• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Second Chance from Scooby

scooby

Kertész tanonc
Sziasztok!

Végre eljutottam idáig is bár ezt továbbra sem az otthoni akváriumom :)

A munkahelyemen volt egy 20 literes akváriumunk. Low tech low light neonokkal corykkal némi valisneriaval kicsi táptalaj sok homok. A kolleganők és a magam örömére 1 év 1 hónapot élt 2-szer kellett black out kúrát tartani rajta, egyébként jól viselkedett. Amikor költöznünk kellett akkor sajna úgy tűnt nem lesz hely az akváriumnak itt a "kínai varrodában" így a koncepciót szétszedtük halak + technika + növények haza költöztek hozzám.

Aztán a költözés utáni napon a főnök már érdeklődött, hogy mikor lesz újra akvárium a kolleganők meg bólogattak, hogy legyen újra szóval találtunk helyet neki.

Régi akvárium takarítás közben sérült és átlényegült terráriummá :) Ekkor döntöttem el, hogyha már új akváriumot kell venni akkor abból valami növényes szerűt alkotunk.
Mivel a kolleganők leginkább a víz és halak összeöntésével szeretnek akváriumot készíteni (már az elsőnél is igen csalódottak voltak, hogy 1 hónapig kell várni a halakra)Így rám hárult a feladat, hogy megtervezzem az új koncepciót és beszerezzem az anyagokat (itt már kaptam segítséget).

Megérkezett az új akvárium 30l (meg még pár apróság)
Készült egy kis állvány neki 2db 4cm-s lépésálló hungarocellből + valami szövetből így most 8 cm-l elemelkedik az asztaltól, és elég pofásan néz ki :)




Adott volt a kihívás, hogy két oldalra kell mutatósnak lennie az akváriumnak + a low tech low light kihívás sem változott :)
A közepét megemeltük TM10es szivaccsal 3 cm vastag 2 rétegben






JBL Manado + Tropica táptalaj (A manadot szépen körbe igazítva, hogy sehol ne látszódjon a táptalaj nem volt olyan egyszerű, mint amilyennek a képeken látszik, a vizes manado szeret csúszni)



Tropica + Manado a szivacs már szinte láthatatlan :)




Elkészült a dombocska (többek szerint sírhant :) )
Sikerült 1 pofás red moor fát szereznem (eredetileg "MÁV adomány" kövek is szerepeltek a koncepcióban, de úgy már túlzsúfolt lett volna )



Szépen lassan bekerülnek a növények a helyükre





feltöltés közben kicsit megsüllyedt a kompozíció :oops: így javaslom, ha valaki hasonlón gondolkodna előbb töltse fel pár cm magasságban vízzel úgy kicsit jobban látja, hogy hol lesznek majd a végére ténylegesen a növények :) ( a másik oldal) ( a ludwigiat ti mindannyian rosszul látjátok a képen :D )




Emez oldal fullra töltve



Másik oldal fullra töltve





Kis összefoglalás
Növények



Vásárolt:
Echinodorus tenellus (Tropica)
Staurogyne repens (Tropica)
Pogostemon helferi (Tropica)

Otthonról:
Marsilea hirsuta (Anubias)
Anubias barteri var nana (magyar)
Hemianthus Micranthemoides (magyar? JOJO-tól ezúton is köszi)
Vesicularia dubyana 'Christmas' (magyar? JOJO-tól ezúton is köszi)
Lilaeopsis brasiliensis (magyar véletlenül érkezett a marsileaban)
Lemna minor (szintén véletlen amit majd megpróbálok levadászni sajna még otthon se sikerült kiirtani)

Technikai infók:

Akvárium: 41x25x30
Szűrés: Eheim 2006 belső (tudom tudom ez van ezt kell szeretni)
CO2: nincs
Világítás: asztali lámpa G23 11W 6500K
Tápozás:Green Aqua Macro; Green Aqua Micro; Easy carbo
Víz előkészítők és indító cuccok: Seachem Prime, Stability, Clarity
Tervezett élőlények: Neocaridina heteropoda (RC garnéla) 1 véletlenül érkezett a növényekkel, de még bírja a strapát :)
Poecilia wingei (Endler guppi csak fiúk :) ); Otocinclus affinis (törpe szívóharcsa)

Elnézést a fényképezőgéphez nem értek csak nyomkodom és lesz belőle valami. Egyébként Fuji Finepix S2100HD a gép.

