• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Southern Comfort

Greg Filth

VIP kertész
Heyho!

Hedeby ( https://akvakertesz.hu/threads/hedeby.6401/ ) névre hallgató Scape-em új helyre került már egy ideje, így bár nagyon sokat tanultam tőle, az új berendezés új naplóval jár. :)

Száraz adatok:
- az üveg: 50x25x30cm, 37.5L, sima üveg
- szűrés: Eheim eXperience 150
- világítás: Chihiros A501, egyelőre egy darab, később nagy eséllyel jön mellé még egy
- talaj: Tropica agyagos aktív talaj, táptalaj nélkül
- CO2: 2kg nagynyomású palack, Oxyturbo reduktor tűszeleppel, Aquario Neo akril diffúzor

- lakók: 8db Corydoras Pygmaeus, Amano garnélák, 2 db Otocinclus Affinis

Növénylista jelenleg:
- Hemianthus Callitrichoides 'Cuba'
- Staurogyne Repens
- Rotala Butterfly
- Pogostemon Helferi
- Fissidens Fontanus
- Riccardia Chamedryfolia
- Vesicularia Dubyana
- Hydrocotyle Verticillata
- Ludwigia Palustris
- Hemianthus Micranthemoides
- Hygrophila Pinnatifida
- Microsorum Pteropus 'Mini'
- Cryptocoryne Purpurea
- Cryptocoryne Flamingo
- Mayaca Fluviatilis
- Pistia Stratiotes
- Bucephalandra változatok

A start után ész nélküli tápozásnak köszönhetően burjánzott a fonal alga. Gyakori és nagy mértékű vízcserék, illetve 2 Black Molly + 1 Sziámi Algázó segítettek legyőzni. A halak az alga elköszönésével más helyre költöznek majd, ideiglenes melósok. :) Blackout-ot semmiképp sem akartam, a frissen ültetett zselés növények miatt.
A Cory-k, Oto-k, Sziámi egész véletlenül pont mind ezüstszürke alapon csíkosak. Volt is belőle meglepődés a betelepítéskor. :ROFLMAO:
"Te most akkor velem vagy, vagy nem velem vagy?(n)"
Végeredményben mindenki egyben bandázik, a Cory-k követik a nagy bálnát.:D

Ismét beleestem a szokásos "hibámba", túl kis helyre, túl sok minden... :)
De ez azért nem baj, mert menet közben szelektálni fogok, főleg a háttérben lévő növényeket. Ki fog kerülni a Crypto Flamingo nagy része, a Hydrocotyle Verticillata, ritkítva lesz a Fissidens. Fog még bekerülni pár Bucephalandra a régiekből, illetve egy Microsorum bokor a Ludwigia-k tövéhez. Illetve van pár szál növény, amik eleve kísérleti jelleggel kerültek be, kíváncsi vagyok, mit mutatnak majd, ha jobb körülmények lesznek az akván belül.
Bal hátulra Mayaca Fluviatilis bokrot tervezek, ha majd sokasodik a jelenlegi állomány.
Jobb hátra marad a HM, belőle tervezek egy bokrot.
A Rotala Butterfly szépen viselkedik, ő is kicsit hátrébb fog költözni, csak előre ültettem, míg megerősödik.

Jöjjön egy telefonos kép a jelenlegi állapotról, már-már kimászva az algabummból (bár még az utóhullámokkal küzdve).
1-2 hét múlva jön majd egy kisebb átrendezés, a Crypto-kat, Rotala Butterfly-t, háttérnövényeket és Buce-kat érintve.

