• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOPRON és környéke

Sos!
Sziasztok. Olyan gondom lenne, hogy a legyártott Ro víz tökéletes, de az akváriumban megemelkedik a szilikát szint. 4akvárium van és mind a 4nél ez a probléma. Mi lehet a gond? Hol keressem a hibát? A ki és befolyó csővek üveg helyett akrilból vannak. Ez lehet probléma? Ez a gond egy barátomnál van , neki szeretnék segíteni. Előre is köszönöm a válaszokat.
 
Sajnos a garnéla forumra nem enged írni, mert regisztrálni kell. Persze regisztrálni nem lehet... [emoji20]
 
Nem vagyok nagyon jártas RO témában, de én mindenképpen a dekorokban keresném a hibát. Bizonyos fajta kövek visszakeményíthetik a vizet. A seiryu kő például ilyen, valamint az összes mész tartalmú kőzet. Nem írtad, hogy milyen dekor van, de én ezen a területen néznék szét elsőnek!
 
Sajnos nem köveknél van a bibi. 4akvárium van ,mindenhol más kövek, máshogy berendezve. a szilikát szint mindenhol azonos.
 
Nem hiszem, hogy gond lenne vele. Dennerle Scaper's Soil
Azt nem tudom, hogy mind a 4nél ez van e ,de 3nál talán.
 
Sziasztok. Van egy adag fel nem használt zselés uttricularia graminifolia-m itthon és sztem lassan megadja magát. Két doboz sörért átadom. :)
 
Sziasztok! Régen jártam erre, sajnos mostanában nem nagyon van időm..:/
Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Folyamatosan küzdök a barna (por) algával és már kicsit kezd unalmassá válni, hogy nem tudok megszabadulni tőle. Már mindent megtettem hogy jó legyen a vízminőség.
Olvastam, hogy a csapvizben jelen levő szilikátok is nagy szerepet jatszanak ebben a problémában. Most kitaláltam, hogy a deák kútból hozok vizet és felesben deszti vízzel csinálom a heti víz cserémet. Szerintetek ez mennyire jó ötlet?
 
Back
Oldal tetejére