• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

segítség

kabul

Új regisztrált
sziasztok.
a segítségeteket szeretném kérni.
ma reggel arra ébredtem,hogy az akvárium tele van elpusztult állatokkal.
a víz 35%-os volt,a szellőztetés ment.
a szűrő ment,de az oxigént nem nyomta.
az egész akváriumot ellepte egy fehér nyálka.
az üvegen,a növényeken,és a tereptárgyokon is megtalálható volt.
a dolog érdekessége,hogy az elpusztult egyedek között rengeteg kifejlett példány volt...
pl:15 cm pakisztáni díszcsík,öves díszcsík,algaevő hím,malabári dániók.
ezek mind kifejlett egyedek voltak.
sok kis guppim van,ők mind túlélték,de a nagy szülők,elhullottak.
összesen 15 db állat távozott.....
a tragédia után teljes vízcserét hajtottam végre,(25 fokos)a növényeket lemostam,és a tereptárgyakat is.
a szűrőt,és légpumpát is kitakarítottam,és fullra kapcsoltam.
a szűrőt beoltottam baktérium kulúrával,és vízelőkészítőt is alkalmaztam,bár az akvárium még mindíg homályos...
140 literes az akvárium,aquael fan3-as a belső szűrő.
egy 75 cm T8-as szinkiegészítő,és két 90cm-es T5-ös meleg sárga a megvilágítás,ami időzítőre van kötve.
tudom hogy megfulladtak a halak,csak azt nem értem,mitől állt le a levegőtetés,és mitől képződött a fehér nyálka az egész akváriumba.
tegnap este etetéskor,még semmi gond nem volt.
30%-os vízcserét hajtottam végre jég hideg vízzel,a magas hőmérséklet miatt....
 
simán csak nyálka.
12 éve akváriumozok,de így még nem jártam..
még csak látni sem láttam ilyet...
a 30%-os vízcsere a csapből jött,adalékok nélkül.
mivel érett vízről beszélünk,így nem tartottam fontosnak vízlányítót beletenni.
beállt volt a szűrő,és hetente takarítom egy alkalommal.
a vízcsere is hetente egyszer van.
 
Értem én csak számomra fura az állomány pusztulás.Személy szerint vmi fertözésre gondolok csak még nem jöttem rá miből.Mert hirtelen a vizre gondoltam vagy hogy etetsz hányszor meg ilyenek volt el pusztult lakó az aljzatban?
 
napi egyszer etetek.
egyik nap lemezes,a másik nap élő kajával.
fagyasztott fehér szunyoglárva,sórák,vörös szunyoglárvával.
volt elpusztult lakó,mindhárom vízrétegből.
a 35 fokos víz számlájára írom,de azt én sem tudom,mitől melegedett fel 10-12 óra alatt az akvárium.
a fűtésem termosztátos,és a nagy meleg miatt be sincs dugva...
 
A nagy hőingás is lehet, nem túl egészséges ha jéghideg vízzel töltöd fel az akit. De lehet, hogy a vízművek tett bele egy szennyezés miatt több klórt és a vízkezelő hiánya miatt pedig beütött.
 
van rá lehetőség,bár nem hinném.
a vízcsere előtt,32 fokos volt a víz.
a hűtés után 4 fokal lett kevesebb.
4 fok különbség csinálna ekkora pusztítást?
hat éve használom ezt a vizet a csapból.
ha a másik lehetőség történt,akkor üdv a vízműnek:punch:
 
Azt hittem tényleg hideg volt az a víz, mert úgy írtad, hogy jég hideg. Akkor már, de nem tudom mi.
 
Csak mellékesen meg jegyzem én is most cseréltem vizet és sajna volt el hullásom 4-5 db hal pedig kb 10liter vizet tettem az aki vizéhez sztem a több klór lesz a bünös.
 
Nem volt túl telepítve az akva? Meleg oxigénhiányos víz, mert ugye a szűrő nem tolta be az O2-t. Mellesleg az a szűrő is elég karcsú.
 
Ma pont beszélgettem egy szentendrei ismerőssel, és mondta, hogy az áradás miatt ugye most mindenféle fertőzés kerülhet a vízbe. Ezért jóval nagyobb mennyiségben adnak bele klórt. Ezt egy pohár vízben orral érezni lehetett. Ha az akvárium már régóta ment (talaj beállt, szűrő rendben) akkor más nem nagyon lehetett.
 
Na tessék BBálint kolléga is engem igazol ezt mondom én is most is az aki 5 literes utántöltőjébe raktam vizet annak is tiszta klór szaga volt :(
 
Azt én is tanúsíthatom, hogy biztosan sokkal több klór van a vízben az áradások miatt (ahogy BBálint is mondta, ezt a múltkor be is mondták a rádióban és a TV-ben). Nálam az akvárium mögött van 2 db 1,5 literes flakon, hogy pótoljam a párolgás miatt keletkezett hiányt. A ventilátoros hűtés miatt napi 3 liter simán elmegy. Nekem a flakonokban 1 napot pihen a víz és csak utána öntöm az aksiba, majd utánatöltöm, hogy másnapig megint pihenjen.
Az utóbbi napokban mikor feltöltöm a palackokat, akkor szinte tejszerűen fehér a víz! Nem is merném rögtön beleönteni az aksiba. Valószínűnek tartom én is, hogy a klór végzett szegény halakkal. :(
 
Nálunk Pomázon is tejfehér a nyomás alól felszabaduló klór bubiktól a víz. Muszáj pihentetni, de a vízlőkészítő sem árt.
 
klór bubiktól

Csak egy kis megjegyzés: azok nem klórbubik. Olyan mennyiségű klórtól, ami bubizik, szem-száj nem maradna szárazon és kórházba kerülnél.
A mostani árvizes állapotok miatt megemelt klórgázt oldanak be az ivóvíz rendszerekbe, ezzel fertőtlenítvén a vizet.
Fokozott figyelemmel kell az akvárium vizet előkészíteni.
 
Oké, valahol régebben olvastam, hogy a magas nyomás alól felszabadulva lehetnek benne kiváló klór bubik, de akkor nem. Csak azt nem értem, hogy akkor most miért van több, mint mondjuk 1 hónapja.

Amióta volt a nagy áradás azóta ilyen, szagos, fehér a víz...
 
Back
Oldal tetejére