34882604395_a043a22a41_c.jpg
 
Utoljára módosított:
Csend van, de csak mert minden rendben zajlik. :)
Meg mert vizsgaidőszak volt.
A növények áthelyezése a legtöbb helyen már megtörtént.
A Crypto Flamingo elköltözött hátra. A Fissidens mohát szétszedtem kisebb adagokra, és úgy tettem be őket. A Rotala Butterfly-t átraktam előről balra, kicsit hátrébb. A Mayaca szépen sokasodik, jobb hátul a HM-et már metszeni kellett. Ludwigia szintén metszés áldozata lett.
HC az előtérben szépen halad.
Bekerült pár Eriocaulon, mivel mérésből következtetve viszonylag lágy itt a csapvíz, így megpróbálom, aztán majd kiderül, hogy megmarad-e. :)
A Rotala Butterfly nagyon meglepett. Emeltem kicsit a micro tápon, és gyönyörű vörösre váltott hirtelen a narancsból. Amire nem számítottam, hiszen egyetlen Chihiros A-series lámpa van fölötte. :) Bár már úton van a második.
Nagyon hiányzik egy faág, középről kiindulva, bal hátra haladóan, mert így most az a rész így elég üres... Gondolati szinten már megvan a megvalósítás, már csak fizikai síkra kell átvinni. :)
A jobb oldali Buce bokron is alakítani kell még, ki kell találni valamit, mert így most nagyon elüt ott az a böszme csomó. Majd lesz valahogyan. :)
Nagyon szeretem egyébként ezt a méretet, most tökéletesen boldog vagyok vele. Egyik irányban sincs nyomasztó érzésem, hogy "de jó is lenne, ha ebben az irányban még 5-10centivel hosszabb lenne..." :)
Úgyhogy ezúton is szeretném ismét megköszönni BlackOut Viktornak az üveget!:notworthy::rolleyes:

19358782_10209486871949318_1953609847_o.jpg
 
...
Bekerült pár Eriocaulon, mivel mérésből következtetve viszonylag lágy itt a csapvíz, így megpróbálom, aztán majd kiderül, hogy megmarad-e. :)
...

View attachment 32966

Nálam négy különböző fajta van, közepesen kemény csapvízben, 2 különböző akváriumban. Szépek, egészségesek, és még virágzanak is. Immáron 8-9 hónapja. Szóval nem a vízkeménységeden fog múlni! ;)
 
Nálam négy különböző fajta van, közepesen kemény csapvízben, 2 különböző akváriumban. Szépek, egészségesek, és még virágzanak is. Immáron 8-9 hónapja. Szóval nem a vízkeménységeden fog múlni! ;)
Igazából nem túl sok infó van róla eddig közepesen-kemény csapvízben, lévén a többség, aki ilyet tart, már régóta RO vízzel akvarizál. Annyit hallottam, hogy a magok nem igazán kelnek ki csapvízben. Azonban nálam GH10-et mértem csapvízre, így egyelőre bizakodó vagyok - de majd az idő úgyis megmondja. :)
 
1 PC venti megy felette, a világítással azonos időkapcsolón, tehát a világítási ciklussal egy időben. Amúgy 28-30°C körül lenne szerintem, így 24-26°C. A HC ezt még bírta, ellenben mászott rá minden más növényre oldalirányban, például az Eriocaulonra is, ezért elkezdtem megregulázni... na akkor már felszakadt. :( De ez az én hibám, nem voltam óvatos.
Végül felszedtem az egész HC gyepet, és valószínűleg nem is ültetek újra gyepet, amíg a hőség tart. Leginkább azért, mert most nem érzek hűdenagy vágyat gyep iránt, erőltetni meg nem akarom. Meg amúgy is szeretem a nyers talaj látványát, úgyhogy most ennek van itt az ideje. A Buce-knak így most legalább jutott egy kicsit világosabb hely.

És ha már itt járok...
Nyaralni voltam. 2,5 hétig volt magára hagyva az akvárium. Egy régi okostelefont állítottam rá az akváriumra biztonsági kamerának, amit wifi-n és google fiókon keresztül bárhol a világon tudtam nézni az újabb telefonomról. Ezzel párhuzamosan Jopet nagyszerű segítségével üzembe került egy vízfeltöltő, ami szintén wifi-s kapcsolóval működik, így azt is tudtam indítani bárhol, bármikor, neten keresztül. A párolgás így megoldott volt. A tápozást egy barátom segítette, 5naponta látogatta meg az akváriumot, és adott növénytápot, illetve kevés halkaját.
Ami itthon fogadott 2,5 hét után:
20597729_10209886899829765_2008512173_o.jpg

Algatenger. Konkrétan egy nagy tenyérnyi vattacukrot szedtem ki az akvából, ami órákon keresztül tartott (bár nem siettem el).
Ami érdekes, hogy az alga alatt a növények jó kondiban maradtak. Na persze a HC kevésbé, nem jutott neki elég fény, és mivel az áramlás gyakorlatilag megszűnt az akva jobb felében, így elég CO2-t sem kapott.
A Pistia Stratiotes nagyon elszabadult (valószínűleg ezért sikerült elkerülni a TÖBBI fajta algát).
A cserépbe nyomkodott mohába beszúrkált HM kinőtt a víz fölé, egész gusztusosan néz ki.
20535862_10209877010902548_2069696273_o.jpg

