• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes South of Heaven

Nekem az a megkövesedett fa nem illik annyira a képbe, de lehet csak idő kell neki még. Amúgy iszonyat részletgazdag, kb. a fotók nézegetése közben csomó időt eltöltöttem. :love: Tetszik! Nem kicsit. (y)
 
Nekem az a megkövesedett fa nem illik annyira a képbe, de lehet csak idő kell neki még. Amúgy iszonyat részletgazdag, kb. a fotók nézegetése közben csomó időt eltöltöttem. :love: Tetszik! Nem kicsit. (y)

Örülök, hogy tetszik :) A megkövesedett fának elég prózai az oka, azért került be a képbe, mert éppen ilyen dekor volt itthon :) Nekem amúgy tetszik a textúrája miatt, meg a bal oldalon lévő kő ferde síkja levezeti a szemet a sarokba, és így ad egy keretet a scape-nek.
 
Ma elugrottam Pestre beszerző körútra, hazahoztam pár halat és garnélát. A legújabb szerzemények 30 Rubin tetra (Axelrodia riesei) és 10 CRS. A tetrák még szokják a helyüket, a fele csapat egyből bemenekült a sűrűbe, de estefelé már együtt úszkáltak. Még így is elég üresnek találom az akit, egy nagyobb csapat bőven elférne. Még agyalok rajta, mi legyen. A CRS-eket nem raktam be, a 10db-ot nem sokat látnám, ezért inkább beüzemeltem nekik egy nanot. Ha lesz szaporulat, majd abból rakok át a nagy akiba.

Algafronton nem állok valami jól, egyre több az ecset, és megjelent a hajalga is. Az aljövényzet nem valami szép, a brasiliensis még mindig elég ritka, a stau sincs csúcsformában, a riccardia meg sok helyen kezd szétmálni. A stemek jól néznek ki, csak a kislevelű növényekkel nem stimmel valami. Elég sok mondjuk a mulm, ez lehet az egyik oka az algásodásnak, meg holnap vízcserekor szétkapom a szűrőt, az is elég dzsuvás lehet már...

Az akvárium üvege tele van apró csigával, ezeket lehet valahogy irtani? :

akicsiga.png
 
Egy kis nyüzsi azért nekem hiányzik belőle...

Nehéz ezt így állóképen átérezni ;), de talán egy nagyobb Amanda csapat, meg Etele ötletét nyúlva pár Cory a dekorhomokra kicsit még fel tudná dobni.
És persze ne feledkezz meg a Helenákról sem, mert különben csak az üvegen folytatódik a nyüzsi. :p
 
A hét elején vízcsere volt, meg szétkaptam a szűrőt. Nem volt annyira koszos, durvábbra számítottam. Perlon csere, Seachem Purigen csere. Lecarboztam az ecsetalgát, amennyire hozzáfértem, mára kifehéredett, az algázók majd eltakarítják.
Megtaláltam az algásodás (egyik) okát. Elég banális hiba, de általában ilyenek fordulnak elő, ha az ember nem figyel oda. A Micro/Macro tápoknak a félliteres flakonjában már eléggé kevés folyadék lötyögött, gondoltam utántöltöm, hogy az adagolópumpa csöve fel tudja szívni. Viszont a carbo flakonja még kb. 3/4-ig volt. Egyszerre kezdtem el adagolni a tápokkal, egyforma mennyiséget. Nézem, hogy a flakonba lógatott műanyag cső kb. vagy 2cm-re lóg csak be a flakonba. Valószínűleg az történt, hogy valamikor korábban, amikor a szekrényben matattam, véletlenül kirántottam a csövet, így nem tudta felszívni a flakon tartalmát. Ez azt jelenti, hogy több hete nem került carbo az akváriumba! Bagatell hiba. Gyors igazítás után belőttem az adagolást. A fényt visszavettem 50%-ra, jelenleg 7ml Micro/Macrot és 5ml EC-t és 4ml PO4-et adagolok az akváriumba.

Ha már szó esett az adagolópumpáról, valamilyen megoldáson agyalok, hogy a pumpa műanyag csöveit be tudjam vezetni a szűrő kifolyónak a szilikoncsövébe, és ne az akvárium üvegén lógjanak. Esetleg ötlet valakinek?

Bővült a ruby tetra raj, bekerült még 20db a csapatba, így már 50-en nyomulnak az akiban. Nem egy gyors mozgású halak, de amikor összetömörülnek, és elkezdenek körbeúszkálni, az elég szép látvány. Majd próbálok elkapni őket, és teszek fel egy videót.
 
Ha már szó esett az adagolópumpáról, valamilyen megoldáson agyalok, hogy a pumpa műanyag csöveit be tudjam vezetni a szűrő kifolyónak a szilikoncsövébe, és ne az akvárium üvegén lógjanak. Esetleg ötlet valakinek?
T-csatlakozó a csőre és a leágazásba bevezetni (visszafolyás-gátlóval). De gondolom, nem ilyen egyszerű a helyzet. Mi vele a gond?
 
T-csatlakozó a csőre és a leágazásba bevezetni (visszafolyás-gátlóval). De gondolom, nem ilyen egyszerű a helyzet. Mi vele a gond?

