• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Shirakura Red Bee Sand

Sziasztok érdekelne, hogy más ilyen granulátum talaj is így száll vagy csak én nyúltam így mellé a red bee-vel, vagy esetleg döngölnöm kellett volna, a növények is kijönnek vagy várnom kel még pár hetet hogy jobban legyökerezzenek?
 
T-boy said:
Sziasztok érdekelne, hogy más ilyen granulátum talaj is így száll vagy csak én nyúltam így mellé a red bee-vel, vagy esetleg döngölnöm kellett volna, a növények is kijönnek vagy várnom kel még pár hetet hogy jobban legyökerezzenek?

A Red Bee kb olyan nehéz mint az ADA talajok a szemcseméret miatt. A Manado fele olyan nehéz. Tehát azt mondom, hogy más jó minőségű agyagos talaj is ilyen.
Az agyagos talajok eleinte tele vannak levegővel. Emiatt lehet némi lebegés, de nem számmottevő.

Természetesen minden agyagos talajjal óvatosan kell bánni. Feltöltéskor, ültetéskor és vízcsere alkalmával is.

A talaj egyébként nagyon jó minőségű.

Milyen növényeket ültettél? És milyen vastag a talajod?
 
viktorlantos said:
T-boy said:
Sziasztok érdekelne, hogy más ilyen granulátum talaj is így száll vagy csak én nyúltam így mellé a red bee-vel, vagy esetleg döngölnöm kellett volna, a növények is kijönnek vagy várnom kel még pár hetet hogy jobban legyökerezzenek?

A Red Bee kb olyan nehéz mint az ADA talajok a szemcseméret miatt. A Manado fele olyan nehéz. Tehát azt mondom, hogy más jó minőségű agyagos talaj is ilyen.
Az agyagos talajok eleinte tele vannak levegővel. Emiatt lehet némi lebegés, de nem számmottevő.

Természetesen minden agyagos talajjal óvatosan kell bánni. Feltöltéskor, ültetéskor és vízcsere alkalmával is.

A talaj egyébként nagyon jó minőségű.

Milyen növényeket ültettél? És milyen vastag a talajod?

Táp az olyan 1.5cm, aljzat 4-5cm.

Cryptocoryne nevellii, Rotala rotundifolia, Anubias barteri, Egeria Densa, Lilaeopsis mauritiana.

viewtopic.php?f=11&t=1978&p=48035#p48035
 
Megfelelően előkészített növénnyel nem lehet gond....

Cryptocoryne nevellii - gyökerét kicsit visszavágva elültetve.
Rotala - szálas ültetésben fél cm-ként nem lehet gond.
Egeria Densa - mint a Rotala detto.
Lilaeopsis mauritiana - hajtásokra szétszedve ültetve tuti lent marad.
Anubias fara megy vagy kőre gondolom.

Lehet nagyon levegős volt a feltöltés ettől is lebeghetnek. Pl csapatod neki a friss csapvizet, ami egyébként is fel van dúsítva stb.

Azóta történt egyébként valami változás?
 
Nálam nem volt semmilyen lebegés, bár én még megszórtam a felső 1cm-t Amazonia powder-el. ;)
Red Bee-Sand-el semmilyen negatív tapasztalatom nincs, nyugodtan meg lehet nézni a naplómat a kezdetektől publikálva van. ;) .
 
Növények úgy lettek mind telepítve, de könnyen kijönnek, lehet az hogy anubias mikor nő a gyökere, kinyomja az aljzatból?vagy csak vízforgató lazítja ki...
Az elején magasabb volt a talaj valszeg a levegő szált ki közüle,akkor lazább volt, de most sem egy bazalt. Meg rárendeződtek a bee-k a kvarc homokra és elkeveredett, de azt kicserélem fehér kövekre.
 
T-boy said:
Növények úgy lettek mind telepítve, de könnyen kijönnek, lehet az hogy anubias mikor nő a gyökere, kinyomja az aljzatból?vagy csak vízforgató lazítja ki...
Az elején magasabb volt a talaj valszeg a levegő szált ki közüle,akkor lazább volt, de most sem egy bazalt. Meg rárendeződtek a bee-k a kvarc homokra és elkeveredett, de azt kicserélem fehér kövekre.

A bazalt és akavics mindig is nehezebb lesz.
Az nem tudom jól ertem-e soraidból, hogy az anubiast elültetted? Nem kellene.
 