A Mayaca Fluviatilis gyakorlatilag sebességben 3x lekörözte a HM-et. A HM csak szimplán felnőtt a vízfelszínig. A Mayaca bal hátsó sarokból átszaladt a jobb első sarokig.
A hegye kimászott a vízből.
Konkrétan egy 50cm-es hatalmas Mayaca Fluviatilis bokrot szedtem ki egyben.
20524386_10209877013862622_691754101_o.jpg

Ami ezután jött:
Kiszedtem a zöld vattacukrot. Brutál mennyiség.
Megmetszettem a HM bokrot. Később még lehet, hogy nyírni kell, mert már talán túl sűrű is.
Kiszedtem a Mayaca bokrot, félbe vágtam, és az alsó felét több csoportra osztva visszaültettem.
Kiszedtem a Rotala Butterfly-okat, és szintén kisebb csoportokra ültetve immár talán végleges helyükre kerültek.
Új helyre kerültek a Pogostemon Helferi tövek, az Eriocaulonok, és a Crypto Flamingo-k - utóbbiak még nem biztos, hogy végleges helyükre.
Ezután úgy döntöttem, hogy felszedem a teljes HC gyepet. Helyére mentek a már említett Bucephalandra-k, hagy nőjenek.

Ahogy ezután kinéz, egy borzalmasan rossz szögből készült, CO2 bubikkal teli képen:
20622860_10209886982231825_452713973_o.jpg

Ami a képen nincs rajta:
- A Bucephalandra-k az előtérben.
- Az Y alakú faágon egy HC bokor kísérletképpen. Lehet, hogy MC-vel jobb lenne, mert azt ismerem, hogy lefele nőve "lógna". Majd kiderül, a HC mit mutat.

A jelenlegi kedvencem a fától jobbra elhelyezkedő Staurogyne mező. Nagyon szépen bebokrosodtak a félárnyékban, és szép kondiban is vannak.:love:


Hosszú lett, bár időben is hosszú volt, nem egy 2 perces karbantartás. :)
Köszönöm, ha elolvastad!
Kritikákat építő jelleggel örömmel fogadom! :)
 
Elengedte. Nálam meg megfogta :)

Nem a meleg miatt, hanem mikor az Eriocaulon-okról szedtem le/ki, akkor rántottam meg túlzottan. :)
Viszont jó helyre kerültek, köszönöm, hogy elvitted őket! :)
Nagyon sajnáltam volna, ha komposzt lett volna belőlük.
Bár(n), még nem bizonyítottad, hogy nem az történt...:D:p
 
Jöjjön egy meglehetősen rossz aktuális kép.
Szabadidőm nem sok (mondhatni negatív), szerencsére az akva ennek ellenére jól tartja magát. Stau kicsit megkopott a nagy melegben, de az új hajtások és levelek hibátlanok.
Buce-k megvannak, mindegyik hozza az új hajtásokat, mintha hatványozódnának... Hoz 5 új hajtást, aztán azok is egyenként még 5-öt... Várom, hogy cseperedjenek szépen. :)
Mayaca Fluviatilis brutál. 3x kell megnyírni, amíg a HM 1x nő fel a vízfelszínig.
Fissidens moha sajnos iszonyat módon gyűjti a koszt, naponta legyezem kézzel erősen, hogy ne ragadjon bele. Szálas zöld algákkal azért így is küzdök...
Nem sürgős, de bővíteném az egy szál Cryptocoryne Hobbit tövemet, ezért ha valakinek lenne eladó, az megdobhatna egy üzenettel. :)
Aquario Neo difi nagyon durva, a kerámia már alig látszik ki a zöld algától, ennek ellenére ugyanúgy porlaszt, mint mikor megvettem. Na persze lassan azért megérdemli a takarítást ő is. :)
Ja, igen. Holnap vízcsere. Azt hiszem, július 12. körül volt utoljára. (Ma augusztus 29. van.):whistle:
21245929_10210081470813918_400677058_o.jpg
 
