• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes SLAP-DASH

Hát ja, ennyi!:shifty: Nem 10 alatt van... használt RO volt, PuraPro RO 106m, de minden szűrőt cseréltem. Mondjuk jobb mint a csapból folyó 350, aminek a GH-ja 8, KH-ja 18...
 
Egy valamit nem néztem meg rajta, hogy a "szennyvíz" flow szabályzója hogyan működik...működik-e egyáltalán.:rolleyes:
 
Szűrőcsere után ennyi?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Aha. Igazából nagyon nem zavar, az akváriumokban 340 körül van jelenleg... de nem tartok kényes garnélafajokat, vagy halakat. Csak a szikvíz miatt vettem...
Ivásra is teljesen jó így is, illetve visszasózva.
De ezt a "szennyvíz" vonalat azért majd megnézem, ellenőrzöm.
 
Utoljára módosított:
Tegnap melós nap volt. Kitakarítottam a szűrőt, és a csövezést. Legutóbb 70 napja volt takarítva. Perlont még nem cseréltem, bár elég barna volt, de jó lesz még egy etapra. A szűrőanyagok szépen beértek, volt benne anyag rendesen. Vízleszívás közben, ahogy a mohát szívattam, jött belőle gané rendesen, meg valamik "szálltak" ki belőle... hát nem pár mm-es RC-k!? Egyet már a vödörből halásztam vissza :) ez egy pozitív jel, hogy azért már megfelelő a környezet nekik, és a moha elég vastag ahhoz, hogy el tudjanak bújni a fenevad kalászhalak elől (ők a potenciális veszélyforrás). Most csak guadalupensis-t vágtam, nem tetszenek a növények, olyan fakók... (n)
A levágott hínárt amikor bedobtam egy vödör vízbe, valami fehér lepedék jött le róla, mintha vízköves lett volna!?o_O Két dologra gondolok, 1: tényleg vízköves, 2: a múltkori gipsz...???:rolleyes: A halállomány ellenére a nitrit 0, a nitrát meg nagyon alacsony ~5 ppm. Ha elfogy a happy life universal tápom, akkor az új seachem flourish általános tápot próbálom ki, meglátom milyen változást eredményez.
Aztán vízcsere: állott vizet kapott az akva 20 litert (már vagy 9 napja elő volt készítve...), meg egy adag bacikultúrát (5 ml), hogy regenerálódjon a szűrés.:) 2 és fél óra volt a teljes meló... na ez az ami gyakran nem hiányzik :confused:

A maláj tornyosok eléggé elszaporodtak, egy rakással kiszívtam, de a talajt szépen tisztítják, beállt, bedöglött talajrész nincs, nincs bajom ezzel a kvarchomokkal. De a csigákat lassan tizedelni kell, úgyhogy előbb-utóbb vagy helena-paradicsom lesz, vagy valami csigaevő hal? De ez utóbbi nagyon korlátozott lehetőség: Gömbhal, Botia, más? Garnélára nézve ezekkel mi a tapasztalat? :hungry:? :rolleyes::nailbiting:
Jah, és volt még egy utolsó (v. utolsó előtti) élő szúnyoglárva "terülj-terülj", nem az utolsó vacsora, csak élő kajából valószínűleg az utolsó, mert megszüntettük az élelemforrást (kitakarítottuk a gyerekpancsolót, és eltettük télire).
Jah, és volt egy döglött neon, már fehér volt, és a sziámik csipkedték, elég nagy darab volt, hogy mi lehetett a baja, azt nem tudom. Így csak 10 db neon van, a többiek megvannak.
Szerintem, ha lesz időm, csinálok egy akva history fotóösszeállítást.;)
 
Tegnap beköltözött 3 db oto és 1 sziámi @Mouset jóvoltából. Az oto-k egyből munkának is láttak, van mit enniük :) sok a barna alga... A sziámi egyből megtalálta fajtársai társaságát, akik be is fogadták:) Lehet, hogy a 30-asból is átteszem a 2 oto-t, mert ott meg minden csilli-villi tiszta már:whistle: vagy uborkaszezon indul :)
 
Ha ezeket a sorokat olvasod, akkor Te barátom, rossz helyen jársz! Vannak ennél a naplónál sokkal szebb és izgalmasabbak, gyönyörű akváriumok!;)
De ha már erre jártál... csináltam pár képet a takarítás után, tegnap valahogy nagyon tetszett az akváriumom, jó volt ránézni.:) Vagy csak én voltam rosszul?:rolleyes:
SSA40027.JPG
SSA40030.JPG
 

Attachments

  • SSA40024.JPG
    SSA40024.JPG
    133.4 KB · Megtekintések: 0
  • SSA40026.JPG
    SSA40026.JPG
    175 KB · Megtekintések: 0
Képes beszámoló (a minőség olyan, amilyen):

