• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Source "ソース"

Egyet nem értek, ilyen piciben hogy lehet ennyire szép és természetes dolgot művelni?!
Azért kérdeztem a fojtást, mert hamarosan indítok egy bruttó 44 literes akit, 2071-es szűrővel, és nem tudom hogy kellene e valamilyen módon fojtani (meg egyáltalán mennyire tesz jót a szűrőnek)? Egyenlőre esőztető van, amit mindenképpen cserélni szeretnék lilyre, de csak később.
Köszi , azért okozott pár fejfájást (nem egyszerű nanózni)!;)
A nagyobb gond ott kezdődik, hogy megvan kötve a kezed növényileg, tehát a több száz növényből csak kb. 10-20 fajtát tudsz felhasználni, (és most még lehet túloztam is) hogy méretileg ne nyomják agyon azt az elképzelést amit te elgondoltál vagy megálmodtál. Szóval a nanózásnak is meg van a hátránya, hiába tudsz algamentesen tartani egy akváriumot, ha mindig ugyanazokat a növényeket tudod felhasználni amit eddig.
Na de viszont térjünk vissza a szűrőre, szóval a 2071-nek semmi baja nem lesz ha csak a szűrőcső keresztmetszetét csökkented, evvel nem ártasz neki. Amikor megtelepednek a szűrőben a bacik (ugye akkor esik a teljesítmény X %-ot), akkor észre fogod venni, hogy éppen akkor jó a "flow", nem túl sok és nem túl kevés, ezért van a 10X-es megforgatási szabály a már beállt szűrő miatt.
A lily pipe-ot meg csak ajánlani tudom, nem hiába találták ki a japók anno, hogy ennek segítségével jusson vissza a tiszta víz az akváriumba, nem lesz olyan koncentrált az áramlásod mint az esőztetővel vagy a sima pipával. :cool:
 
Köszi , azért okozott pár fejfájást (nem egyszerű nanózni)!;)
A nagyobb gond ott kezdődik, hogy megvan kötve a kezed növényileg, tehát a több száz növényből csak kb. 10-20 fajtát tudsz felhasználni, (és most még lehet túloztam is) hogy méretileg ne nyomják agyon azt az elképzelést amit te elgondoltál vagy megálmodtál. Szóval a nanózásnak is meg van a hátránya, hiába tudsz algamentesen tartani egy akváriumot, ha mindig ugyanazokat a növényeket tudod felhasználni amit eddig.
Na de viszont térjünk vissza a szűrőre, szóval a 2071-nek semmi baja nem lesz ha csak a szűrőcső keresztmetszetét csökkented, evvel nem ártasz neki. Amikor megtelepednek a szűrőben a bacik (ugye akkor esik a teljesítmény X %-ot), akkor észre fogod venni, hogy éppen akkor jó a "flow", nem túl sok és nem túl kevés, ezért van a 10X-es megforgatási szabály a már beállt szűrő miatt.
A lily pipe-ot meg csak ajánlani tudom, nem hiába találták ki a japók anno, hogy ennek segítségével jusson vissza a tiszta víz az akváriumba, nem lesz olyan koncentrált az áramlásod mint az esőztetővel vagy a sima pipával. :cool:
Köszönöm a kimerítő szaktanácsadást:)
Én is szeretnék nagy akváriumot, de egyenlőre ezt tudom megengedni magamnak.
Attól tartok hogy az esőztető miatt túl nagy lesz a flow, az elzáró csappal nem szabad fojtani?
 
Köszönöm a kimerítő szaktanácsadást:)
Én is szeretnék nagy akváriumot, de egyenlőre ezt tudom megengedni magamnak.
Attól tartok hogy az esőztető miatt túl nagy lesz a flow, az elzáró csappal nem szabad fojtani?
A tanulásnak a legtökéletesebb egy nano aki, amikor nagyobbra váltasz akkor már kicsit könnyebb dolgod lesz!;)
Az elzáró csap az eheim-en nem arra való , hogy avval fojtsd le a szűrőt, ha tényleg sok lesz (szerintem nem), akkor beszerezhetsz egy szimpla vagy dupla csapot és akkor tudsz rendesen fojtani, de nem lesz rá szükséged. S ha nem használod az esőztetőt, hanem csak a pipa részét az már egy lépés a lily felé.:cool:
 
Back
Oldal tetejére