• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Staghorn alga

Tanácstalan vagyok. :(

Összeraktam a technikát, azt hittem minden okés, de egy hete staghorn támadás következett be.

Elkezdem csökkenteni a fényerőt, hátha segít, leírom most hogy van, hátha lesz valami jó ötletetek. :(
-240 liter, mondjuk hogy high-tech.
-Világítás: 8 órában 5000 lumen, 6 órában 10.000 (magyarul 1 óra 5000, 6 óra 15.000, utána 5000 1 óráig)
-Easy Carbo 5 ml, mikro+makro 5ml naponta (kéthetente cserélek 40% vizet)
-Tetratec EX1200 full biológiai töltet (Siporax + Egeim LAV), előtte 2,3 literes szivacs előszűrő perlonnal, egy 1200l/órás pumpával megtámogatva (flow brutál, azzal nincs gond)
-Nagyon kis szögben lefelé állított esőztető van, és éjjel nlgy órát megy porlasztásos levegőztetés
-Nagynyomású CO2 világítás előtt 3 órával indítva, 45 perccel világítás lelövése előtt kikapcsolva, szép lime drop checker, bubizik minden növény mint az őrült

Vegyem még lejjebb a világítási időket? Vagy több easy carbo? Több tápanyag? :(
Fénykép tényleg jól jönne. De leírom első gondolataimat is, max. vitaindítónak jó :) Szerintem a tápod kevés, a ket heti 40% csere is, nemrég volt BO, lehet, hogy az elpusztult algák, növényi részek miatt van ammóniacsúcs, lehet,h ogy túl erős és koncentrált az áramlásod, a lefele álló esőztető sem szerencsés, mert keveri az aljzatot. BO után volt szűrőpucera? Lehet, hogy kell még idő a baciknak. Szerintem túl sok mindenen ne változtass egyszerre :)
 
Pepe: az esőztető max. 1-2 fokban van lefelé állítva, hogy ne fodrozza a felszínt, az aljzatot tuti nem kavarja vel, rövid oldalon van, 120 centit kell utaznia az áramásnak a másik falig. :)

BO után csak az előszűrőt pucoltam, a biológia szűrést nem bántottam, az nem lehet baj...

Ennél több vízcsere per pillanat nem fér bele, gyantával lágyítom a vizet.

Táp azért ennyi, mert nincs heti 50% vízcsere...

Most visszavettem a 15k lument napi 6 órára, egy hétig a halak is erős fogyókúrán lesznek, kevesebb kaja kevesebb kaki kevesebb ammónia (bár van ammonia alertem és aszerint teljesen okés a szint).
Lehet hogy tolok napi 12 ml easy carbot is.
 
Utoljára módosított:
Pepe: az esőztető max. 1-2 fokban van lefelé állítva, hogy ne fodrozza a felszínt, az aljzatot tuti nem kavarja vel, rövid oldalon van, 120 centit kell utaznia az áramásnak a másik falig. :)

BO után csak az előszűrőt pucoltam, a biológia szűrést nem bántottam, az nem lehet baj...

Ennél több vízcsere per pillanat nem fér bele, gyantával lágyítom a vizet.

Táp azért ennyi, mert nincs heti 50% vízcsere...

Most visszavettem a 15k lument napi 6 órára, egy hétig a halak is erős fogyókúrán lesznek, kevesebb kaja kevesebb kaki kevesebb ammónia (bár van ammonia alertem és aszerint teljesen okés a szint).
Lehet hogy tolok napi 12 ml easy carbot is.
Lehet, hogy a szűrőt teljesen ki kellett volna pucolni, mert az előszűrőben nem biztos, hogy minden apró algadarab fennakadt. Ezen kívül a staghorn oka a talaj bolygatása, és utána a vízcsere elmaradása, növényeket is piszkáltad, nem? A mulmot is írja, amúgy akár keverheti is így is az esőztető, de majd tegyél fel egy teli képet is :)
 
Jaja, komplett átrendezés volt, akkor lehet hogy azért durrant be, mert alaposan felkevertem az aljzatot?
Banyek. :( Erre nem is gondoltam.

