• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Én coloroxot, vagy mostmár ultrát haszáltam mindig, de az a tapasztalatom, hogy erre a célra mindig bontatlan flakonnal érdemes használni mert sok nyitogatás miatt kiszellőzik a klór. Új, és a "maradék" között szemmel látható a különbség.
 
Két wanish fehérítőben töltött nap ezt az eredményt hozta:
View attachment 45338
Lópikula.

Nem értem, hogy miért kísérleteztek ilyen sz*rokkal?! Meg kell nézni a biztonságtechnikai adatlapját és rögtön látható, hogy 6-8 féle olyan anyagot tartalmaznak, ami a Purigent nem tisztítja, és az akváriumban finoman szólva sincs semmi szükség rá (és az sem biztos, hogy maradéktalanul ki lehet mosni, tehát még a Purigent is szennyezi).
A Domestos, Floraszept ugyanez.
A Clorox-ot nem azért javasolja a gyártó, mert annyival jobb, mint az (olcsó) hipo, hanem azért, mert USA-ban nincs hipo. A Clorox is nátrium-hipoklorit oldat, mint a hipo, csak meg kell nézni a biztonságtech. adatlapját :) A hipo-t 1:1 hígításban kell használni, és 2 óra alatt kipucolja a Purigent.
 
Két wanish fehérítőben töltött nap ezt az eredményt hozta:
View attachment 45338
Lópikula.

Én is vettem és hófehér lett az első bontatlan állapotnál 1 nap áztatás után. Bár azonnal visszazártam 2 hónap múlva ugyanez a szer pont úgy teljesített mint neked. Szinte semmit nem csinált.
Nem tudom mi zajlik le benne kinyitás után, de elillan az ereje. Azon agyalok, hogy ha az a kis kinyitás ezt teszi vele, akkor hogyan hat miután beteszem a befőttes üvegbe és egy napig hagyom állni.

Gondolok itt arra, hogy ugyebár csorgatom, sokat érintkezik a levegővel és mégis hat, nem egy óra alatt hanem 1 napig ázva.

Az egész doboz meg tönkre megy csak mert 30 másodpercig érintkezett a levegővel.

Úgy gondolom a sok "hipo nem jó" "clorox nem jó" tapasztalat mindabból származik, hogy nem bontatlant használtak.

@dexkill nem tudod mi történhet ezekkel ha vissza zárja az ember?
 
Nem értem, hogy miért kísérleteztek ilyen sz*rokkal?! Meg kell nézni a biztonságtechnikai adatlapját és rögtön látható, hogy 6-8 féle olyan anyagot tartalmaznak, ami a Purigent nem tisztítja, és az akváriumban finoman szólva sincs semmi szükség rá (és az sem biztos, hogy maradéktalanul ki lehet mosni, tehát még a Purigent is szennyezi).
A Domestos, Floraszept ugyanez.
A Clorox-ot nem azért javasolja a gyártó, mert annyival jobb, mint az (olcsó) hipo, hanem azért, mert USA-ban nincs hipo. A Clorox is nátrium-hipoklorit oldat, mint a hipo, csak meg kell nézni a biztonságtech. adatlapját :) A hipo-t 1:1 hígításban kell használni, és 2 óra alatt kipucolja a Purigent.
Ott a pont!(y)
 
A hypo gyengébb mint a Cloros/utódai vagy mondjuk a DM saját márkás fehérítője.
Klór alapú mindegyik szag alapján, nyilván nem vagyok vegyész, de sanszosan a hypo kisebb koncentrációban tartalmazza, mert nekem hypoval lassabb és gyengébb minőségű a regenerálást mint az álalam említett többi szerrel.
Amik nem hinném hogy szarok...

Nem tudom milyen sűrűn regenerálod a purigent @dexkill de én nem túl sűrűn :) csak amikor már kénytelen vagyok, és 2 óra alatt még soha az életben nem lett tiszta. :D
 
A hypo gyengébb mint a Cloros/utódai vagy mondjuk a DM saját márkás fehérítője.
Klór alapú mindegyik szag alapján, nyilván nem vagyok vegyész, de sanszosan a hypo kisebb koncentrációban tartalmazza, mert nekem hypoval lassabb és gyengébb minőségű a regenerálást mint az álalam említett többi szerrel.
Amik nem hinném hogy szarok...

Nem tudom milyen sűrűn regenerálod a purigent @dexkill de én nem túl sűrűn :) csak amikor már kénytelen vagyok, és 2 óra alatt még soha az életben nem lett tiszta. :D

5%-os mindkettő, és mindkettőben NaOCl van.
A koncentráció csökken ha nyitva van, mert reakcióba lép.
 
