• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Segítség: scape dilemma!

Sziasztok.
Mivel igencsak kezdőnek érzem magam ebben a hobbiban, így szeretném a ti véleményeteket kérni a ma reggeli művemmel kapcsolatban. Szerintetek milyen lett, min lehetne változtatni?
A kövek/sziklák a Badacsonyi nyaralás során gyűjtött bazalt kövek(még nincsenek lemosva). A fák pedig szőlőtövek, ágak voltak......................Ne kíméljetek, szeretnék tanulni tőletek. Még annyit, hogy az akvárium mélysége 30 cm ami nem valami sok, szóval eléggé limitáltan lehet pakolgatni benne hátrafelé.
Itt a kép:
DSCF6776.JPG

Másik:
DSCF6784.JPG
 
Az előbbire valaki, valamit? Amit én megállapítottam így fél nap után, hogy a jobb oldalon a fa mögötti nagy követ kár volt oda tenni. Valamint szerintem a baloldalon a sarok nagyon üresnek tűnik.
Amit fent nem írtam: az akvárium szélessége 80 cm. De legközelebb majd csinálok valami keretet mert úgy jobban látszanak az arányok.
 
Másfél év után a végéhez közeledik az aki jelenlegi elrendezése. A következő projekt egy kicsit letisztultabb lesz, kövekkel, fákkal, alacsony növényekkel.
A hátsó rész megint meg lesz emelve, remélhetőleg a kövek majd segítenek, hogy ne csússzon le a domb. A mostani megoldás (kerámiagyűrű harisnyában) nem igazán vált be, mert a talaj már vízszintes, a növények gyökerei pedig mindig belelőnek a harisnyába. Az új scape alapja valami hasonló lesz:
akva by Kicsivihar, on Flickr

Most harisnya nélkül, lávakövek fogják a dombot megemelni. A fákat lenyomom egészen az aljáig, talán azok is tartanak valamit. Ha van bármi tippetek, hogy hogyan lehetne a az elrendezést stabilizálni, akkor írjátok meg légyszi :)
 
Ja értem, én azt hittem, ez már a tiéd. :) Nem olvastam el figyelmesen....biztos mindig a képre ugrott a szemem. :) Kiváncsi vagyok mit hozol össze....;)
 
Nem találtam erre témát, így ezt 'használom fel' [emoji5]

Egy meglévő akváriumot szeretnék átrendezni, de már valamiféle koncepció alapján, a meglévő anyagok felhasználásával (is).

25x50-es alapterület van 2 szőlőtőkém, ezeket szeretném megtartani, de nem biztos hogy mindkettő bele menne.

Van microsorum 3-4 tő hátul.
két szélén crypto wendtii 1-tő.
Ludwigia repens vagy 15 szál (4-5-el kezdtük).
Átokhínár is van 2-3 szál (túlélők).

Gondoltam még jávai mohát valahova.
Valami olyan scape kéne, ami karbantartható...

Most így néz ki, majd csinálok külön képeket a fákról.

Praktikusság szempontjából a következő re gondoltam.

A szűrő alatt közvetlenül nem lenne semmi (nem úgy mint most).
Oda begyűlhet a kosz, meg ha egy növény benő a két kifolyó közé, ott nem jó neki...
Ott egy kis üres tenyérnyi területre gondoltam. Ide etetnék esetleg....

Középre szereznék valami követ lehetőleg laposabbat. Vagy több kicsiből halmot... A microsorum itt maradhat, valahogy az egészet lehetne valamelyik fával kombinálni.
Ludwigia mehetne még ide (bár az elég szapora).
Az egész ilyen szigetszerű lenne.

A másik sarokban valami kis dzsungel sarok lehetne, ludwigiával hátul, az előtérben valami alacsonyabb, crypto vagy fával kombinált jávai moha.
Bár nem tudom ez a hátsó rész a szűrés szempontjából mennyire előny/hátrány.

Lehet valamelyik fát fel kell áldozni.
Tudom, sok hely nincs.
Nettó 30 liter, low tech.
Ennek megfelelően növényeket is ajánlhattok.
Az aljzathoz egyelőre nem nyúlnék, időnként tápgolyó menne bele.

Vagy képeket inspiráció gyanánt, vagy épp szemléltetve milyen lehetőségek vannak.

A kövek hogyan viszik el a paramétereket?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.a5db1c04c10b1f5b017e3aa5808f36b9.jpg
 
Nem találtam erre témát, így ezt 'használom fel' [emoji5]

Egy meglévő akváriumot szeretnék átrendezni, de már valamiféle koncepció alapján, a meglévő anyagok felhasználásával (is).

25x50-es alapterület van 2 szőlőtőkém, ezeket szeretném megtartani, de nem biztos hogy mindkettő bele menne.

Van microsorum 3-4 tő hátul.
két szélén crypto wendtii 1-tő.
Ludwigia repens vagy 15 szál (4-5-el kezdtük).
Átokhínár is van 2-3 szál (túlélők).

Gondoltam még jávai mohát valahova.
Valami olyan scape kéne, ami karbantartható...

Most így néz ki, majd csinálok külön képeket a fákról.

Praktikusság szempontjából a következő re gondoltam.

A szűrő alatt közvetlenül nem lenne semmi (nem úgy mint most).
Oda begyűlhet a kosz, meg ha egy növény benő a két kifolyó közé, ott nem jó neki...
Ott egy kis üres tenyérnyi területre gondoltam. Ide etetnék esetleg....

Középre szereznék valami követ lehetőleg laposabbat. Vagy több kicsiből halmot... A microsorum itt maradhat, valahogy az egészet lehetne valamelyik fával kombinálni.
Ludwigia mehetne még ide (bár az elég szapora).
Az egész ilyen szigetszerű lenne.

A másik sarokban valami kis dzsungel sarok lehetne, ludwigiával hátul, az előtérben valami alacsonyabb, crypto vagy fával kombinált jávai moha.
Bár nem tudom ez a hátsó rész a szűrés szempontjából mennyire előny/hátrány.

Lehet valamelyik fát fel kell áldozni.
Tudom, sok hely nincs.
Nettó 30 liter, low tech.
Ennek megfelelően növényeket is ajánlhattok.
Az aljzathoz egyelőre nem nyúlnék, időnként tápgolyó menne bele.

Vagy képeket inspiráció gyanánt, vagy épp szemléltetve milyen lehetőségek vannak.

A kövek hogyan viszik el a paramétereket?

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.View attachment 29820
Nem értem. A saját akváriumod a saját magad dolga. Te találd ki. Tervezd meg, építsd meg, küzdj vele, tartsd karban, szeresd, élvezd. Ha valami nem jó akkor alakíts rajta. Ha már nem szereted, szedd szét és építs újat.
 
Nem értem. A saját akváriumod a saját magad dolga. Te találd ki. Tervezd meg, építsd meg, küzdj vele, tartsd karban, szeresd, élvezd. Ha valami nem jó akkor alakíts rajta. Ha már nem szereted, szedd szét és építs újat.
Köszönöm, hogy hozzászóltál.
 
Back
Oldal tetejére