Azért nem egyszerű, mert egyelőre 4 csőnek a bevezetését kellene megoldani. Bükike csináltatott annak idején üvegessel egy kifolyó átmérőjű csövet, amire csonkokat rakatott, és arra húzta az adaolópumpa csöveit. Én valami sufnituning megoldáson gondolkodom. Igazából az a parám, hogy emiatt meg kell bontani a kifolyóhoz vezető szilikoncsövet, ami egy újabb lehetőség szivárgásra...
 
I
Megoldható, de én nem tenném. Ha a visszafolyásgátló megadja magát, akkor nagy lesz a jaj.
Igaza van a Zolinak!Sztem felesleges 3 vékony cső miatt plusz problémát kreálni!En vette egy GHL-es akril cső tartót az akira felszerelhetöt!14 euró és állítható stb...Nyugodtabb vagyok így!
 
Ma elugrottam Pestre beszerző körútra, hazahoztam pár halat és garnélát. A legújabb szerzemények 30 Rubin tetra (Axelrodia riesei) és 10 CRS. A tetrák még szokják a helyüket, a fele csapat egyből bemenekült a sűrűbe, de estefelé már együtt úszkáltak. Még így is elég üresnek találom az akit, egy nagyobb csapat bőven elférne. Még agyalok rajta, mi legyen. A CRS-eket nem raktam be, a 10db-ot nem sokat látnám, ezért inkább beüzemeltem nekik egy nanot. Ha lesz szaporulat, majd abból rakok át a nagy akiba.

Algafronton nem állok valami jól, egyre több az ecset, és megjelent a hajalga is. Az aljövényzet nem valami szép, a brasiliensis még mindig elég ritka, a stau sincs csúcsformában, a riccardia meg sok helyen kezd szétmálni. A stemek jól néznek ki, csak a kislevelű növényekkel nem stimmel valami. Elég sok mondjuk a mulm, ez lehet az egyik oka az algásodásnak, meg holnap vízcserekor szétkapom a szűrőt, az is elég dzsuvás lehet már...

Az akvárium üvege tele van apró csigával, ezeket lehet valahogy irtani? :

akicsiga.png

Pajzscsiga. A helena rá se bagózik. Nálam egy tűszelep meghibásodás miatti co2 mérgezés vitte el őket.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Pajzscsiga. A helena rá se bagózik. Nálam egy tűszelep meghibásodás miatti co2 mérgezés vitte el őket.

Bakker, nekem is ez van. Vigyázz, mert az algakaparó alá észrevétlenül bekerül... Ha nem jó a Helena, akkor mi eszi meg?
 
Pajzscsiga. A helena rá se bagózik. Nálam egy tűszelep meghibásodás miatti co2 mérgezés vitte el őket.

Most ezt olvastam róluk: "Teljesen ártalmatlanok, algabevonatokat legelnek." (forrás: akvaguru). Még lehet, hogy hasznosak is, legalább leeszik az üvegről a zöld port.
 
Megoldható, de én nem tenném. Ha a visszafolyásgátló megadja magát, akkor nagy lesz a jaj.
Igaza van a Zolinak!Sztem felesleges 3 vékony cső miatt plusz problémát kreálni!En vette egy GHL-es akril cső tartót az akira felszerelhetöt!14 euró és állítható stb...Nyugodtabb vagyok így!

Igazatok van, dobtam is az ötletet. Helyette rendeltem egy ilyet:

Aquarium-Dosing-Pump-Air-Soft-hose-Fixture-Holder-reef-tank-5-tube-Buret-Rack-Pipe-Hanger.jpg
 
Most ezt olvastam róluk: "Teljesen ártalmatlanok, algabevonatokat legelnek." (forrás: akvaguru). Még lehet, hogy hasznosak is, legalább leeszik az üvegről a zöld port.
Jah, totál ártalmatlanok - ahogy a legtöbb csigusz - csak nem túl dekoratívak nagy számban, amikor ellepik az üveget, növényeket. Mivel szabályosan rácuppannak a felületre, és teljesen körbe veszi őket a házuk, ezért a helena nem tud velük mit kezdeni, és igen az algakaparóval is óvatosan. Amit lehetett és anno szétnyomkodtam, a garnélák meg elfogyasztották, de elég macerás megszabadulni tőlük. Még olyan infót is olvastam, hogy a lágy víz is kicsinálja őket.
 
Méregettem ma egyet:
NO2: 0,
NO3: 0,
GH: 4,
KH: 0,
pH: 6,4,
CO2: 15,
PO4: 0,8.

Ha hinni lehet a JBL ProScape tesztnek, a nitrát még mindig nulla. Lehet, hogy ez látszik a növényeken is, a stau dobálja a leveleit, nem hozza az új hajtásokat. A blyxa se sokat nőtt 1 hónap alatt.
Egyelőre megemeltem a táp adagot, Micro-t 9ml/napra, Macro-t 12ml/napra. A biztonság kedvéért veszek majd csepegtetős nitrát tesztet is, azzal is rámérek.

Ezenkívül még adagolok 4ml foszfátot naponta ( ez is lehetne magasabb), plusz a carbot, 5ml/nap.

A rubin tetrák közül elhullott 6db, valószínűleg a második 20-as csapatból lehettek gyengébb példányok, az első csapatból nem volt elhullás. Egyszerre sose látni az egész rajt, a fél banda a susnyásban bújkál. Gondolkoztam, hogy kivágom a stemeket, de amíg ilyen instabil a rendszer, nem akarom piszkálni.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére