt egyszerűen emers levelekkel küldték, az okozhatta a kezdeti különbözőséget, így nagy valószínűséggel ugyanaz a növény. :)
 
Sziasztok!

Milyenek a személyes tapasztalatok ezzel a növényel? Milyen gyakran kell nyírni hogy alacsony növény maradjon? Akvárium melyik részére ( előtér vagy közép rész ) érdemesebb ültetni?
Előre is köszönöm hogy megosztjátok gyakorlati tapasztalataitokat a növény tartásával kapcsolatban.
 
nálam még nincs olyan állapotban,hogy megvágjam.Még hagyom egy picit nőni.
De a tapasztalatot megosztom.Max 2-3 hét.
 
Sziasztok! Kis infót kérnék tapasztaltabb kertészektől.Egy hete ültettem ezt a kis növényt és azóta már látni a tetején az új hajtásokat.Csakhogy a régi levelei ocsmányul elbarnultak és néhánynak le is rohadtak.Ez a folyamat már az első naptól elkezdődött,ezért nem tudom hogy ennek így kell történnie vagy valami gond van a növénnyel? :?:
 
Nem tudom honnan származik a növényed, de szinte minden termesztő emersen termeszti a vízinövényeket. Ezeket a vízfeletti leveleket hullajtja el a növény szerintem, ez természetes dolog ha egy hete van a víz alatt, és jönnek az új hajtások.
 
Nyírás után levágott részeket vissza lehet ültetni, mint a stemeknél? Van esetleg tapasztalat?
 
viking said:
Sziasztok! Kis infót kérnék tapasztaltabb kertészektől.Egy hete ültettem ezt a kis növényt és azóta már látni a tetején az új hajtásokat.Csakhogy a régi levelei ocsmányul elbarnultak és néhánynak le is rohadtak.Ez a folyamat már az első naptól elkezdődött,ezért nem tudom hogy ennek így kell történnie vagy valami gond van a növénnyel? :?:
Nálunk az elején (első 2-3 hét) csak növekedett, majd a fokozatos vízlágyítással együtt kezdte eldobálni a leveleit. Ezek néha észrevehetetlenül lebegnek a többi között, ezért kb. két naponta finoman megmozgatom a csipesszel. Ha nagyobb lenne ott az áramlás, nem lenne gond vele - gondolom.
 
Back
Oldal tetejére