Tápozásban kérek szépen segítséget mert a mennyiségekkel nem vagyok tisztában lévén itthon High techet tápozok.
Vízcserék heti 20 - 30% lesz az akvárium 30literes. Ha valakinek van tapasztalata azt megköszönném. Én úgy gondoltam, hogy két naponta 1-1 ml micro macro és minden nap 1 ml carbo ez így működhet ?

és a bónusz makró képek a kitartó olvasóknak:

Staurogyne a földcsuszamlás áldozata :crazy:



Pogostemon vs karácsony moha



Köszi a türelmet és a jó szándékot :crazy: :crazy: :crazy:
 
Üdv!
Szép lesz az aki! ;)
CO2-vel nem lesz probléma? Elég a carbo? Én lehet összedobnék egy kis élesztős palackot, aztán rákötném a belső szűrőre.
 
Sok sikert a "Sekély sírhant"- hoz! :D

(Találtam a Lemna minorra és a ricciára ellenszert, de asszem többet árt, mint használ... Úgy hogy inkább maradj a hálónál. )
 
katroc said:
Üdv!
Szép lesz az aki! ;)
CO2-vel nem lesz probléma? Elég a carbo? Én lehet összedobnék egy kis élesztős palackot, aztán rákötném a belső szűrőre.

Reméljük :) ami nem marad meg carboval annak mennie kell csináltam még itthon az elején az élesztőzést, de túl lusta vagyok és többet rontott a helyezeten mint használt.
 
Nigro said:
Sok sikert a "Sekély sírhant"- hoz! :D

(Találtam a Lemna minorra és a ricciára ellenszert, de asszem többet árt, mint használ... Úgy hogy inkább maradj a hálónál. )


Köcce :lol: "Sekély sírhant" :lol:

hálózok itthon keményen, de valahogy nem bír kihalni ricciat 2,5 hónap alatt eltüntettem, de a lemnával nem tudok mit kezdeni... :(
 
someday said:
Sok sikert az akváriumhoz!

A szivaccsal emelt talaj mennyire bevett gyakorlat?

Hello!

Köszi, én itt láttam a fórumon és nagyon megtetszett az ötlet és így kb fele annyi manado kellett az akiba plusz a mélység érzet megadásában is segít.
 
scooby said:
Tápozásban kérek szépen segítséget mert a mennyiségekkel nem vagyok tisztában lévén itthon High techet tápozok.
Vízcserék heti 20 - 30% lesz az akvárium 30literes. Ha valakinek van tapasztalata azt megköszönném. Én úgy gondoltam, hogy két naponta 1-1 ml micro macro és minden nap 1 ml carbo ez így működhet ?


Esetleg valaki ??? Köszi !
 
Igen a tápozásod működhet, ha nem éri az akváriumot sok természetes fény. Mázlista vagy, melóhelyen munkaidőben akváriumban matatni.
 
Tomi said:
Igen a tápozásod működhet, ha nem éri az akváriumot sok természetes fény. Mázlista vagy, melóhelyen munkaidőben akváriumban matatni.

Köszi ebben reménykedtem az ablakkal lehet, hogy lesznek gondok majd az idő eldönti most nincs olyan közel mint az elöző helyen.
Mindent a csoportért és a kolleganőkért :) :ugeek:
 
Kíváncsi leszek milyen lesz, ha benövik a növények, jónak ígérkezik. A fát viszont én kicsit középre tettem volna, hogy egyik oldalról se legyen közel az üveghez.
Sírhant művek ;)
scooby said:
Köszi ebben reménykedtem az ablakkal lehet, hogy lesznek gondok majd az idő eldönti most nincs olyan közel mint az elöző helyen. Mindent a csoportért és a kolléganőkért :) :ugeek:

De főleg a kolléganőkért :lol:
 
inadsz said:
Kíváncsi leszek milyen lesz, ha benövik a növények, jónak ígérkezik. A fát viszont én kicsit középre tettem volna, hogy egyik oldalról se legyen közel az üveghez.
Sírhant művek ;)
scooby said:
Köszi ebben reménykedtem az ablakkal lehet, hogy lesznek gondok majd az idő eldönti most nincs olyan közel mint az elöző helyen. Mindent a csoportért és a kolléganőkért :) :ugeek:

De főleg a kolléganőkért :lol:

Hidd el kérlek, hogy 1 külön fóliára fel voltak rajzolva a segéd vonalak és én mindent megpróbáltam, de a fa nem akarta az igazat és eszköz híján ( fűrész, kalapács, vasbalta ) ez maradt az a koncepció amelyik meg is állt magától ( ennyit a gondos előrelátó tervezésről :D ) azt hiszem ebből az aki építésből is jó sokat tanultam :D
 
Sziasztok!

12 napos az akvárium.

