• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Slice of Nature

Molnár Szabolcs

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Körülbelül egy éve csatlakoztam a fórumhoz és akkor kezdtem újra az akvarisztikát. Eredetileg csak egy sima halas akváriumot terveztem, majd amikor már sikerült beszereznem egy jónak tűnő gyári szettet megtaláltam ezt a fórumot és rájöttem, hogy ez a nekem való hobbi és természetesen az eredetileg beszerzett technikával gyakorlatilag sehová nem fogok eljutni. Így ahogyan a növények szépen lassan cseperedtek, úgy cseréltem le az egész technikát és mára eljutottam odáig, hogy csak az üveg eredeti. Csaknem egy év gyakorlás, irodalmazás és tervezgetés után eldöntöttem, hogy megépítem az első tudatosan megtervezett kertemet. Az alábbiakban szeretnék ismertetni a technikai részleteket és a teljesség kedvéért feltöltök néhány képet a régi scape-ről, hogy honna hová jutottam, majd az újakat.

Akvárium: 80*35*45cm
Technika:
Szűrés: - Eheim Prof 3 2073 (Substrat pro 2l, Matrix Trop 1l, 100ml Seachem Purigen)
Világítás: - 2x24W 6500K+2xChihiros A-series 601 8000K
Fűtés: - Hydor ETH 200W 16/22
Co2: - 10kg-os nagynyomású palack, Up Aqua Atomizer 16/22

-Chihiros Doctor II
-Eheim skimmer

Talaj: - Tropica Aquarium Soil 14l + Tropica Substrate 2.5l

Hardscape: - 2db Red Moor + 2db körtefa gyökér (megfelelően előkezelve)
- Dragon kő

Tápozás: Micro, Macro, Liquid Carbo

Növény: Hemianthus callitrichoides "Cuba", Elocharis parvula mini, Blyxia japonica, Cryptocorine parva, Staurogyne repens, Rotala bonsai, Elocharis acicularis, Limnophila hippuridoides,
Riccia fluitans, Fissidens fontanus, Riccardia chamediformis

Nagyon szívesen fogadok mindenféle kritikai észrevételt és hozzászólást.

Régi akva kezdet és vég: IMG_1031.JPG

IMG_1124.JPG
Akvárium 1.JPG
És az új hardscape:
IMG_1317.JPG

Feltöltést követően:

IMG_1320.JPG

És egy kis optikai tuning után(1 naposan) :D
IMG_1322.JPG

És elnézést a telefonos képekért, a hétvégén készítek majd rendes képeket is.
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a szűrő az átépítés során folyamatosan ment egy hordót keringetve, tehát a bacik élnek, és a régi vízből is 40 litert átmenekítettem, akkor szerintetek azt a nehány garnélát és Amanda lazacot, amit korábbról meg szeretnék tartani mikor tehetem vissza? Jelenleg más naponta mennek a 30%-os víz cserék is. A tesztem szerint ammónia és nitrit 0.

Előre is köszönöm a választ!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére