• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Slice of Life (64L-es Low-tech, első növényes)

Sporky

Kertész szaki
Már kb. egy éve nézelődök a fórumon és most jutottam el addig, hogy elindítsam az első növényes akváriumomat.
Szívesen veszek minden hozzászólást, ötletet, javaslatot.

Az adatok:
Akvárium:
60*30*36 (64L)
Szűrő: JBL CristalProfi e701 (Micro Mec 0,7L, Substrat Pro 1L, szivacsok)
Világítás: Odyssea Dual Pro 2x24 W 6500K
Aljzat: JBL Manado
Talajtáp: JBL gyökértáp
Dekor: Csavart ágú fűz, Bazalt kövek
Tápozás: Easy Life ProFito

A hardscape már nagyjából összeállt, az ültetés hamarosan indul.
SN855691_zpsmfxzidzf.jpg

SN855690_zpswpr7s8ps.jpg
 
Látom te is nézted Dextert... :)
A manadóra mind domb képző közegre kíváncsi leszek.
Gondolkodtam még a Dark Defender-en is, de az nem olyan kifejező :) A manado egyelőre jól viselkedik, bízom a legjobbakban.
 
Növények:
Anubias bart.var.nana
Cladophora aegagrophila
Cryptocoryne wendtii 'Green' és 'Brown'
Sagittaria subulata
Salvinia natans
Limnophila sessiliflora
Cabomba caroliniana
Elodea
Ceratophyllum
Pistia stratiotes/Limnobium laevigatum
Vallisneria
Hygrophila
 
Utoljára módosított:
Szerintem a talajod emelése rövidesen veszíteni fog a magasságából, de se gond. ;)
Ha gondolod, egy kis beállt akváriumvízzel, vagy bacikulturával megtámogathatod a szűrőd beindulását.
És kezdetben igyekezz gyakrabban vizet cserélni. Ha csapvizes leszel, akkor esetleg szerezz be valamilyen klórmentesítőt is.
Sok sikert, és algamentes működést. :)
 
Szia!
Jó kis dzsungel lesz! Növény választékod is low-ba tökéletes.(y)
Kíváncsi leszek a tápozásra, Elején Profito-t használtam, de szükség volt a kiegészítő tápjaira is később.
Mohát próbálhatnál kötözni az ágakra. (szerintem)
Ha jól látom Valisneriát is ültettél előre is?
Algamentest kívánok!;)
 
Ma volt az első vízcsere (50%) Az üvegen látok valamit, amit nem egyszerű lekaparni, szürke színű. Nem tudom milyen fajzat, de kivettem az egyik csövet a lámpából. Most 24W világít, még nem tudom hogy hány órában, eddig 5-6 órát ment a 48W. A növények elég rosszul muzsikálnak, megviselte őket az utazás. Remélem helyre rázódnak.
 
szia :) Nekem is voltak ilyen foltok az Üvegen. Amikor meghalt a co2 rendszerem, sok minden megváltozott.... De a zebracsigáknak hála, vagy a carbonak, pasz.. de eltűntek. Kicsi Off: Egyébként ha kicsit messzebbről nézek a monitora azt hinném hogy az én aksim van a képen :D Ugyan így van hajlítva a lámpám :D Ugyan olyan színű a fal is. :D És a szűrő is majdnem stimmel :D Amúgy miből van a háttered? :)
 
szia :) Nekem is voltak ilyen foltok az Üvegen. Amikor meghalt a co2 rendszerem, sok minden megváltozott.... De a zebracsigáknak hála, vagy a carbonak, pasz.. de eltűntek. Kicsi Off: Egyébként ha kicsit messzebbről nézek a monitora azt hinném hogy az én aksim van a képen :D Ugyan így van hajlítva a lámpám :D Ugyan olyan színű a fal is. :D És a szűrő is majdnem stimmel :D Amúgy miből van a háttered? :)
Tényleg elég sok hasonlóság van :) A háttér egy sima fekete kartonlap, kicsit matt.
 
Ma egy hetes az akvárium. Volt némi átrendezés, bekerült egy adag microsorum, és megérkezett a takarítóbrigád kb. 50db elvadult RC személyében. Talán kicsit hamar kerültek be, de most kellett elhoznom őket. Remélem, hogy jó a vízminőség nekik, beszállás után azonnal munkához láttak. A növények úgy néz ki, hogy elindultak, a szürke üvegre rakódó porszerű dolog továbbra is jelen van. Ez mi lehet? Elég nehezen lehet leszedni, fogkefe, vagy algakaparó kell hozzá.
Két kép a 7. napról:
10.17_zpsnxjnwwqb.jpg
10.17%203_zpsogwqy3mr.jpg
 
Utoljára módosított:
... a szürke üvegre rakódó porszerű dolog továbbra is jelen van. Ez mi lehet? Elég nehezen lehet leszedni, fogkefe, vagy algakaparó kell hozzá.
Szia!
Én is így jártam az aki üveggel 2 éve. Utána olvasgattam, azt írták hogy a frissen indított új akiknál a szilikát kezd kioldódni, azt láthatod lerakódva. /mondjuk ez teljesen új, még nem használt üvegre értendő /
Megoldás: mechanikusan eltávolítod amennyire sikerül, majd kb 1-2 hét és ismét gyönyörű áttekinthető lesz az üveged. Legalább egy vízcsere is szükséges.
Magától eltűnik.
/ az üvegnek is be kell állnia, be kell járatni. :) /

Üdv: István
 
Szia!
Én is így jártam az aki üveggel 2 éve. Utána olvasgattam, azt írták hogy a frissen indított új akiknál a szilikát kezd kioldódni, azt láthatod lerakódva. /mondjuk ez teljesen új, még nem használt üvegre értendő /
Megoldás: mechanikusan eltávolítod amennyire sikerül, majd kb 1-2 hét és ismét gyönyörű áttekinthető lesz az üveged. Legalább egy vízcsere is szükséges.
Magától eltűnik.
/ az üvegnek is be kell állnia, be kell járatni. :) /

Üdv: István
Lehet, hogy erről van szó. Nem volt még használva az üveg, csak víz állt benne egy ideig. Kapargatom ahogy tudom, eddig 2 vízcsere volt, valóban kevesebb van már belőle. Örülnék ha nem alga, vagy valamilyen baktérium lenne.
 
Back
Oldal tetejére