• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Somewhere on the rocky shore

attibva

Legenda
Legjobb napló
Sziasztok,
Bár a „second run” koncepció jobb volt mint a „Peaceful moment in the fast paced world” layout (első növényesem), az magassága miatt nem volt az igazi, ezért úgy döntöttem jöhet az új elképzelés. :cool: A layoutnak „Somewhere on the rocky shore” címet adtam. A tervezést kb. 1 hete kezdtem, így elkészítetem kartondobozból akvárium pontos mását; aranymetszések berajzolása, illetve folyamatos értekezés a GA csapattal (köszi srácok a türelmet!) és internetböngészés... Tegnap, ahogy beesett a dekor-szállítmány a GA Shopba, én már ott is voltam és túrtam :twisted: , és csak túrtam. Keymaker segített a kövek elrendezésének kitalálásában, aztán Nigro pedig a növények kiválasztásában (mohák és stem). Tegnap délben álltam neki, kb egész éjszaka csináltam, és ma olyan 1körül lettem vele kész. A kövek összepasszintása nem kis kihívást jelentett (vagy 10x szétszedtem az egészet), aztán jött az éjszakai moha kötözés és ültetés. Növényeknek jobbra stemként HM-et választottam, illtve mögé beültettem az előzőből megmaradt Cyperus Helferi tövet. Balra parvulát ültettem két dobozzal, illetve mögé tenellust szúrogattam le. Középen a köveken Spiky moha van, két szélen Weeping. Az ágakra láng mohát kötöztem. Az egyik legnagyobb szívás a red moor felúszhatnékja volt.. wááá, párszor kiverte a biztosítékot.. Végül az akvárium tetején kifeszített damil segített lent tartani a nagyobbat.. Aztán jött a technika elhelyezése. Nah az még idegőrlő játék volt. előző setupnál nem volt nagy gond, most viszont a red moor ágak nem könnyítették meg a helyezetem… De végül az is sikerült. Számítok rá, hogy beindul a fák dzsuvásodása, de bízok benne, hogy a galaxyk és a garnélák majd teszik a dolgukat.. Lássuk a végeredményt:

Akvárium: HXSZXM 40X30X35 42l
Szűrés: EHEIM prof. 2224, üveg Lily pipe set
Világítás: 2db Arcadia Arc Pod 11 W + Blau 18W (időkapcsolóval 15.00-21.30)
Talaj: Tropica Plant Substrate, ADA Aqua Soil Africana - általános növénytalaj,
Táp: Green Aqua Micro-Macro (2-2 nyomás naponta), Easy Life Easy Carbo (2ml naponta), ADA Bacter 100
Co2: 2kg-os palack (+ egy 500g-os most már tartaléknak), Aqua Medic mágnesszelep, Papillon cső, Papillon reduktor, Papillon viszafolyásgátló, Dazs buborékszámláló, Gush Nano Drop Checker (időkapcsolóval 07.30-21.30 /kb. 1 bubi/másodperc), atomizer inline diffuzor
Növények: Echinodorus tenellus, Eleocharis parvula, Hydrocotyle sibthorpioides (maritima), Vesicularia ferriei 'Weeping', Spiky Moss - Taxiphyllum sp., Flame Moss, Taxiphyllum sp., Eleocharis parvula, Cyperus helferi
Élőlények: 10 db galaxy, xxxdb RC garnéla, , 8db amano garnéla
Dekor: 14kg ADA Seiryu kő, red moor fák, ADA Sarawak dekorhomok
Képek:

Kp064.jpg

Kp070.jpg

Kp067.jpg

És az a nevezetes dobozterv :mrgreen: :
Kp061.jpg
 
wow ebből a mókából kimaradtam a héten. Mennyire más lett a látvány, hogy kihasználtad az akvárium teljes magasságát.

Kíváncsi leszek a növényeket hogyan tudod majd kordában tartani. A távoli NatGeo-t TV-s kép azért elég maszek. :thumbup: :clap:
 
Gratulálok, nagyon baba lett!
Nagyon tetszik ez a hegyes elrendezés, és az erre rágyógyuló fa!
A növény választás is jó lett(úgy néz ki egyenlőre), kíváncsian várom, mi lesz belőle!
 
