• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Segítség a képek beillesztéséhez

jó papp said:
Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni!

Az avataromba szeretnék egy képet illeszteni, de 116 px X 116 px méretű. Hogyan tudom a megengedett max 100 px X 100 px méretűre csökkenteni???

...a segítséget mint mindig most is előre köszönöm

...aki holtig tanul

Microsoft Office Pic. Manager. -->szerkesztés, átméretezés.
 
jó papp said:
Üdv Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni!

Az avataromba szeretnék egy képet illeszteni, de 116 px X 116 px méretű. Hogyan tudom a megengedett max 100 px X 100 px méretűre csökkenteni???

...a segítséget mint mindig most is előre köszönöm

...aki holtig tanul

Ingyenes programmal: Pl: IrfanView (letölthető internetről) van hozzá magyar nyelvű kiegészítő is. Biztos találsz leírást róla.

Image menü --> Resize/Resample --> itt tudod %-os arányban csökkenteni a kép méretét, vagy egyel fölötte pixelben centiben és inc-ben megadni az új méretet. Az új méretnél elég megadni az egyik adatot (hossz. v. szél.) és a program az eredeti kép arányaiban beállítja a másikat.
 
Sima paint-el is menni fog!
A réginél nem tudom pontosan, asszem a szerkesztés menü, átméretezésnél lehet!
 
Olvasgatva a topikot, régebben volt egy kérdés, saját gépről hogy lehet képet feltölteni.

Remélem nem kerül moderálásra, én egy hasznos programot használok, Dropbox névre hallgat.
Előnyt jelenthet azoknak főleg másban is akik több gépet használnak egyszerre. Letöltöd, telepíted, szinte minden op. rendszeren fut, ez sem akadály. Kapsz 2 giga tárhelyet ingyen egy netes szerveren, két alap mappával, melyek közül az egyik public névre hallgat, további mappákat is lehet létrehozni. Kvázi saját felhasználásra úgy működik mint egy pendrive, minden gépről, ahol be vagy jelentkezve el lehet érni, csak nem lehet elhagyni :$

A fontos része ide talán még a public, ide egyszerűen bemásolod a képet, vagy akármit amit meg akarsz osztani ismerőseiddel, majd akármilyen fájl kezelő felületen jobb gomb --> dropbox --> copy public link és a már ismertetett -k közé ezt beszúrod fórumba.

Én már lassan egy éve használom ,meg vagyok vele elégedve, eddigi tapasztalatok alapján csak ajánlani tudom mindenkinek :D
 
Namtar said:
Remélem nem kerül moderálásra, én egy hasznos programot használok, Dropbox névre hallgat.

A Dropbox jó dolog! :) jó hogy megosztottad páran biztos kipróbálják akiket érdekel a dolog és nem csak a képekhez jó...
 
A google is tud ilyen dolgot... Csak oda kell egy regisztrálás valamint felrakod a picasat ami egy ingyenes google képszerkesztő. Elég sokszor ezt használom mert tényleg gyorsan meg van minden. Persze a képszerkesztő nem ér fel egy photoshopal....
 
Elnézést hogy itt gyökérkedek de nem vagyok benne túl jártas amit fényképezőgéppel csinálok képet az álltalába 3,5 mb körül mozog és a képtároló oldalakra nem lehet feltölteni ekkora méretben így hát a kérdés logikus hogyan kicsinyítsem le annyira hogy felférjenek !
 
pecas17 said:
Elnézést hogy itt gyökérkedek de nem vagyok benne túl jártas amit fényképezőgéppel csinálok képet az álltalába 3,5 mb körül mozog és a képtároló oldalakra nem lehet feltölteni ekkora méretben így hát a kérdés logikus hogyan kicsinyítsem le annyira hogy felférjenek !

Melyik oldalra nem lehet feltölteni ekkora képet? Én még nem találkoztam ilyennel. Használj más, komolyabb oldalt. Ha átlapozod ezt a pár oldalt találsz jó pár példát. ;) Ha mindenképpen átméretezni akarod akkor Picture Manager windowson.
 
Hát akkor szarul vagyok de büszkén,amúgy a képfeltöltés.hu-ra nem tudtam feltölteni kiírta hogy túl nagy fájl ! Nem nevet együtt érez ! :D
 
pecas17 said:
Hát akkor szarul vagyok de büszkén,amúgy a képfeltöltés.hu-ra nem tudtam feltölteni kiírta hogy túl nagy fájl ! Nem nevet együtt érez ! :D

Hát igen a képfeltöltés.hu. A forumon sokan használják az indafotót. Próbáld ki te is. A másik még jó fotómegosztó a flickr.com, de ez 100 kép felett fizetős, amit elég hamar el lehet érni.
 
Köszönöm szépen a tanácsot megfogom próbálni az indafotót ! :thumbup:
Én meg nagyképűen a képfeltöltés.hu-ról, "azt hittem hogy mi van aztán mégse " ! :D :D :D
 
Engedelmetekkel ajánlom a Dropbox ingyenes 2Gb-os tárhelyét. Mobilról is lehet kezelni (külön app). Szerintem egyszerű és nagyszerű. Nem csak képeket, hanem bármit meg lehet osztani. A public mappából csak ki kell másolni a linket, és bárki megtekintheti, akár egy egész albumot.
 
Sziasztok!

Picassa Webről a képek átvarázsolása:

Megnyitod az oldalt, kiválasztod a képet tartalmazó csoportot:
IMG


Az ikon amit meg kell nyitni:
IMG


Kiválasztod a képet, rákattintasz hogy előjöjjön nagyban:
IMG


Amikor előjött:
IMG


Méret választás:
IMG


A kép címének kijelölése (control C):
IMG



Kimásolod valahova (control V).
A második https-től az IMG-ig kijelölöd és control C, majd a Hozzászólás küldéséhez lépsz, az Img ikont megütve közé bemásolod control V-vel ().
A kérdéses szakasz a sok A-val: https ://lh5.googleusercontent.com/ --JjcsusOVlU/Tt4-Ci0Q82I/AAAAAAAAA48/kxCIAzdksdQ/s800/IMG
Ellenőrzöd előnézettel!
 
Szia Dani!

Mivel elég gyenge vagyok az elektro technika területén még felhasználói szinten is, ezért úgy raktam fel lépésről-lépésre ahogy nekem is mutatták!
Lehet hogy van más módja is, de így biztos működik!

Bocsánat a német szöveg miatt, de egy német gépen kalimpálok és minden program ezen a nyelven jön be, duplán megkeserítve az életemet!
 
Akkor próbáljuk ki.

Először is,hogy a kis láncszem megjelenjen be kell állítani,hogy más is láthassa a képet,ha az van beállítva hogy csak Te láthasd akkor nem jelenik meg.Arra kellett állítani hogy azok is láthassák a képeket akiknek a linket elküldöm vagy valami ilyesmi.

Szóval a kezdetekről egy kép(kb. 6 hónapja).

https://lh3.googleusercontent.com/-WX3k ... G_9591.JPG

És a mostani állapot.

https://lh4.googleusercontent.com/-oDYq ... _16931.JPG

Remélem most már láthatóak a képek.

Üdv,Andris.
 
Back
Oldal tetejére