Oké, akkor most megy emelt adag easy carbo és csökkentett világítás, hátha megfékezi a stagorn támadást. Ma úgyis vízcsere, kidzsuvázom akkor a Tetratecet is, nem csak az előszűrőt. :( Nyilván a biológiai töltetet csak akváriumvízzel átlögybölöm.
 
Jaja, komplett átrendezés volt, akkor lehet hogy azért durrant be, mert alaposan felkevertem az aljzatot?
Banyek. :( Erre nem is gondoltam.

Oké, akkor most megy emelt adag easy carbo és csökkentett világítás, hátha megfékezi a stagorn támadást. Ma úgyis vízcsere, kidzsuvázom akkor a Tetratecet is, nem csak az előszűrőt. :( Nyilván a biológiai töltetet csak akváriumvízzel átlögybölöm.
Én a világításon nem vennék vissza. Ha staghorn, akkor az csipesszel tök könnyen kiszedegethető! Ha nem az, akkor nem staghorn algád van.
ettől függetlenül alapos takarítás az mindenképpen ajánlott. ;)
 
Én a világításon nem vennék vissza. Ha staghorn, akkor az csipesszel tök könnyen kiszedegethető! Ha nem az, akkor nem staghorn algád van.
ettől függetlenül alapos takarítás az mindenképpen ajánlott. ;)
Egyetértek, bár nem tudom, hogy a BO után milyen gyorsan tértél vissza az erős és sok világításra, de az is gond lehet ám.
 
Apránként emeltem a világítási időkön, négy órától mentem felfelé.

Csipesszel leszedhető az alga, tuti staghorn, de a Hygrophila pinnatifida leveleiről kébé két nap lenne lecsipegetni... :(
 
Utoljára módosított:
Apránként emeltem a világítási időkön, négy órától mentem felfelé.

Csipesszel leszedhető az alga, tuti staghorn, de a Hygrophila pinnatifida leveleiről kébé két nap lenne lecsipegetni... :(
Heti ugrásokkal? :) Amúgy én is kiszedtem egy nagyobb növényt, felkeveredett a víz, hiába szívtam le, meg is jelent pár szarvacska :( De majd leszedegetem, meg a hétvégén cserélek perlont. Úgy tűnik, a sziámik legelészik.
 
Ez a másik, lehet bevágok két sziámit, tudtommal egyedül azok eszik a staghornt. :(

Ma megvolt a vízcsere, mindkét szűrőt kipucoltam, meglátjuk.
 
Ez a másik, lehet bevágok két sziámit, tudtommal egyedül azok eszik a staghornt. :(

Ma megvolt a vízcsere, mindkét szűrőt kipucoltam, meglátjuk.
Azt hittem, van már sziámid, ezért nem is javasoltam :D Ez a hal az alap-felszereltségbe tartozik :D
 
Azét nincs, mert nagyra nő, nem is tetszik igazán, úgy voltam vele, elkerülöm a beszerzését. :)
De lehet veszek majd kettőt-hármat, és ha megnőnek, elajándékozom őket.

Van 15 Oto és 45 amano, azt hittem ezzel megószom a tisztító brigádot. :( De persze a staghorn algát egyik sem eszi.
 
Azét nincs, mert nagyra nő, nem is tetszik igazán, úgy voltam vele, elkerülöm a beszerzését. :)
De lehet veszek majd kettőt-hármat, és ha megnőnek, elajándékozom őket.

