• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem termékek hamarosan a shopban

viktorlantos

Alapító
Admin
Egy új gyártó termékeit kezdjük el forgalmazni. A Seachem http://www.seachem.com amerikai cégről van szó. Jellemzően minőségi termékeket forgalmaznak ők is, sok esetben más megközelítéssel mint más gyártók.
Sok érdekes és hasznos termékük van, ami nekünk növényeseknek fontosak és jól használhatóak. A növényes termékeiken kívül, diszkoszos és sügeres termékeik is vannak és természetesen a tengeri akvarisztikai termékek.
Mi a profilunkba illeszkedő elsősorban édesvizi termékeket kezdjük forgalmazni.

Seachemet, mint gyártót már korábban kinéztem magamnak amikor még saját célra vásárolgattam külföldről akvarisztikai termékeket.
Az első ilyen beszerzésem a tartóstesztjeik voltak amiről korábban egy postot is írtam: http://viktorlantos.com/wordpress/2009/ ... h-tesztek/
Szimpatikusan brandelt cég és nemutolsó sorban hobbz iránt elkötelezett tulajdonosaik miatt nagyon jó termékeik vannak.

A shopba elkezdtük a termékek fetöltését, és amint beérezik az árú rendelhető lesz minden.
Az oldala egyenlőre üres de már csak rövid ideig: http://www.greenaqua.hu/gyartok/seachem.html

Első körben szűrőanyagok, carbon, növénytáp, vízkezelők, tesztek jönnek.
A termékekről a shopban is próbálunk minden infót közölni, illetve néhány terméket saját tesztelésben is fogunk használni, ahogy azt több mást termékkel is tettük.

A jövőben is az a célunk, hogy minden olyan értelmes és hasznos minőségi terméket forgalmazzunk ami a növényezéshez kell, ami a növényezést segíti, segítheti. A termékpaletta bővítésével lehetőség lesz mindenből több alternatívát is választani és egyel kevesebb termék, amit a világ másik végéről kellene rendelnünk.
 
oRphEus said:
Seachem talajok is lesznek..? ;)

Talajt egyenlőre nem, gondolom itt a Fluorite-ra gondolsz és az Onyx-ra. Nem nagyon hiszem, hogy gazdaságosan be lehetne hozni, de megkérdezem.
Egyenlőre nem volt listán, szóval nem is tudtunk volna, de lehet egyedi rendelésre behozzák.
 
Seachem Ammonia Alert

Tök jó, ezzel már akkor szemeztem amikor a blogodra felkerült. Ha emlékszel faggattalak is a beszerzés módjáról. Úgy látom itt az alkalom kipróbálni.
Köszi, hogy felkerült ;)
Amúgy nálad volt amikor változott a szine? :)
 
Proci said:
Seachem Ammonia Alert

Tök jó, ezzel már akkor szemeztem amikor a blogodra felkerült. Ha emlékszel faggattalak is a beszerzés módjáról. Úgy látom itt az alkalom kipróbálni.
Köszi, hogy felkerült ;)
Amúgy nálad volt amikor változott a szine? :)

Ez is jó termék, leginkább az akvárium indításánál látom értelmét, illetve olyan akikban ahol kezdő akvaristák ténykednek.
Persze mindenkinek jó és nem drága, de a szakavatott kollegák nem fogják látni az első pár hét után csak sárgában pompázni :thumbup:

Folyamatosan töltögetem a többi cuccot is. A pH alert lenne még jó de az nem volt nekik. Meg az csa 3 hónapig jó utána csere. Ez meg 1 év.
 
Viktor!
Ez be...rás!
Épp ma csesztem le az asszonyt, hogy még mindig nem rendelte meg neten az általad is használt teszteket (amm., ph).
Erre nálatok is lehet kapni. :shock:
Azt nem is mondom, hogy ma jött meg tőletek a cucc... 1 napon múlt :crazy:
 
atti76 said:
Viktor!
Ez be...rás!
Épp ma csesztem le az asszonyt, hogy még mindig nem rendelte meg neten az általad is használt teszteket (amm., ph).
Erre nálatok is lehet kapni. :shock:
Azt nem is mondom, hogy ma jött meg tőletek a cucc... 1 napon múlt :crazy:

Hehe, hát nagyon régóta ütöm ezt a vonalat. Sajnos csak mostanra lett konkretizálva.
A cuccok még héhány nap míg beérkeznek, de addig is feltöltöm a shopba, hogy lehessen ismerkedni velük.
Amikor bejön már rendelhető lesz minden a shop felületén. Addig meg izzadok a fordításokkal ;)
 
viktorlantos said:
oRphEus said:
Seachem talajok is lesznek..? ;)

Talajt egyenlőre nem, gondolom itt a Fluorite-ra gondolsz és az Onyx-ra. Nem nagyon hiszem, hogy gazdaságosan be lehetne hozni, de megkérdezem.
Egyenlőre nem volt listán, szóval nem is tudtunk volna, de lehet egyedi rendelésre behozzák.