Ez a talaj használható növényezéshez is? Arra gondolok, hogy általános talajként is használható?
 
hectorvti said:
Ez a talaj használható növényezéshez is? Arra gondolok, hogy általános talajként is használható?

Persze, csak nincs benne tápanyag. De a pH szint amire stabilizál a növényeknek is kedvező. 6.7-6.8.
 
Üdv!
Én DSM-ben "használom" most is, és az biztos, hogy mivel nincs benne túl sok tápanyag, nem árt már eleve tápos vízzel párásítani. Egyébként a növénykék (HC, Glosso) a kezdeti szerencsétlenkedésemet (részben)túlélve mostanra szépen megindultak. Amit viszont érdekességként gondoltam felírok ide, hogy néhány napja találtam az aksiban 2 db kb. 3-4 mm-es kistücsköt :shock: A peték valószínűleg a talajban voltak és a "kedvező" körülmények folytán kikeltek. Ez kissé elgondolkoztatott arról, honnan is jöhet a talaj, hogyan-miből csinálják. AVE
 
ezt a talajt használnám tropica táptalajjal.
Az a kérdésem, hogy amazoniával szemben növények szempontjából fogok bármilyen hátrányt tapasztalni ha ezt választom? Vagy inkább amazoniát vegyek? Van lényegi külömbség a két talaj közt ami az egyiket kiemeli kicsit is a másiktól? És hangsúlyozom a növények szempontjából.
 
zsujka said:
ezt a talajt használnám tropica táptalajjal.
Az a kérdésem, hogy amazoniával szemben növények szempontjából fogok bármilyen hátrányt tapasztalni ha ezt választom? Vagy inkább amazoniát vegyek? Van lényegi külömbség a két talaj közt ami az egyiket kiemeli kicsit is a másiktól? És hangsúlyozom a növények szempontjából.

A Shirakura talajban nincs tápanyag. Valamennyi tápanyag érkezik majd a táptalajból és a napi tápozásból is. Ezért működni fog ez is.
Az Amazonia talajokban sok tápanyag van ezért a kezdeti időszakban sokkal gyorsabban növekszik benne minden. Jellemzően az első 3 hónapban extra látványosan, de később is sokkal jobban mint a legtöbb talajban. Ahogy olvasom Tom Barr-nál a több éves talaj is hasonló eredményeket produkál.

Mondjuk úgy hogy ez egy turbó. De ha turbó nélküli autó is megfelel, akkor simán mehet a másik is. Mi is használjuk növényesben jó eredményekkel.
 
viktorlantos said:
zsujka said:
ezt a talajt használnám tropica táptalajjal.
Az a kérdésem, hogy amazoniával szemben növények szempontjából fogok bármilyen hátrányt tapasztalni ha ezt választom? Vagy inkább amazoniát vegyek? Van lényegi külömbség a két talaj közt ami az egyiket kiemeli kicsit is a másiktól? És hangsúlyozom a növények szempontjából.

A Shirakura talajban nincs tápanyag. Valamennyi tápanyag érkezik majd a táptalajból és a napi tápozásból is. Ezért működni fog ez is.
Az Amazonia talajokban sok tápanyag van ezért a kezdeti időszakban sokkal gyorsabban növekszik benne minden. Jellemzően az első 3 hónapban extra látványosan, de később is sokkal jobban mint a legtöbb talajban. Ahogy olvasom Tom Barr-nál a több éves talaj is hasonló eredményeket produkál.

Mondjuk úgy hogy ez egy turbó. De ha turbó nélküli autó is megfelel, akkor simán mehet a másik is. Mi is használjuk növényesben jó eredményekkel.

Hát ez egy elég jó érv az amazonia mellett.
A Shirakura Red Bee Sand-nál is ugyan azok az első lépések szükségesek mint az amazoniánál? (gondolok itt arra, hogy legalább két hétig sűrű vízcsere szükséges az első időben)
 
A tápanyag szint miatt nem. De a sűrű vízcsere segít az akvárium gyors és algamentes beállásában.

A shirakura aljzatoknál néhány nap után kész az aki a telepítésre egyszerűbb garnélák esetén. Természetesen ez táptalaj nélkül igaz csak.
 
A shirakura talaj 8kg-os kiszerelésben kapható, ez hány liternek felel meg?
(kérdezhetném azt is, hogy az ADA Amazonia 9literje hány kilónak felel meg?)
 
Back
Oldal tetejére