• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOPRON és környéke

Szia! Szép az akváriumod!
A Fissidenst kőre kötözted?
Bocs, a frissidens kötözve van, de nem a kőre. Az Aldiba vettem egy olyan drót félét, ami be van vonva gumival. Ezt végig betekertem a mohával. Igy kaptam egy olyan mohacsikot, amit bármilyen formára tudok alakítani, akár az út mellé, akár a növények elé körívbe, bárhogyan. A legjobb, hogy nem úszik el, nem szakad le.
 
Utoljára módosított:
9ed874380b2a134e20409fb1b85e0dfc.jpg
 
Sajnos a privát választ nem engedi nekem, így most ide írom.

Ro vizet csinálok és visszasózom. Csapvizet nem keverek hozzá. Paraméterek Tds 130-140 ph 6.5
 
Ha valakit érdekel nyírásból származó Hydrocotyle Tripartita Japan, Micranthenum Umbrosum, Alternanthera Reinickii Mini, Fissidens esetleg egy kis gyökerestől felszedett Parvula az holnap délelőtt elviheti. Tudok majd nyírni frissen Hygrophyla Polysperma-t is ha kipróbálná az illető! Itt, vagy a FB-on Csizmazia Gábor néven megtaláltok! Privátban a telefonszámomat is elküldöm!
 
Sziasztok,
Tudjátok a soproni csapvíz paramétereit? ( Sajnos még nincsenek drága tesztjeim, vagy éppen TDS mérőm :()
Keménység, PH, TDS... ?
 
Akkor erősen ajánlott az ozmo még low-tec-ben is. Jól gondolom?

Nálam most 464 volt a TDS (frissen a csapból). Az akváriumban 532 volt (tápok/kövek stb felvitték). Lowtechbe felesleges. Én se használom. Néhány növényen nem marad meg illetve sok szép garnéláról le kell mondani de kb ennyi ami engem negatívan érint ;) Ha versenyezni akarsz vagy egy profi hightech akit akkor érdemes ozmozni ;) :)
 
Nálam most 464 volt a TDS (frissen a csapból). Az akváriumban 532 volt (tápok/kövek stb felvitték). Lowtechbe felesleges. Én se használom. Néhány növényen nem marad meg illetve sok szép garnéláról le kell mondani de kb ennyi ami engem negatívan érint ;) Ha versenyezni akarsz vagy egy profi hightech akit akkor érdemes ozmozni ;) :)
A versenyzés része egyáltalán nem érdekel (nem csak azért mert még fényévekre sem vagyok tőle, hanem mert nem) viszont jó lenne minél szebb növényeket nevelni, hogy valóban a nappali dísze lehessen az akva. Unom már nézni, hogy elültetek egy növényt és szétmálik, elrohad az akvában ahelyett, hogy elkápráztatna a szépségével.
Keresem az okokat.
 
A versenyzés része egyáltalán nem érdekel (nem csak azért mert még fényévekre sem vagyok tőle, hanem mert nem) viszont jó lenne minél szebb növényeket nevelni, hogy valóban a nappali dísze lehessen az akva. Unom már nézni, hogy elültetek egy növényt és szétmálik, elrohad az akvában ahelyett, hogy elkápráztatna a szépségével.
Keresem az okokat.

Szerintem máshol keresd a problémát. Sajnos Sopronban az is előfordulhat, hogy mocsári növényt adnak vízinövényként.. :/
 
Szerintem máshol keresd a problémát. Sajnos Sopronban az is előfordulhat, hogy mocsári növényt adnak vízinövényként.. :/
Akkor inkább a több fény + CO2-re helyeznéd a hangsúlyt? (Valamiért borsózok a COzástól, de lehet, hogy elkerülhetetlen kesz?)
 
Hidd el ez csak addig lesz így míg nem építessz egy olyan akit amire azt mondod h na ez az amire vágytam. Aztán utána majd össze akarod hasonlíttatni másokéval. És ez nem feltétlenül verseny, hanem kíváncsiság, h vajon más is látja-e a természetességet abban amibem te igen. Én is így voltam, h nem akarok én versenyezni aztán mégis beneveztem a HAC-ra. Igaz azzal a céllal, h megtudjam mit gondolnak a profi szemek az építményemről. De ez szerintem így természetes. A víz kérdést meg sztem nem kell annyira komolyan venni. A növény olvadás szinte kizárt h amiatt lenne sztem, de persze csak találgatok. Az lehetséges h könnyebben gyorsabban fejlődnek egyes növények lágy vízben, de negatív hatással nem hinném h lenne rájuk a kemény víz. A vízkő az akvárium üvegen...na az egy csúnya dolog. De ennél nagyobb baj sose legyen.:):):)
 
Mindenesetre árulom a régi üveget és teljesen új alapokra szeretném helyezni a dolgaimat az elmúlt hetek információmorzsái alapján...
 
Sziasztok!

Ma megnyírtam a növényeket. Elég nagy massza kijött. Ha kell valakinek holnap estig tartogatom ;)

gratiola viscidula, vesicularia montagnei, fissidens, hydro japan ;)

Norbert
 
Back
Oldal tetejére