• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Segítenétek az akvárium (újra)berendezésében?

Szabó Adrián

Kertész szaki
Sziasztok!

Kezdő akvarista vagyok, igyekszem minél többet megtanulni az akvarisztikáról.
Tavaly február óta van meg az akváriumom, de sajnos elég rosszul indítottam, hallgattam olyan emberekre akikre így utólag már tudom, hogy nem kellett volna.
Mindegy a lényeg a lényeg, szeretném újra berendezni, szebbé varázsolni amennyire csak lehet.
Adatok:
112l AquaEl akvárium
Tetra Ex1200 Plus szűrő 2l siporax-al
3db T8-as fénycső (2db daylight Aquel cső és 1db nem rég bekerült Sylvania Grolux), fényterelőzve
Aljzat az bazaltzúzalék. (Most veszek hozzá 2-4 kg/l pótlást 1-2mm nagyságban).
Amit fixen meg szeretnék tartani az az indiai vízicsillag,jobb oldalt a kocsány nélküli ambúlia, előtérben a staurogyne repens és 1db Echinodorus Osirist (bár azt áthelyezem ha kell.).
Tervben van 1 red moor beszerzése középre a GA-ból (S vagy M méret), illetve köveken gondolkodom, hogy mi mutathatna jól ezrn az aljzaton a red moor mellett.
Itt a jelenlegi állapot:
Képfeltöltés.hu - korlátlan ingyen tárhely képeidnek, regisztráció nélkül

A lakók: Pár kalászhal, Pár Amano garnéla jelenleg
Hatalmas köszönet az eddigi segítségért itt is BJocinak, rengeteget segít és segített eddig is!
Igazából azért tettem fel ide ez a post-ot mert több szem többet lát alapon szívesen fogadok minden tanácsot és segítséget, hogyan lehetne széppé varázsolni az akváriumot!
 
Szia Adrián,

a hátteret benne akarod hagyni?

Érdemes megfontolni a szaktárs kérdését, én tavaly szeptember végén indítottam a 240-esemet, 3D háttérrel.

Itt mondták a profik, hogy megbánom még, igazuk lett persze.
A legközelebbi nagyobb átépítéskor kivágom a francba, csak a szopás van vele. Mocsok meló mögötte a begyűlt mulmot kiszívni, a háttér algásodik, és - így utólag - csomó hasznos helyet is elvesz ahol növények lehetnének. :)
A hátlapjára az akváriumnak - kívülről :) - százszor szebb és jobb egy fólia, ha már mindenképpen egy kis takarás kell. Szerintem én azt rakok majd fel, fekete fólia túl sötét, az opálos átlátszó remek.

Csak azért írom, mert ahogy nézem te át akarod építeni az akvát teljesen, szóval most van rá alkalmad.
 
Ha már növényes, akkor némi táptalajra is érdemes volna beruházni, esetleg egy kis gyepesítés pl parvula minivel
Eleocharis parvula mini - zselés most csak 1 100,00 Ft - Green Aqua
Tápozással amúgy hogy állsz?
Szia!
Napi adagolásban Profito 2ml és EL Carbo 2.5ml jelenleg. 12 órát világítok.
Teljesen nem akartam szétszedni az akváriumot, inkább csak átrendezni.... :S Nehéz ügy....
Staurogyne repens-ből nem lenne jó a gyepesítés?
 
Szia!
Amit @Etele Írt teljesen igaz, ha teheted háttér nélkül üzemeltess akváriumot! (Nekem is volt évekig.) Szerintem dönteni kell milyen típusú akváriumot szeretnél. low-tech, high-tech vagy esetleg átmenetet a kettő között, igazán ez határozza meg a világítás,talaj, szűrés, víz, tápozás, növényesítés, élővilágod "paramétereit":)
 
Érdemes megfontolni a szaktárs kérdését, én tavaly szeptember végén indítottam a 240-esemet, 3D háttérrel.

