• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Soothing Mess

Szia!

Szép az akvád(y). A lámpáról szeretnék kérdezni, mennyire vált be. Látom van CO napi tápozás MIC+MAC. Elég a fénye? 20l akva fölé szeretnék valami megoldást. Bubiznak rendesen a növények? Jelenleg LED-et használok, igazából működik rendesen de sokan írják, hogy a fénycsöves jobb. Gondoltam kipróbálom, hátha szebb lesz tőle az akva.
 
Szia!

Szép az akvád(y). A lámpáról szeretnék kérdezni, mennyire vált be. Látom van CO napi tápozás MIC+MAC. Elég a fénye? 20l akva fölé szeretnék valami megoldást. Bubiznak rendesen a növények? Jelenleg LED-et használok, igazából működik rendesen de sokan írják, hogy a fénycsöves jobb. Gondoltam kipróbálom, hátha szebb lesz tőle az akva.

Szia!
Nagyon mással nincs is tapasztalatom. A munkahelyi akváriumomnál is ilyet használok, 40l hez 2x20ast. Nálam jól bevált mindenhol. ;)
 
A copper már egyszer elvirágzott, pont nászút előtt, arról max telefonos képem van, a szoksásosnál is gyengébb...viszont már újra van rajta virág, még nem teljes pompájában, viszont úgy néz ki, hogy a dslr megjavult, a héten nagy generál, és csinálok pár értékelhető képet. :) A sintang annyira nem kapta össze magát, ő még egyszer sem virágzott...:(
Azért örülök, hogy másfél hetes egyedül létet túlélt szomszédunk segítségével. Most éppen a borzasztó meleg miatt fogom a fejem, bár a békatutajt leszámítva mindenki vígan megvan.
 
Tegnap rendeztem egy kicsit a sorokon. Már eléggé muszáj volt.
Így nézett ki a helyzet:

(igen, az ott sajnos 28C...)

Utána képet nem mutatok, mert nem készült. Majd jövőhéten. Muszáj volt ritkítanom a cryptokon, pedig annyira tetszett a hangulat amit a színükkel kölcsönöztek az akváriumnak. Illetve a parvula közül szedegettem ki megint egy bő tenyérnyi ricciát. Konkrétan a parvula gyökerei közé fészkelte magát, így amikor kiszedegettem, akármilyen óvatos voltam, sok helyen jött vele a parvula is. Hihetetlen túlélő ez a növény... Aztán a békatutaj is ment innen, amióta bejött a nagy meleg egyszerűen elolvadt, a befolyón is azok csonkjai vannak.
Érdekes, hogy a 20asban ennek ellenére, mint a pelyva...pedig nem állok mellettük egésznap:
3FZtHVP.gif

:stop:

A szűrőre, a difire, és a csövekre már nem maradt időm/erőm, az jövőhéten lesz. Ma pedig a citromsavas töltet újratöltése lesz. Tegnap még pötyögött, de már bőven alapjáraton.

Addig is:

Egyik lakó


És a copper virága korábbról


Örülök, hogy benéztél, véleményed ne tartsd magadban! :)
 
Ismét szűrő tisztítás volt, üvegek kezelése, fűnyírás. A copper már megint bimbózik, de most már a sintang is szépen nekiállt növekedni. Viszont szépen algásodok, ecset és staghorn, de már rajta vagyok, kb 1-2 hetet adok még nekik.
Képet most nem tudok mutatni, mert a dslr még mindig rossz, de már nem vinném a szakszervízbe, cserébe a telefonom is megadta magát, a cseretelót meg inkább hagyjuk. De azért igyekszem összehozni vmit a héten. :)
 
Gyors helyzetjelentés asszony vadiúj telefonjával:

20150917_194621_zpsfbtndxgp.jpg
A garnélák a jobb hátsó kő mögül előre ásták a talaj egy részét. Ott kicsi emelkedő volt, és a lily alatt volt, nem tudom, hogy a vízáram lehetett volna-e. Minden esetre a nagy meleg és némi alga probléma hatására kicsit ritkult a parvula, elől pluszban még temetve is lett...:D Biztos, ami biztos alapon a jobb hátsó kő mögé most moha került.
A sintang, mint a fenti ábra is mutatja, igencsak rákapcsolt, talán 3 hete mozdult meg igazán. A copper változatlan. Amint elvirágzik már jön is a következő bimbó.
A negítívum az a nagy meleg és az azt követő algabumm, amihez hozzájárult egy 1-2 hetes CO2 leállás is. A kép óta carbo kezelés és újraindult CO2 hatására már nincs ekkora gond.
Jut eszembe, citromsavas rendszer elpakol, sodastream-es palack üzembeállítva. Igazából ez fér el egy vékonyabb részen a polcon. :D
És amúgy most az munkahely aki beállásáig néhány lakó ideiglenesen csatlakozott. De amint lehet szelektálás, ajándékozás, vissza melóba, stb. :)

Itt asszem ennyi.
 
Sziasztok!
Itt minden rendben van, szépen nő minden, piroslik rendesen a garnélák miatt. Nagyon jó volt ránézni erre az akváriumra mindig, mivel a TV mellett van, sokszor le is maradtam egy-egy gólról, vagy fontosabb momentumról, ami éppen ment. Hála égnek feleségem is megbarátkozott általa az új hobbimmal. Ugye lett mellette még egy wabi és még egy 20l-es kis garnélás. Ezeket is tűri. Ugyan nem nézi annyit, mint én (egyszer sem kaptam rajta, hogy magától figyelgesse...:( :D ), de cserébe bármikor tudja, hogy hogyan kell tápozni, miből mennyit kell spriccelnie, ha nem vagyok otthon. És bármikor tud (kisebb pontatlanságokkal) kiselőadást tartani, hogy mink is van otthon, milyen növények(persze nevek nélkül :D), milyen állatok, milyen lámpa, stb. Anno szülinapomra többek közt saját gyártmányú kuponokat csinált nekem, amik kvázi engedélyek növény-állat-egyéb felszerelés vásárlására, szóval úgy gondolom én nyertem! :D Nyilván nem egy IAPLC minőség, vagy akár HAC, csak úgy saját, persze, hogy tetszik. ;) Szerencsésnek mondom magam, mert alig volt vele gondom, sok balszerencse elkerült vele.
Viszont eljött az idő, hogy legyen valami új.

A Black Friday-t kihasználva be is szerzem, ami még hiányzik az újraindításhoz. Sok féle scape kavargott a fejemben, még ripárium jellegű felépítményes kőpart is volt tervben (talán egyszer lesz ilyen is), de most más nyert mégiscsak.
HUGO Zöld sziklás akváriuma a fő inspiráció. Szeretnék ilyen "tengerpartos" lávaköves riccardiás szépséget. Remélem pénteken megtalálom a hozzávalókat. :)
Apropó, megérdemli úgy érzem, hogy lecseréljem a feketeragasztásos kicsit karcos akvát egy GA-s kockára. ;)

Asszem ennyi, lesz még egy kép majd szétszedés előtt, de a cryptok, már egy 300l-es akváriumba készülnek, direkt nem nyírtam őket, jól el is nyomják az egészet. :D
Mára ennyi, következő már a búcsúzás lesz. :)
Köszi, hogy benéztél!
 
Hát tegnap az összes kis bentlakó kikerült, mára már csak ideiglenes növényszállás lett belőle. Már ragasztgatom és vésem a következő scape köveit, érkezik az utolsó növény is, stb. Jövőhéten már szeretném, ha elindulna. :)
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat és a megtekintést. Folytatás következik, remélem egy szinttel feljebb. :)
 
Back
Oldal tetejére