• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOPRON és környéke

Persze, hogy tegeződünk.
Egyszer el is jöhetnél hozzánk, ha időd engedi. 3éve foglalkozom az akvakertészkedéssel. A mostani akvát egy éve indítottam, de pont most alakitottam át a két sarkot.
Ime egy kép róla
4dee05b1094f63b976768de12ff6bb07.jpg


Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről
Szia! Szép az akváriumod!
A Fissidenst kőre kötözted?
 
Na, igen. Nekem most valami ilyesmi a kitűzött cél. Akkor talán mégis tudunk miről beszélni. Az a tapasztalatom, hogy egy high-tech-essel nehéz, mert felsorol kb. 200-300 ezer költséget( amit nagyjából én is tudok) kezdésnek.
( Aztán gondolom úgyis ez lesz a vége, csak még az asszony nem tudja:yawn: )

Egyébként ezt a low-tech-et nézve, mi az akadálya, hogy olyasmit alakítsál ki belőle mint mondjuk a mostani akid? Persze más növényekkel, de hát itt is van gyep, piros, barna, stb...
A két akvárium teljesen más. Az elején olyan növényeket tartottam, aminek nem voltak nagyok az iglnyei és gyorsan nőttek. Ez jó volt, mert aránylag gyorsan tele lehetett rakni az akváriumot. Persze egy idő után ez vissza is ütött. 2hetente vágás, ültetés. A kitalált koncepciódat nehezebb volt így tartani. Persze szép holland stilust lehetett csinálni. Na egy idő után nekem ebből lett elegem, ill. szerettem volna más, szebb növényeket, de azok nem maradtak meg. Szép lassan, de elfogytak. A mostani akváriumomnál már inkább csak lassan nővő növényeket tartok. Persze még itt is van olyan ami gyorsabban nő, sőt az inditásnál mág több volt, de ezeket lassan likvidálom. Igy a látvány amit elképzelek az tovább fentartható. Nem beszélve arról, hogy más szebb növényeket is szerettem volna tartani...ehez váltani kellett.
A legnagyobb hátrány vagy odafigyelés az a nyári nagy meleg. Ilyenkor nagyon tönkre tudja vágni a növényvilágodat. Régebben nem volt hűtésem és ki is pusztultak a növénykéim. Majd keresek róla képet, mert lefényképeztem, hogy mi maradt egy meleg nyár után. Aztán két hónap múlva újra tele volt növénnyel. A másik meg, hogy szerettem volna egy kicsit nagyobb igényű garnikat is tartani. De ha elkezded, akkor nincs megállás...[emoji3]
 
Utoljára módosított:
Itt még táptalajom sem volt, csak tápgolyók, micro, macro, carbo. Ennyi. Meg a heti vízcsere.

Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről
 
Szóval, ha valamelyikőtök éppen nyír, ritkít, átrendez ne dobja ki a nyesedéket, mert nálam az 500 literes medencében minden növény kaphat még egy esélyt.
(Persze főleg a low-tech tűrőkre gondolok.)

Azt nem gondoltam h ma csinálom meg de végül úgy alakult h irtottam pár növényt. Hydrocotyle tripartita, alternanthera reinickii mini, micranthenum umbrosum, kevés fissidens. Ha valami érdekel szólj!
 
Amúgy a legnagyobb különbség a két akva között, az a technika ami mögötte van.

Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről
 
A két akvárium teljesen más. Az elején olyan növényeket tartottam, aminek nem voltak nagyok az igényei és gyorsan nőttek. Ez jó volt, mert aránylag gyorsan tele lehetett rakni az akváriumot. Persze egy idő után ez vissza is ütött. 2hetente vágás, ültetés. A kitalált koncepciódat nehezebb volt így tartani. Persze szép holland stilust lehetett csinálni. Na egy idő után nekem ebből lett elegem, ill. szerettem volna más, szebb növényeket, de azok nem maradtak meg. Szép lassan, de elfogytak. A mostani akváriumomnál már inkább csak lassan nővő növényeket tartok. Persze még itt is van olyan ami gyorsabban nő, sőt az inditásnál mág több volt, de ezeket lassan likvidálom. Igy a látvány amit elképzelek az tovább fentartható. Nem beszélve arról, hogy más szebb növényeket is szerettem volna tartani...ehhez váltani kellett.
A legnagyobb hátrány vagy odafigyelés az a nyári nagy meleg. Ilyenkor nagyon tönkre tudja vágni a növényvilágodat. Régebben nem volt hűtésem és ki is pusztultak a növénykéim. Majd keresek róla képet, mert lefényképeztem, hogy mi maradt egy meleg nyár után. Aztán két hónap múlva újra tele volt növénnyel. A másik meg, hogy szerettem volna egy kicsit nagyobb igényű garnikat is tartani. De ha elkezded, akkor nincs megállás...[emoji3]

Szép lassan lecseréltem mindent, most már csak egy dolog maradt. Az akváriumot kéne majd egyszer optiwhite-ra. Jó lenne...[emoji4]


Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Azt nem gondoltam h ma csinálom meg de végül úgy alakult h irtottam pár növényt. Hydrocotyle tripartita, alternanthera reinickii mini, micranthenum umbrosum, kevés fissidens. Ha valami érdekel szólj!
Természetesen minden érdekel egy próba erejéig. Mivel privátban még nem tudok írni kénytelen vagyok ide írni a mobilomat 20/4397760 hogy le tudjuk szervezni. Várom a hívásod. Előre is köszi, hogy gondoltál rám.
 
Itt még táptalajom sem volt, csak tápgolyók, micro, macro, carbo. Ennyi. Meg a heti vízcsere.

Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről
Milyen tágolyókat használtál? A carbo tényleg fontos? Én is adagoltam egy darabig, de nem láttam semmilyen hatását. Naponta kell adagolni? Semmi olyat nem akarok amit naponta kell adagolni!!!!! Asszem ez az egyik bajom a high-tech-ell. Naponta tápozni...
Miért kell low-tech-nél a heti vízcsere? Én azt hittem ez pont a másik oldal sajátja.
Asszem egyszer mégiscsak személyesen kellene diskurálnunk, mert annyi kérdésem lenne, hogy bele fogsz fáradni mindet írásban megválaszolni. A többiek meg már rég túl vannak ezen, úgyhogy borzasztóan unnák is.
 
Jbl tápgolyókat használtam. A tápokat heti egyszer adtam, vízcsere után. Persze volt, hogy 2hetente cseréltem csak vizet.

Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről
 
Tegnap vettem a Tecóba 4 új növényt. Nagyítóval átnéztem őket nincs e rajta csiga vagy pete. Az elöbb találtam az akiban egy kb 4-5 mm-es almacsigát. Jó kis éjfél utáni szórakozás... Hogy tudtam így benézni??????
 
Tegnap vettem a Tecóba 4 új növényt. Nagyítóval átnéztem őket nincs e rajta csiga vagy pete. Az elöbb találtam az akiban egy kb 4-5 mm-es almacsigát. Jó kis éjfél utáni szórakozás... Hogy tudtam így benézni??????
Ha kell van csigaevő csigám. [emoji6]
 
Nálam elintézték a többieket. Van egy csomó pici, de ha elkapom a nagyot azt is elviheted.
 
Ilyen volt elötte. Low tech. Ekkor még nem volt lágy víz, nem volt co, nem volt twinstar, nem volt külső szűrő. Csak növénytápot adagoltam.
65af7022c331ef71c78c71e43d1b3058.jpg


Tapatalkkal küldve az én FRD-L09 eszközömről
Szia Isti,
Azt még had kérdezzem meg, hogy milyen erős világítás kellett ehhez a low-tech eredményhez? Illetve most mennyivel világítasz? Gondolom az aki ugyanaz.
 
Back
Oldal tetejére