Igazából csak erre akartam utalni: :twisted:

keymaker said:
Levinen said:
A Seachem termékekről (...) a Greenaquának biztos lesz valami jobb ötlete! :D
A Green Aqua már nagyon régen végiggondolta, hogy miért nem akar Seachem termékeket forgalmazni, az, hogy ennél jobb ötlet kell, nem egy mai gondolat. ;)

Bocs, de nem bírtam ki, hogy ne idézzem. :twisted: ;) (Az mondjuk tény, hogy a fenti mondat akkor hangzott el, amikor talajokról volt szó, és a fő probléma az volt, hogy nagyon koszosak. Külföldi fórumok szerint tényleg.) Mindenesetre örülök, hogy a Seachemmel kapcsolatban felülvizsgáltátok az álláspontotokat, mert én már korábban is mondtam, hogy jó cuccaik vannak. Persze várjuk meg a hazai tapasztalatokat is, de az mindenesetre jó pont, hogy részletes leírásaik vannak a termékeikről, amelyekben nem csak üres reklámszöveg szerepel, hanem adatok és kutatási eredmények is, esetleg tanulmányok, mint amiről Nigro is írt a blogján. Szóval én üdvözlöm a Seachem termékek megérkezését. :) Ja és Ati, jó stratégia volt mostanra időzíteni a szűrőanyagos postot a blogon, én pl. ki fogom próbálni a Mátrixot. ;)
 
Igen key tuti a talajokra gondolt arra nagy sárdobálás volt akkoriban az angol fórumon is. Azóta sem igazán láttam ezt elterjedni, valószínű megmaradt szülőhazájában.

Rengeteg jó cuccuk van, szóval nem volt kérdés, hiszen minden valamire adó növényes bolt kínálatában ott vannak ezek a termékek. Csak néhány brand annyira nehézkesen talál ide hozzánk hogy azt elmondani nem tudom.
Konkrétan 1 éve próbáltam a hivatalos csatornákat....
 
atti76 said:
viktorlantos said:
Addig meg izzadok a fordításokkal ;)

Nem is mondtad, hogy vállalsz fordításokat.
A végén még felveszlek az irodámba. :D

Tudod a kötelező költséghatékony megoldás. :shifty: Persze ettől még nem profi, de igyekszünk a lehető legtöbb infót betenni mindenről.
Állásból már van elég köszi :D Most már egy kis ülés is jól jönne. Felüdülés.... pfff :angel:
 
Nyugi, elég jók a fordításaitok. ;)
Egyébként nem olyan drága, mint gondolod (1,4 Seachem teszt/oldal/1800 karakter :cool: ), viszont szakmailag közelebb lehetsz a jó fordításhoz, mint akinek lövése sincs az akvarisztikához.
Úgyhogy hajrá!
:D
 
Egyébként nagyobb kiszerelések nem lesznek? Pl. a vízelőkészítőből? Ez lesz a teljes termékpaletta, vagy várható még más is? Pl: Stability, Flourish tápsorozat?
 
oRphEus said:
Egyébként nagyobb kiszerelések nem lesznek? Pl. a vízelőkészítőből? Ez lesz a teljes termékpaletta, vagy várható még más is? Pl: Stability, Flourish tápsorozat?

Több körben jönnek. Az első kör most a másik 1-2 héten belül. Próbáljuk feltölteni az édesvízi akikhoz tervezett cuccokkal.
Sok esetben a beszerzés sem tud más kiszerelést szállítani. Pl szűrőközegből is ez a szitu. De majd nyomást gyakorlunk. :thumbup:

UI: jól emlékeztem stability sem volt.
 
oRphEus said:
Ja és Ati, jó stratégia volt mostanra időzíteni a szűrőanyagos postot a blogon, én pl. ki fogom próbálni a Mátrixot. ;)

Köszi, bár nem volt ennyire tudatos :)
Valójában miközben Vik Seachem ügyben kutatott, belebotlott a tanulmányba és átdobta, hogy ha van erőm, rágjam át rajta magam. Lett. :)
A Seachem régen nem volt ennyire "tudományos". Az utóbbi pár évben változtattak az üzletpolitikán. Ha megnézed a palettát, süt róla az egyediség. Szóval ők most engem is érdekelnek. Én is kipróbálom :D
 
Noh, jelentem a szállítmány első része megérkezett. A shopban bekapcsoltam a termékeket rendelhetőre.
A termékek holnap kerülnek be a raktárba, ami annyit tesz, hogy az időközben leadott rendelések legkorábban csütörtök, péntek körül kerülnek kiszállításra ezen a héten.

További mennyiséget és más Seachem termékeket is várunk. Ezek beérkezéséről, illetve a készlet pótlásról későbbiekben tájékoztatunk mindenkit.
A termékekből egyébként folyamatos utánpótlást tervezünk.

Kellemes böngészést: http://www.greenaqua.hu/gyartok/seachem.html :angel:
 
Vannak-e már tapasztalatok Seachem ügyben?
Főleg a növénytápja érdekelne a Fluorish!
Nagyon gazdaságosnak tűnik!?
Kérdés milyen hatással van a növények mellet a halakra és az algákra!?
 
SlyChocolate said:
Vannak-e már tapasztalatok Seachem ügyben?
Főleg a növénytápja érdekelne a Fluorish!
Nagyon gazdaságosnak tűnik!?
Kérdés milyen hatással van a növények mellet a halakra és az algákra!?
Nem hiszem, hogy túl sok tapasztalat lenne még ezzel itthon.

Az viszont feltűnt, hogy több összetevőt tartalmaz, mint a többi növénytáp. Pl. van benne kén és nátrium, amit eddig nem nagyon láttam más tápokban, pedig úgy tudom, hogy pl. a kén fontos növényi tápanyag... Talán a Tropicában van még.. (?)
 
Back
Oldal tetejére