Itt mondták a profik, hogy megbánom még, igazuk lett persze.
A legközelebbi nagyobb átépítéskor kivágom a francba, csak a szopás van vele. Mocsok meló mögötte a begyűlt mulmot kiszívni, a háttér algásodik, és - így utólag - csomó hasznos helyet is elvesz ahol növények lehetnének. :)
A hátlapjára az akváriumnak - kívülről :) - százszor szebb és jobb egy fólia, ha már mindenképpen egy kis takarás kell. Szerintem én azt rakok majd fel, fekete fólia túl sötét, az opálos átlátszó remek.

Csak azért írom, mert ahogy nézem te át akarod építeni az akvát teljesen, szóval most van rá alkalmad.
Szia!
Én hagyni szeretném bár az idő lehet, hogy téged fog igazolni és egyszer megválok tőle. Bár majd inkább egy nagyobb akváriumot próbálnék meg úgy, ezt a 112l-eset szerintem háttérrel hagyom. Ezzel szeretném megoldani a dolgot :)
 
Oksa, nyilván te tudod. :)
Csak így sokkal nehezebb dolgod lesz, nálam kábé stimmel már minden, és egyedül a háttér miatt algásodok, ezt meg csak úgy lehet kizárni, ha kiveszed. :)
 
Oksa, nyilván te tudod. :)
Csak így sokkal nehezebb dolgod lesz, nálam kábé stimmel már minden, és egyedül a háttér miatt algásodok, ezt meg csak úgy lehet kizárni, ha kiveszed. :)
1000%, hogy igazad van! Nem is vitatkozom. Ami kis zöld algám van jelenleg azt úgy gondoltam amúgy is jó az amanoknak.
Meg őszinte leszek... Fogalmam sincs, hogy romboljam szét, ki tudnám e szedni sérülések nélkül. Nem én tettem bele. Plusz akkor mindent ki kellene pakolnom!? Növényeknek sem hiszem, hogy olyan jót tenne.
 
Ja akkor tévedésben vagyok, azt hittem szétkapod az egész akváriumot, teszel bele táptalajt, ilyesmik, de ha ez nincs tervben, akkor valóban túl nagy macera a hátteret kiműteni.
 
Ja akkor tévedésben vagyok, azt hittem szétkapod az egész akváriumot, teszel bele táptalajt, ilyesmik, de ha ez nincs tervben, akkor valóban túl nagy macera a hátteret kiműteni.
Igen.
Bazalt aljzatot pótlom most a napokban.... Vettem 5 kg-t elvileg holnap vagy pénteken ideér. 1-2mm-es.
Igazából ami fix marad az a jobb szélen az ambúlia,hátul középen az indiai vízicsillag, előtérben jobb oldalt már van egy adag staurogyne repens.
A többi mind variálható, kivehető bár egy Osirist megtartanék valahova. S van még 2db gömbmoha szerintem azok is elférnek majd.
Red moor-t S-est vagy M-es méretűt GA-ból még rendelek, ezen filózom mekkora legyen illetve, hogy kövekkel körbe vegyem e s ha igen milyenekkel.
Illetve milyen növények mutatnák még jól....
 
Most mennyi fénnyel üzemelsz? Egyik legfontosabb dolog. Szűrésed jó lesz, még egy kis biológiai anyagot raknék bele.
 
Legjobb 6500K körüli fényspektrum növényeshez. Nálam 0,4W/l, van tekintsd meg a növényeim listáját a naplómban. Ex 1200 nekem is volt, műanyaggolyók szivacs helyére tehetsz mást is, akár még sipot többet vagy mátrix-ot, Substrat pro-ot.
 
Legjobb 6500K körüli fényspektrum növényeshez. Nálam 0,4W/l, van tekintsd meg a növényeim listáját a naplómban. Ex 1200 nekem is volt, műanyaggolyók szivacs helyére tehetsz mást is, akár még sipot többet vagy mátrix-ot, Substrat pro-ot.
a 2db nappali az 6500K + van a növényes csöven a Sylvania Grolux. Akkor 1 liter sipot még lehet rakok hozzá. Azt hittem 2l simán megszűri ezt a mennyiséget.
 
Back
Oldal tetejére