"Egyedi" - ez volt az első gondolatom, ahogy megláttam az elrendezést.
Érdekes, az alsó résznek számomra olyan mélytengeri hangulata van. :) Jó ez a vertikális építkezés, izgalmasnak indul, kíváncsi vagyok a továbbiakban milyen lesz!
Sok sikert hozzá! ;)
 
Csináltam egy rövid videót, amin talán jobban látszik a koncepció térhatása.
katt a képre:
 
Na, ezt én sem állom meg szó nélkül! Nagyon nagyon tetszik! Már most is nagyon látványos és egyedi, de milyen lesz később...hmm :thumbup:

Nagy gratula neked és sok sikert hozzá :clap:
 
Üdv! Nagyon tetszik az akid. Végre egyre többen csinálnak videókat. Tényleg sokkal jobban átjön a térhatás mégha nem is olyan jó minőségű vidik :) Nekem nagyon tetszik a kövek elrendezése. Szép munka :thumbup: Várom a fejleményeket, hajrá :D
 
Szia, az akvárium szép, az elrendezés ötletes, gratulálnom kell!
Viszont...annak ellenére, hogy az ADA Pipe populáris az akvakertészek körében, szerény véleményem szerint:
1., ebbe az akváriumba felesleges
2., "agyonnyomja" az akváriumot.

Tudom, hogy az akváriumot technika nélkül fotózzák, de Neked minden nap ezt az üveget kell nézegetned. Nem lenne érdemes elgondolkozni egy szerényebb esőztetőn?
 
Nagyon jó. nagyon baba, látom nagyon inspiráló volt az új GA akvárium (végűl is ezért is van)! ;)
Annyira jól rendezkedtél és olyan jó lett a térhatása, hogy meg kellett néznem még egyszer az aki paramétereit mert nem hittem el!! :thumbup: Végre, végre egyre szebbnél szebb akik születnek, ennek örülök! :angel:
 
laja said:
Viszont...annak ellenére, hogy az ADA Pipe populáris az akvakertészek körében, szerény véleményem szerint:
1., ebbe az akváriumba felesleges
2., "agyonnyomja" az akváriumot.

Tudom, hogy az akváriumot technika nélkül fotózzák, de Neked minden nap ezt az üveget kell nézegetned. Nem lenne érdemes elgondolkozni egy szerényebb esőztetőn?
Az üveg cuccok azért vannak hogy ne lehessen észrevenni őket, ha esőztető akkor inkább akril cső (a zöld esőztető szintén agyoncsapná a látványt). Ami igaz az igaz ami attibva mesternek van az akiában a kifolyó szája tényleg nem igazán illik oda, jobban nézne ki egy kis Jet kifolyóval, de így is gyönyörű az aki!!
 
Eddig a legizgalmasabb akid. :thumbup: Ha ilyen ütemben folytatod a berenezéseket/ átrendezéseket, akkor év végéig még 2-3 aki várható. :D
 
Huh de pöpec lett. Tetszik ez a vertikális építkezés. A hátteret világítod valamivel, vagy csak a lámpák fénye ilyen erős? Egyre több akvárium indul ilyen sok növénnyel. Ez is már már kész képet mutat. Gratula. :thumbup:
 
Sziasztok,

Köszi srácok az elismerő szavakat és a kritikát is! Az az igazság, hogy amíg nem mondtátok a lily befújót, én nem is néztem, hogy beleillik vagy sem. Élőben (előbb diret odamentem megnézni :mrgreen: ) sokkal kevésbé látszik mint így képen vagy fotón. Viszont nagyon funkcionális, mert ha úgy állítom be a vízfelszínt, akkor azt is mozgatja, viszont az alsó szája pedig lentre nyomja a vizet. Én is kíváncsi leszek milyen lesz pár hónap múlva, meg, hogy a mohákkal hogy tudok bánni (az előző layouthoz vettem pár hete két adagot, de azok csak úgy elvoltak a kövek között. Most azért főszerepbe kerültek. Kíváncsi leszek a HM növekedésére (ott nincs annyi fény mint középpen, de talán így fog majd inkább felfelé nőni, és betölti stem szerepét). :wave:
 
:) Ha nem nagyon tolom el a dolgot, akkor most ezt tényleg szeretném hosszútávon üzemeltetni (bár mindig ezt mondtam :lol: ) és jó kis dzsungeles hatást elérni a felső rétegben. A háttér öntapadós fehér tapéta, szerintem az erősíti fel ezt az érzést, mondjuk a világításokat úgy sikerült bejátszani, hogy főleg a fő fát és a parvula mezőt világítják meg, ahol ugye a háttér is jobban látszik talán emmiatt tűnik úgy. Kíváncsi leszek a hydro mikor mászik majd ki az akiból :) A leginkább a láng mohára vagyok még kíváncsi, hogy így rákötözéssel, hogyan növi ki magát.
 
WOW! Nagyon szuper lett, rég nem jártam erre és most nem győzöm kapkodni a fejem annyi új akvi indult. Ez az egyik legtetszetősebb - szerény véleményem szerint :thumbup:
 
Ez nagyon ott van!Oyan mint egy természetfotó!Nagyon vissza adja a természetes hatást,sikerült lemásolni egy őserdő kis darabját.Már csak Tarzan hiányzik! :thumbup:
Szinte bele lehet esni abba a "szakadékba"
 
Szia attibva!

Megigértem magamnak hogy nem fogok szimplán lelkendezni egy akvárium láttán, sem emotikont küldeni pucéran!
De hirtelen nem jutott más eszembe!
.........10.
Végignéztem még kétszer!
NA AKKOR!
Ez most nemzetközi versenyformában van!
Mire lehetne azonnal benevezni!?
Szurkolok hogy minden jól alakuljon!
Hasonlót gondoltam ki lávakőből, de így elgondolkozom, hogy merjem-e?
Egy észrevételem van csupán: a bal lenti kis Red mor ágdarabon fordíts kicsit, hogy inkább szemben áljon.
Egyébként pazar!!!
Tegnap este Te nem aludtál, ma lehet sokan mások (ezt hogy lehet überelni!?!?!?)!
Jó pihenést, megérdemled, ehez neked még hat nap sem kellett! (Mint nyuszit a kalapból)!
Üdv! A.ttila
 
Valószínűleg én leszek itt az egyetlen, aki nem maradéktalanul elégedett az összképpel (fene a pofámat, mi?!). A vertikális építkezéssel nincs semmi bajom, sőt, nagyon komoly lett az aki alsó része, a növények, a kövek, minden. Személy szerint én valahogy a red moor-okkal nem vagyok kibékülve itt, lehet a színük a ludas, de ha csak "szimplán" köves elrendezés lenne erősebbnek érezném az egészet, mint így vegyesen.
Az érdemeidből persze nem von le semmit, hogy szemmel látható a fejlődésed, és egyre szebb dolgokat raksz össze. Így tovább, gratu! ;)
 
stevo said:
Valószínűleg én leszek itt az egyetlen, aki nem maradéktalanul elégedett az összképpel (fene a pofámat, mi?!). A vertikális építkezéssel nincs semmi bajom, sőt, nagyon komoly lett az aki alsó része, a növények, a kövek, minden. Személy szerint én valahogy a red moor-okkal nem vagyok kibékülve itt, lehet a színük a ludas, de ha csak "szimplán" köves elrendezés lenne erősebbnek érezném az egészet, mint így vegyesen.
Az érdemeidből persze nem von le semmit, hogy szemmel látható a fejlődésed, és egyre szebb dolgokat raksz össze. Így tovább, gratu! ;)

A red moor nem marad ilyen színű. Ne felejtsük el ,hogy azért ez egy igencsak frissen indított akva, szóval a fa merőben más színt fog felvenni idővel, ami most tényleg idegenül hat. Remélhetőleg a későbbiekben mindezt látni is fogjuk ;) .
Ennek naplózását bízzuk a lelkes tulajra ,aki már lassan tényleg nemzetközi szinten műveli a vízi kertészkedést.
Nekem bejön :thumbup: LÁJK :!:
 
Back
Oldal tetejére