• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

second life

snoop85

Kertész szaki
Sziasztok!
Már régóta felszerettem volna tenni ezt az akváriumot, de valahogy ezidáig nem jött össze.
Talán az volt a legnagyobb probléma, hogy csak hétvégente tudtam, tudok vele foglalkozni .Mivel lassan szétkapom az akváriumot, gondoltam itt a befejezett akváriumoknál jó helyen lesz.
Az akvárium adatai:100x65x35(227,5l)
Szűrés:eheim 2213+serafil 1300
világítás: DIY 5X30w sera fénycsövek
CO2: eleinte élesztős megoldás volt, aztán átváltottam nagynyomású rendszerre. Nagyon nehéz volt megtartani a megfelelő co2 szintet a vízben. (A végén már 3db 2literes petpalackból nyomattam a gázt , és kétnaponta cseréltem (cseréltettem)ki mindíg az egyik palack tartalmát. Megkell hagyni, jópár kiló cukrot elhasználtam :cry: )Az egészet egy üvegdiffúzorra kötöttem rá.Pillanatnyilag egy DIY külső reaktort használok.
Az akváriumot előszőr iwagumi-nak rendeztem be, íme egy kezdeti kép:

6334757_ba6df29f539689aa34f3c716069b14de_m.jpg
Nagyon tetszett ez a megoldás, csak egy nagy problémám volt vele, hogy túl magas hozzá az akvárium és nem tudtam kitölteni a teret.
6334759_b6a9ef6ceaf49a0f58792fb73c1f0e78_m.jpg

Úgy gondoltam, hogy egy ryuboku elrendezés talán jobban állna neki.
Átrendezni vagy újraindítani nem akartam az akváriumot, így hát "ráültettem " a fákat a kövekre.
Ez lett belőle:
6334745_821389126b5e4bcec91ebeb39e8d1a00_m.jpg
Sok hibát követtem el , de ez az első növényesem, úgyhogy nézzétek el nekem. :)
Az akvárium úgy január elejéig marad meg ebben formában, utána felkészítem a HAC 2010-re ;)
 
Nem semmi hogy mennyire átalakítottad az akvárium képét. Gratula hozzá. Nagyon pofás mind a két variáció. :)
 
Hali,
Nagyon szép lett az akvárium, öröm ilyet látni!!!!
(nemrég megnéztem egy porfi brigád milla fölötti édesvízi művét egy 'úri háznál'...........hát, egy 40 littyós lakótelepi íróasztal lámpás 600as vetültetét láttam).
Lehet ezt így is csinálni!!!
Azt megkérdezném, mit jelent, hogy nehéz volt szinten tartani a CO2-t?
Nehéz volt a nagy igényt kielégíteni, vagy a az akármilyen igény állandó értéken tartása volt a gond? (a szövegből az elsőre gondolok).
 
szia,
Inkább az állandó értéken való tartás a problémás dolog!!Az én akváriumomban egy petpalackkal is eltudtam érni a a 30 ppm körüli értéket, azonban csak rövid ideig(pár óra, max egy nap).
Kisebb akváriumban azért könyebb fenntartani ugyanezt az értéket, de én azt mondom hogy co2 palackkal lényegesen egyszerűbb növényezni.Már bárhol vehetsz co2 palackot, én gázcseretelepen vettem egy 40 kilós palackot(23 e ft). 1 évig biztosan nem kell hozzányúljak. :)
 
Szia snoop85!

Nem szeretnék türelmetlennek látszani, de már mintha több akváriumoddal is adós lennél a Népnek (2010, 2011)!

Kérlek!

Csepegtetős módszerrel is jó lesz (kis adagokban)!
Pl. felteszel egy-egy képet ide (Befejezett akváriumok bemutatása), -kérdezünk, -néha válaszolsz!

Hidd el szívesen tanulunk az akváriumaidon keresztül!

Megesz a kíváncsiság!

Attól tartok hogy megint alkotsz pár fergetegeset és majd görgeted magad előtt a megosztásukat majd 80 év múlva az örököseid kiadják egy könyvben, én meg már 120 évesen se nem látok se nem hallok és úgy távozok az örök Akvakertész birodalomba hogy milyen kár hogy nem láthattam Krisztián alkotásait a kezdetüktől a végkifejletig!

Köszönettel!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére