• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Segítség: scape dilemma!

Cultcrew

Nézelődő
Tisztelt akvakerteszek!

A segítségeteket szeretnem kérni, első akváriumomat szeretném megcsinalni de a scapel még gondban vagyok. Több elképzelésem is lenne de nem tudok dönteni hogy melyik lenne a legjobb. Ha tudnátok segíteni abban hogy melyik összeállítás lenne a legjobb vagy ha egyéb ötletetek lenne azt meg köszöném.

1.
11294019906_ba30b4e990_o.jpg

2.
11294019396_eaf721296a_o.jpg

3.
11293985035_05e2b14b13_o.jpg


Válaszotokat előre is köszönöm !
 
Utoljára módosított:
Tisztelt akvakerteszek!

A segítségeteket szeretnem kérni, első akváriumomat szeretném megcsinalni de a scapel még gondban vagyok. Több elképzelésem is lenne de nem tudok dönteni hogy melyik lenne a legjobb. Ha tudnátok segíteni abban hogy melyik összeállítás lenne a legjobb vagy ha egyéb ötletetek lenne azt meg köszöném.

1.
11294019906
2.
11293985035
3.
11294019396


Válaszotokat előre is köszönöm !
segítek: nem látszanak :)
 
Én az elsőből indulnék ki, és a maradék kövekből építenék balra is valamit
 
én lehet, hogy egy másik fát néznék ha volna rá lehetőség :)
olyat, ami nem egy lefűrészelt profilban végződik a víz alatt
 
én lehet, hogy egy másik fát néznék ha volna rá lehetőség
olyat, ami nem egy lefűrészelt profilban végződik a víz alatt
Sajnos most csak ezt a fát tudom használni de majd idővel szerintem ugyis fejlesztgetni fogom. :)

Én az elsőből indulnék ki, és a maradék kövekből építenék balra is valamit
Végül az első let és még tettem követ a másik oldalra ahogy más komentekben is olvastam.
 
Elöljáróban: nincs még konkrét elrendezésem.
Nem volt még növényes akváriumom (csak olyan, amiben ilyen-olyan, több-kevesebb növény is volt, több-kevesebb sikerélménnyel).
Megvan az akvárium, ezt kellene "kitalálni". Méretek: 120/60/35 (h/sz/m) Van jelenleg benne egy DIY szivacs szűrő, kb 20x20cm-es, 25 cm magas. 650 l/h teljesítményű szivattyú hajtja. Ez esetleg maradhatna ha el tudom rejteni.
Tudok talán egy keskeny oldalpolcos szűrőt építeni mellé. Van rá kb 8-9 cm-em, 60x35 cm "felület", kihívás, de nem lehetetlen. Csak épített szűrőt akarok használni (vödröst nem szeretem, a hatásfokát gyengének tartom -kicsi a szűrőfelület az építetthez képest-, drágállom a teljesítményének a függvényében, esztétikailag nem gond, mert ha akarom, el tudom takarni).
Mindenképpen low tech és főleg low cost verzióra próbálnék törekedni.

Na, akkor pár "konkrétum": Erdélyben járván próbáltam pár ötletet kinézni, ezekről tennék fel képeket:
1. verzió: görgeteg nagyobb kövekkel, fával:
14454438991_d7dfba91f2_b.jpg

2. verzió: szakadozott sziklafal különböző elrendezéssel, különböző mértékben "növényesítve":
14271364957_b9dca1f29f_b.jpg

14456689034_f2c18e4421_b.jpg

14454456311_74cba01c86_b.jpg

14434699946_d23b618042_b.jpg

Hát hirtelenjében ezeket dobom be, az ötleteknél vegyétek figyelembe, hogy teljesen kezdő vagyok.
Alapvetően indulásnál mohákban gondolkozok.
 
1_plantedtank_islandscape2.jpg

Elég régi már :) tapadókorongok tartják az üvegen, alatta meg homok van, mert az árnyékában kidöglene majdnem minden. Nekem a halacsok tetszenek benne igazán :)
Szerintem ennek az elrendezésnek semmi köze a természethez.Hacsak nem lesz valóság Cameron Avatarja:facepalm:De az tény hogy mutatós,és attól még szép;):)
 
Szerintem ennek az elrendezésnek semmi köze a természethez.Hacsak nem lesz valóság Cameron Avatarja:facepalm:De az tény hogy mutatós,és attól még szép;):)
Nem is azért linkeltem be, mintha természetes hatása lenne, nekem inkább valami ufót juttat eszembe. (avatart nem láttam, így arra nem tudok referálni...)

Elég régi már :) tapadókorongok tartják az üvegen, alatta meg homok van, mert az árnyékában kidöglene majdnem minden. Nekem a halacsok tetszenek benne igazán :)
Elég erős korongok kell legyenek! Én kapásból üveg "konzolokat" ragasztottam volna a hátsó falra és ezekre építettem volna fel az egészet.
 
Back
Oldal tetejére