A Pogostemon helferik érdekesen alakulnak. Itt a kvarchomokban nagyon lassan nőnek, de semmilyen hiánytünetet nem produkálnak. Szépek. Pedig itt még tápkapszula sincs alattuk. Ellenben a Staurogyne repens a kezdeti szép indulás után kb. 3 héttel ledobta az alsó leveleit, de él, hajt, csak lassú ez is.:)
Egyébként ez a sziámik kedvenc gyülekező helye, akik ha nem kapnak kaját, sem esnek pánikba, van ott weeping moha, amit nagyon szeretnek és monosolenium tenerum, amire mostanában rákaptak. Igazából ennek a kertnek ők a kertészei, én csak a tulaj vagyok.:D
20161006 (1).JPG

A moha rengeteget nem csak a sziámik kedvelik, hanem mint látható a garnélák is, hancúrpázsitnak használják...:whistle::D meg játszótérnek a "gyerekek".
20161006 (5).JPG

Egy totál... amióta seachem táp megy bele, beindultak a rotalák is 4 hónap vegetáció után...
20161006 (12).JPG

Köszi, hogy benéztél, remélem nem bántad meg.:)
 
Gyors takarítás volt a tegnapi nap. Volt egy kis algabozont a microsorum tövében, illetve nem is kicsi, ott nem szoktam takarítani:oops: De most kiszedtem, és a fiatal micro hajtásokat valószínűleg egy ágra kötözöm. Csak azt nem tudom, hogy az hova fér be!?:rolleyes:
Aztán dugtam pár reineckii tövet a jobb oldali stem dzsungelbe.
Megcsapdostam a tüskéshínárt. Ha kell valakinek, szívesen adom!
Igazából a moha gombócot kéne már megfazonírozni, csak sajnálom kiugrasztani a nyulakat (garnibébiket) a bokorból. De a kalászhalak biztosan örülnének nekik :hungry:
A kalászhalaknál jelentkezett egy érdekes dolog. Egy-két példánynak a farokúszója nem nyílik ki, vagy összehúzva tartják, vagy összetapad, vagy mi? Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet a bajuk?

Képet hoztam, bocs a minőségért, de sietve készültek (mindig van valami magyarázat, hogy miért nem lettek jók:whistle: valójában tök hülye vagyok a fényképezéshez:ROFLMAO:). Igazából a kalászhalak farokúszóját akartam lekapni, de mint részletképek funkcionálnak most.
SSA40054.JPG SSA40055.JPG SSA40056.JPG SSA40059.JPG SSA40057.JPG
 
Visszanézve a képeket, látom, hogy október 7-én még megvolt mind a 3 (borostyán molly). Mivel az utóbbi időben nem sok időm volt, lefoglaltak a ház körüli munkák így a tél előtt, ezért csak tápoztam etettem, és a vízcsere is elhúzódott 2 és fél hétre. Aztán arra lettem figyelmes, hogy az egyik kalászhalam farokúszója összecsukódott. Aztán másik kettőnek is. Aztán az első elpusztult. Úszórothadást diagnosztizáltam, aminek kiváltó oka lehet az elhanyagolt akvárium. Ekkor felfedeztem, hogy hiányzik egy molly... meg még egy kalászhal.:confused: Valószínűleg ők indították el a betegséget.
A beteg halakat elkaranténoztam, kaptak JBL Ektol fluid-ot, és tesztként ment melléjük egy garnéla és egy maláj tornyos csiga is. 4. napja vannak gyógyszeres vízben, eddig bírják. Közben még egy kalászhal feldobta a pacskert. Jelenleg 2 db-ért izgulok.:nailbiting:
SSA40071.JPG
Az akvában volt egy rendes takarítás, nagy vízcsere. Eddig újabb megbetegedést nem láttam.
Jelenlegi létszám:
5 db oto
3 db sziámi
2 db molly
9 db neon
3 db kalászhal + 2 db beteg
Sakura van egy rakással, apraja is.

Pár vízparamétert is mértem:
GH 6
KH 5
pH 7-8 között valahol

Microsorum hajtásokat összeszedtem, rákötöztem egy szőlőágra, aztán "belógattam" (felfelé lóg) a vízbe.
A sziámik egyre merészebbek, feljönnek etetésnél, és nem csak a talajon motoszkálnak.:) Az új ágnak az otok nagyon megörültek, egyből rajta lógtak. :) Jelenleg ez a két csapat a kedvencem, mókásak, játszadoznak, élvezik az életet. A többiek csak "díszek":rolleyes:, céltalanul úszkálnak fel s alá... etetésnél ott tobzódnak, unalmasak, ennyi.(n)
SSA40078.JPG SSA40085.JPG

Az asszony kritizált. "Már több a növény benne mint víz." Nem tetszik neki. Nekem igen, bár az igaz, hogy nehéz már karban tartani, akkor a dzsungel, azt se veszem észre, ha valamelyik hal "eltéved" benne... :unsure: Ebből az következik, hogy: újraindítás. A dilemma pedig az, hogy mikor!? Vagy most (még nem akarom szétszedni, végre beállt a rendszer, a mohák tele vannak apró garnélákkal, a felszínen átveszi az uralmat a rucaöröm, a vallisneria terjed a talajon és a felszínen is), vagy legalább egy év múlva, de lehet, hogy több (bővül a család, fogy a szabadidő).o_O
SSA40069.JPG SSA40070.JPG
Ennyit erről - a képek a már megszokott minőségben. Még jó hogy nem a fotózást választottam hobbinak, mert azt már nem csinálnám.:sorry:
 
Helyzetjelentés:
A Vallisneria beindult, nyomja a hajtásokat mindenfelé. Próbálom a bal szélen tartani, besűríteni. Az idősebb tövek levelei szépen kúsznak az akvárium másik vége felé, és vörösödnek is :). A mohacsomóm szétesőben... nem volt kötözve. A petrezselyem eldurvult, ki kéne szednem két tövet, ha valaki kéri, az szóljon! A monosolenium pamacsok jól érzik magukat, hajtanak szépen. Átkerült 3 szál alternanthera reineckii, kezdenek elindulni. És megpróbáltam áttenni egy pár szál fissidenst, de a sziámik azt hitték, hogy desszert...:hungry: riccardia is került át két kis körömnyi darab, majd egyszer talán visszalátom valahol, ahol megakadtak... A pogostemon helferik szépen nőnek, táprúd nélkül is... érdekes.
Rengeteg kis garnéla van, estére ellepik az akvárium minden pontját - így piros pöttyösen az igazi;)
Halállomány a legutóbbi úszórothadásos veszteség óta nem csökkent, viszont azóta visszatértem a heti vízcseréhez.
A vízfelszínt elborította a rucaöröm, amióta a békalencsét likvidáltam. Szép kis növény ez.
Viszont ami nagyon érdekes, a microsorum nem megy semmire, pedig nem annyira igényes növény. Folyamatosan elbarnulnak a levelei! Ez mitől lehet? Gondoltam már arra, hogy sok a stem, elveszik a tápanyagokat, szerintem ezért van az is, hogy a rotala sem akar nőni, nagyon apró leveleket hoz nagyon lassan.

Vízparaméterek:
GH 6
KH 4 (ezt fokozatosan csökkentem KH 3-as cserevízzel)
pH ~7,5

Táp: naponta 0,4-0,5 ml Seachem Flourish, 1 ml Excel
A tápváltás óta nagy különbséget nem látok. Előző táp a Happy Life volt...

Algát nem nagyon látok, néha egy kis cérnaszerű tapadós a mohában, de ez a fogkefére könnyen tapad. Jah, meg a zöld pontok az üvegen helyenként.
 
Tegnapig halogattam a takarítást. Találtam is egy döglött oto-t. Semmi kórosat nem láttam rajta... Kiszedtem a petrezselymet...sajnos a gyökere belenőtt a tapgolyóba, és kicsit az is kijött, meg a fű is kicsit... Most várom az algabummot:D bár a vízcsere utána volt (20%), meglátom. Max átépítem, úgyis rég óta érik már a gondolat.:) meg nehéz is takarítani. Meg az asszonynak sem tetszik. Meg... :rolleyes: ennyi érv elég lesz:ROFLMAO:
 
Tegnapig halogattam a takarítást. Találtam is egy döglött oto-t. Semmi kórosat nem láttam rajta... Kiszedtem a petrezselymet...sajnos a gyökere belenőtt a tapgolyóba, és kicsit az is kijött, meg a fű is kicsit... Most várom az algabummot:D bár a vízcsere utána volt (20%), meglátom. Max átépítem, úgyis rég óta érik már a gondolat.:) meg nehéz is takarítani. Meg az asszonynak sem tetszik. Meg... :rolleyes: ennyi érv elég lesz:ROFLMAO:

Befőttes üveged hogy áll? Hamár úgy is újratelepítésen gondolkodsz...
 
Ezt nem befőttes üvegben gondoltam indítani:D amúgy minden ok azzal, folyamatosan pakolászom napos helyre, mikor hol süt, de a növények nem esnek hasra a rohanásban... Alga nincs. Az újraindítást úgy szeretném, hogy minél kevesebb törődést igényeljen az akvárium, mert tavasszal jön a második gyerek, és a semminél egy kicsit kevesebb időm lesz rá. Mármint a gyerekre:D:D Szóval low-tech, low-energy, low-problem akvát kellene összehozni.
 
Kerti földes történeten gondolkozok, csak nálunk homok van, az nem túl gazdag tápanyagokban. Meg ott a nagy külső szűrő, amit nem is szabad használni, ahogy az írásaid olvasom. Még nem tudom mi legyen, de valami lesz.
 
Back
Oldal tetejére