:(
1 PC venti megy felette, a világítással azonos időkapcsolón, tehát a világítási ciklussal egy időben. Amúgy 28-30°C körül lenne szerintem, így 24-26°C. A HC ezt még bírta, ellenben mászott rá minden más növényre oldalirányban, például az Eriocaulonra is, ezért elkezdtem megregulázni... na akkor már felszakadt. :( De ez az én hibám, nem voltam óvatos.
Végül felszedtem az egész HC gyepet, és valószínűleg nem is ültetek újra gyepet, amíg a hőség tart. Leginkább azért, mert most nem érzek hűdenagy vágyat gyep iránt, erőltetni meg nem akarom. Meg amúgy is szeretem a nyers talaj látványát, úgyhogy most ennek van itt az ideje. A Buce-knak így most legalább jutott egy kicsit világosabb hely.

És ha már itt járok...
Nyaralni voltam. 2,5 hétig volt magára hagyva az akvárium. Egy régi okostelefont állítottam rá az akváriumra biztonsági kamerának, amit wifi-n és google fiókon keresztül bárhol a világon tudtam nézni az újabb telefonomról. Ezzel párhuzamosan Jopet nagyszerű segítségével üzembe került egy vízfeltöltő, ami szintén wifi-s kapcsolóval működik, így azt is tudtam indítani bárhol, bármikor, neten keresztül. A párolgás így megoldott volt. A tápozást egy barátom segítette, 5naponta látogatta meg az akváriumot, és adott növénytápot, illetve kevés halkaját.
Ami itthon fogadott 2,5 hét után:
View attachment 38349

Algatenger. Konkrétan egy nagy tenyérnyi vattacukrot szedtem ki az akvából, ami órákon keresztül tartott (bár nem siettem el).
Ami érdekes, hogy az alga alatt a növények jó kondiban maradtak. Na persze a HC kevésbé, nem jutott neki elég fény, és mivel az áramlás gyakorlatilag megszűnt az akva jobb felében, így elég CO2-t sem kapott.
A Pistia Stratiotes nagyon elszabadult (valószínűleg ezért sikerült elkerülni a TÖBBI fajta algát).
A cserépbe nyomkodott mohába beszúrkált HM kinőtt a víz fölé, egész gusztusosan néz ki.
View attachment 38350

A Mayaca Fluviatilis gyakorlatilag sebességben 3x lekörözte a HM-et. A HM csak szimplán felnőtt a vízfelszínig. A Mayaca bal hátsó sarokból átszaladt a jobb első sarokig.
A hegye kimászott a vízből.
Konkrétan egy 50cm-es hatalmas Mayaca Fluviatilis bokrot szedtem ki egyben.
View attachment 38351

Ami ezután jött:
Kiszedtem a zöld vattacukrot. Brutál mennyiség.
Megmetszettem a HM bokrot. Később még lehet, hogy nyírni kell, mert már talán túl sűrű is.
Kiszedtem a Mayaca bokrot, félbe vágtam, és az alsó felét több csoportra osztva visszaültettem.
Kiszedtem a Rotala Butterfly-okat, és szintén kisebb csoportokra ültetve immár talán végleges helyükre kerültek.
Új helyre kerültek a Pogostemon Helferi tövek, az Eriocaulonok, és a Crypto Flamingo-k - utóbbiak még nem biztos, hogy végleges helyükre.
Ezután úgy döntöttem, hogy felszedem a teljes HC gyepet. Helyére mentek a már említett Bucephalandra-k, hagy nőjenek.

Ahogy ezután kinéz, egy borzalmasan rossz szögből készült, CO2 bubikkal teli képen:
View attachment 38352

Ami a képen nincs rajta:
- A Bucephalandra-k az előtérben.
- Az Y alakú faágon egy HC bokor kísérletképpen. Lehet, hogy MC-vel jobb lenne, mert azt ismerem, hogy lefele nőve "lógna". Majd kiderül, a HC mit mutat.

A jelenlegi kedvencem a fától jobbra elhelyezkedő Staurogyne mező. Nagyon szépen bebokrosodtak a félárnyékban, és szép kondiban is vannak.:love:


Hosszú lett, bár időben is hosszú volt, nem egy 2 perces karbantartás. :)
Köszönöm, ha elolvastad!
Kritikákat építő jelleggel örömmel fogadom! :)

Részvétem.:( Ismerős ez a paróka (vattacukor). Ilyesmi már fogadott engem is.
És nem ezért like-oltam , hanem hogy rendben hoztad. (y)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére