• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Segítséget szeretnék kérni

Smile1984

Nézelődő
Sziasztok
Volna egy-két kérdésem. Vettem egy 570 literes akváriumot ebböl szeretném kihozni a lehető legtöbbet.Van nekem egy 54 literes akváriumom is ami közel 1 éve müködik szerintem elég jól. Szeretnék ebbe a nagy akváriumba mindent ami földi jó lehetöleg minnél olcsobban de nem ingyen.
Szeretnék bele Co2 rendszert ehez már meg van a palackom a reduktorom (hegesztős)tűszelepem egy külsö reaktort szeretnék csinálni hozzá. Tudom ez most kicsit kapkodosnak tünik de van pontos elképzelésem arról hogy mit szeretnék egy nagyon szép vegyes akváriumot
Iléyen kérdéseim lennének milyen világítást ajánlanátok hozzá.(miböl, mekkorát ,mennyit). Az akvárium méretei 160x60x60.
Egyenlöre szeretnék ezekre választ kapni.Válaszotokat elöre is köszönöm
 
Ha nem növényes, csak legyenek benne növények is, akkor minimum 0,5 W /literrel számolva 3,5 db 150 cm hosszú T5-ös cső kell. Tehát rakj 4-et és jó vagy. ;)
 
Én 4-5 t8 ra gondoltam 120 hosszban eltolva egymás mellet hogy végig érjen az akváriumon.
Igazából a legnagyobb kérdésem az az lenne (tudom nincs sablon szám)hogy mennyi co2 kellene nekem adagolni ekkora aksihoz hogy jó legyen még , hozzávetőleg. Nem szeretnék teljesen növényes akváriumot de szeretnék sok növényt bele.
 
Segítséget szeretnék kérni a növények kiválasztásával kapcsolatban is.
Milyen növényeket ajánlanátok. És milyen táptalajokat ajánlanátok. Most csak sima folyami kavics van aljzatnak, de szeretnék valami táptalaj tenni.
A co2 re vissza térve a 30mg/l az oké de az menni bubi lehet nálam percenként? Az is érdekelne hogy mi a véleményetek ezekről a fénycsövekről ebben a formában ebben az akváriumba: Fénycső T8 F36W/860 daylight 6400K 26x1200mm G13
Fénycső T8 F36W/880 Skywhite 8000K 26x1200mm G13
Sylvania Grolux fénycső T8 F36W/GRO 8500K 26x1200mm
Fénycső T8 F36W/880 Skywhite 8000K 26x1200mm G13
Sylvania Aquastar akvárium fénycső T8 F36W/174 10000K 26x1200mm
Sylvania T8 fénycsövek - Sylvania Luxline Plus 36 W, 120 cm
 
Back
Oldal tetejére