A helyre való tekintettel az indítási vízcseréket kicsit nehezebb megoldani így nem volt olyan sűrűn mint amit a nagykönyv előír.
Micro Macro Carbo és baci adagolás azonban kordában tartott eddig mindent.

Az otthonról hozott HM-el hoztam valami algát is de azt sikerült lecsipeszelni és már némi igazító vágást is ejtettem a HM-n és a mohákon valamint a tenellus bebarnult leveleit is kicsipeszeltem (a kolléganők lelkesen magyarázták, hogy szerintük melyik levelet kellene még kivennem :twisted: )

Az akvárium állapota szerint kezd beérni a víz. A red moor szépen bepenészedett majd 1 hét után szépen leállt a dolog és a pénteki takarítás óta nem is jött vissza.

A növények magukhoz tértek ( Már amelyik a marsilea, pogo és lilaeopsis teljes csendben figyelnek azóta is :) ) tenellus elkezdett terjeszkedni staurogyne növöget karácsony moha és a HM néz ki a legszebben tele vannak friss hajtásokkal.

És a türelmes olvasó és a gyorsan pörgetők jutalma íme a képek (Elnézést a fényképezőgéphez nem értek csak nyomkodom és lesz belőle valami.):

DSCF0983.jpg


terjeszkedik a tenellus a pogo meg pihenget csendesen

DSCF0985.jpg


a másik csendben haldokló oldal

DSCF0988.jpg


vidám staurogyne makró

DSCF0986.jpg


és HM makró

DSCF0984.jpg
 
Szerintem is aranyos kis akvárium lesz. Nem akarsz még 3-4 tő staurogyne-t tenni balra a többi mellé? szerintem szépen összekapcsolná a bal oldalt a fával meg a leendő marsileás előtérrel.
 
schruz said:
Szerintem is aranyos kis akvárium lesz. Nem akarsz még 3-4 tő staurogyne-t tenni balra a többi mellé? szerintem szépen összekapcsolná a bal oldalt a fával meg a leendő marsileás előtérrel.

Sajna az anyagi keretek ennyit engedtek ... :(
remélem sikerül a növögetőből lecsippentenem és elültetnem bár a staurogyne - rol nem sokat tudok szóval lehet, hogy most hülységet írtam.

Hétfőn este friss képek előzetesben annyit, hogy a marsiela is elindulni látszik :)

Bocsesz :)
 
Sziasztok friss képek!

Némi algásodás látszik az üvegen kicsi barna + zöld pont + fonal alga a hm és a karácsony mohában annyira nem vészes a szűrő kevés ehhez az akváriumhoz és sajna csak hetente egyszer tudok vizet cserélni 30%-t. Ezekkel együtt kell majd élnünk azt hiszem a tápozás eddig kellemesen bevált (H,Sz,P 1-1ml micro macro + H-P 1 ml carbo minden nap).

Állapot jelentés: :)
Tenellust már vissza kellett fordítanom mert különben minden teret meghódítana :D HM kezd szépen nőni és bokrosodni a mohán már volt némi nyírás Staurogyne növöget Marsiela végre elindult :) a Pogo pedig stagnál :(

és a várva várt képek :p ( fényképezni továbbra sem tudok )

elöl

DSCF0989.jpg


jobbról

DSCF0993.jpg


balról

DSCF0992.jpg


és hátulról ahol a marsiela elindult

DSCF0995.jpg



Makrók :

DSCF0997.jpg


DSCF0998.jpg


DSCF0999.jpg


és a HM

DSCF0994.jpg
 
Hello!

Bekerültek az izgő mozgó fickándozó csúszkáló életformák. Ezáltal algafront erősen javult igen rövid távon.
Képek majd talán holnap.
 
Sziasztok!

Elnézést a késedelemért a fotók még akkor elkészültek csak az életemet több tényező is bonyolítja :)
Így az akvárium kicsit még algás a képeken, azóta a csigák amanok és otto-k kitakarították :)
Csak a fekete ecset algával küzdünk nagyon :)

Azóta már megnőttek a növények és már volt nyírás is meg sok-sok takarítás és rengeteg RC csemete :)

A fotózás továbbra sem az erősségem :)

Íme a képek:

DSCF1009.jpg


DSCF1010.jpg


DSCF1011.jpg


DSCF1012.jpg


DSCF1014.jpg


DSCF1015.jpg


DSCF1017.jpg


DSCF1018.jpg


DSCF1019.jpg


DSCF1020.jpg


DSCF1021.jpg


DSCF1022.jpg


DSCF1024.jpg
 
Back
Oldal tetejére