• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

SOPRON és környéke

Van két sziámi algaevőm. Az oto- k nem maradnak meg sajnos... nem nagyon bírják a fekete bazaltot szerintem. :/
 
Van két sziámi algaevőm. Az oto- k nem maradnak meg sajnos... nem nagyon bírják a fekete bazaltot szerintem. :/
A sziámi szerintem nem jó erre a célra mert nem tipikus szívó harcsa. Inkább fonal, ecset alga ellen hatásos. De az ancik majdnem mindent kibírnak és ugyanúgy jók a barna alga ellen, ha akarod adok 10-et ajándékba ( annyi van, hogy nem tudok velük mit csinálni, csak minimum 10-es csapatban vihetőek!!! :D)
 
Sziasztok! Elkészült az új világításom. 3db juwell 18w van most benne 6500k. Most varom, hogy eltűnjön a barna alga. De! Egy új észrevétel... Az ötsávos dísz márnáim meg az ormányosom elbujnak a növények alá :O És most ilyenkor mivan? :/
 
Sziasztok! Elkészült az új világításom. 3db juwell 18w van most benne 6500k. Most varom, hogy eltűnjön a barna alga. De! Egy új észrevétel... Az ötsávos dísz márnáim meg az ormányosom elbujnak a növények alá :O És most ilyenkor mivan? :/

Adj nekik edőt hátha megszokják az új világítást ;)
 
Barna algám eltűnt :D de ezek a fonalak elkezdtek virúlni :/ beiktattam most a napokban egy diy co2 rendszert (élesztős) most megy a próbaüzem :)

Vigyázz vele mert az ingadozó co2 is okozhat problémát. Ha nagyon rosszra fordulnának a dolgok írj egy kicsit az akváriumról. Egyszer kell csak megtalálni az összhangot ;)
 
Olvastam nem olyan régen hogy a deák kútból hoztok vizet. Használható? Azért is írtam ebbe a topicba, mert küzdök a vízkővel. Ti mit tesztek ellene? Oké hogy ioncserélt víz, de mindig?
 
Én felvetettem ezt a kérdést, igazából nem kaptam rá választ így nem mertem még kipróbálni. :D Elvileg a Soproni csapviz olyan 16nk :O Én a vízcserémet 10l pihentetett vízkezelős és 10l spar-os deszti vízzel csinálom felesbe. Lehet nem a leg gazdaságosabb, de még nem tudok jobbat. A külső szűrőmhöz így is mindig idő előtt kell hozzá nyúlnom mert a pumpát ki kell eceteznem. 2 hónap alatt kb olyan vízkő van benne, hogy a rotor majd kiesik belőle :(
 
Olvastam nem olyan régen hogy a deák kútból hoztok vizet. Használható? Azért is írtam ebbe a topicba, mert küzdök a vízkővel. Ti mit tesztek ellene? Oké hogy ioncserélt víz, de mindig?
Én nem merném beletenni az akiba. Emlékszem, hogy gyerekkoromban ( ami azért nem most volt ) hoztunk faterral deákkúti vizet az akváriumba, de bezavarosodott, kissé tejes lett és napok kellettek, hogy kitisztuljon. Persze az akkori levegős szivacs szűrő, köszönő viszonyban sem volt a mai technikával, de azért ez jelent valamit. Mérte már valaki a keménységét? Elvileg ugyanolyan kemény kell, hogy legyen mint a csapvíz, mert ugyanabból a talajból szivárog.
 
Back
Oldal tetejére