Van 15 Oto és 45 amano, azt hittem ezzel megószom a tisztító brigádot. :( De persze a staghorn algát egyik sem eszi.
:) Nálam is csak a sziámi kóstolgatja. Amúgy szerintem tök szépek, okosak, a Te akidban 2 évig bőven ellesznek. Nekem a 160l-ben is voltak 3-4 évig, de a végén már a mohát ették csak, az algát nem, így érdemes 2 évente frissíteni az állományt. 350Ftért kaptam, nem egy nagy kötlség
 
Na holnap hozok 4 sziámi algázót (Crossocheilus siamensis szigorúan), meglátjuk mit produkálnak.
 
22985015_ebc7056a9a37bfff1cac1f7e5a0c3925_xxl.jpg

Hali
Jól sejtem, hogy ez Staghorn alga? Ellepte az egész akváriumot :-(
Néhány infó:
Kb egy hónapja indítottam.
akvárium mérete: 54l
Világítás: Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 Napi 6 óra (8h-ról csökkentettem amikor megjelent az alga)
Szűrő: Eheim 2213 Eheim Classic 250-biológiai töltettel (kb 1 hete vettem, szóval kell még idő a baciknak) Előtte nem volt csak mechanikai szűrésem. Most párhuzamosan megy a kettő.
CO2: DIY élesztős 2 bubi/sec
Tápozás: Seachem Flourish 1ml 2xhetente
Vízcsere: heti 1x40-50%
Az lenne a kérdésem, hogy az új szűrőm idővel megoldja a dolgot, vagy valamin változtassak?
Köszi
 
22985015_ebc7056a9a37bfff1cac1f7e5a0c3925_xxl.jpg

Hali
Jól sejtem, hogy ez Staghorn alga? Ellepte az egész akváriumot :-(
Néhány infó:
Kb egy hónapja indítottam.
akvárium mérete: 54l
Világítás: Odyssea Dual Pro 2x24 W T5 Napi 6 óra (8h-ról csökkentettem amikor megjelent az alga)
Szűrő: Eheim 2213 Eheim Classic 250-biológiai töltettel (kb 1 hete vettem, szóval kell még idő a baciknak) Előtte nem volt csak mechanikai szűrésem. Most párhuzamosan megy a kettő.
CO2: DIY élesztős 2 bubi/sec
Tápozás: Seachem Flourish 1ml 2xhetente
Vízcsere: heti 1x40-50%
Az lenne a kérdésem, hogy az új szűrőm idővel megoldja a dolgot, vagy valamin változtassak?
Köszi
A világítási időd kb jó, de ennyi fényhez az élesztős CO2 már kevés lesz, nagyon figyelj oda rá, hogy a lehető legegyenletesebb legyen.
A szűrésnek még kell pár hét, mire beáll, addig használd továbbra is párhuzamosan a kettőt.
A tápozás nagyon kevésnek tűnik! Mi a gyári ajánlás?
 
A világítási időd kb jó, de ennyi fényhez az élesztős CO2 már kevés lesz, nagyon figyelj oda rá, hogy a lehető legegyenletesebb legyen.
A szűrésnek még kell pár hét, mire beáll, addig használd továbbra is párhuzamosan a kettőt.
A tápozás nagyon kevésnek tűnik! Mi a gyári ajánlás?

A gyári ajánlás 5ml/250l heti 1-2x.
Szerintem az élesztős CO2-nél lesz a hiba. Van hogy 1bubi/sec, máskor meg 3/sec. Még nem sikerült olyan csapot vennem, amivel rendesen tudnám szabályozni. Egyébként folyamatban van egy sodastream palackos CO. Remélem az már jó lesz.
 
A gyári ajánlás 5ml/250l heti 1-2x.
Szerintem az élesztős CO2-nél lesz a hiba. Van hogy 1bubi/sec, máskor meg 3/sec. Még nem sikerült olyan csapot vennem, amivel rendesen tudnám szabályozni. Egyébként folyamatban van egy sodastream palackos CO. Remélem az már jó lesz.
Segítene ha addig amíg nincs rendes CO, kivenném az egyik fénycsővet?
 
Back
Oldal tetejére