Akkor passz miért jobb a Dmes mint a hypo. Friss az élmény most regeneráltam különböző hatóanyaggal vagy 6 adagot...
 
Imádom mikor @dexkill jön és rendet tesz, hirtelen mindenkinek minden világos lesz a sok bénázás. :)

:D Ezen felnevettem. Köszi! Semmi negatív felhangja nincs ám az írásomnak, csak szeretem magam határozottan kifejezni.

Én is vettem és hófehér lett az első bontatlan állapotnál 1 nap áztatás után. Bár azonnal visszazártam 2 hónap múlva ugyanez a szer pont úgy teljesített mint neked. Szinte semmit nem csinált.
Nem tudom mi zajlik le benne kinyitás után, de elillan az ereje. Azon agyalok, hogy ha az a kis kinyitás ezt teszi vele, akkor hogyan hat miután beteszem a befőttes üvegbe és egy napig hagyom állni.

Gondolok itt arra, hogy ugyebár csorgatom, sokat érintkezik a levegővel és mégis hat, nem egy óra alatt hanem 1 napig ázva.

Az egész doboz meg tönkre megy csak mert 30 másodpercig érintkezett a levegővel.

Úgy gondolom a sok "hipo nem jó" "clorox nem jó" tapasztalat mindabból származik, hogy nem bontatlant használtak.

@dexkill nem tudod mi történhet ezekkel ha vissza zárja az ember?

Nem a kinyitás teszi vele, hanem az, hogy áll és régi, ahogy írod is. A NaOCl nagyon erős oxidálószer, ami annak köszönhető, hogy nagyon reakcióképes. Hogy mitől bomlik el, az igazából lényegtelen, mert pl. spontán bomlik semleges/savas pH-n is. Erősen lúgos pH-n stabil, ezért is "zsíros" a hipo oldat tapintása - tehát nem a hipotól, hanem a NaOH-tól. Az NaOH meg ugye nagyon szereti megkötni a levegőből a CO2-t is. De éppenséggel bármi lehet, mert tényleg nagyon bomlékony.

A hypo gyengébb mint a Cloros/utódai vagy mondjuk a DM saját márkás fehérítője.
Klór alapú mindegyik szag alapján, nyilván nem vagyok vegyész, de sanszosan a hypo kisebb koncentrációban tartalmazza, mert nekem hypoval lassabb és gyengébb minőségű a regenerálást mint az álalam említett többi szerrel.
Amik nem hinném hogy szarok...

Nem tudom milyen sűrűn regenerálod a purigent @dexkill de én nem túl sűrűn :) csak amikor már kénytelen vagyok, és 2 óra alatt még soha az életben nem lett tiszta. :D

A Purigen egy műgyanta. Nem biztos, hogy csak olyan anyagokat köt meg, amiket mi látunk szemmel (=mert színesek), így nem biztos, hogy attól, hogy nem látjuk, le is jönnek a felületről a tisztítás során. Attól, hogy kifehérítjük még lehet, hogy olyan - főleg szerves anyagok - a felületen maradnak, amik nem szeretik a vizet, és így nem tudjuk kimosni belőle, vagy nem tudjuk, hogy mikor mostuk ki. Tipikusan ilyenek a "anionos és nem ionos felületaktív anyagok". Mivel a Purigenről a fantázianevén kívül semmit tudni, így nehéz/lehetetlen egy kémiailag magyarázni.

A tapasztalatodat nem vonom kétségbe természetesen, mindössze bennem van a félsz, hogy megéri-e teljesen kifehéríteni, illetve érdemes-e rámenni csomó egyéb vegyszerrel is. Kb. 4-5 havonta pucolom a Purigent, én is akkor, amikor már nagyon muszáj :D Lehet, hogy a 2 órával alulbecsültem kicsit :p De csak hipot használok, és kb. vajsárga lesz a végén.
 
Sziasztok!
Én nemigazán értem ezt a Purigen dolgot tényleg olyan átlátszó tiszta lesz a víz tőle?
Mit is csinál ez leegyszerűsítve?
 
Sziasztok!
Én nemigazán értem ezt a Purigen dolgot tényleg olyan átlátszó tiszta lesz a víz tőle?
Mit is csinál ez leegyszerűsítve?
Hát a saját tapasztalatom az az , hogy egy hétig áztatam a Rd Fát s szépen megszinezte a vizet . Cserélgetem de akor is beszínezte. De a aksiban meg kristály tiszta a viz nem színezödik be.
Szerintem ez a Purigen nek köszönhető .;)
 
Hát a saját tapasztalatom az az , hogy egy hétig áztatam a Rd Fát s szépen megszinezte a vizet . Cserélgetem de akor is beszínezte. De a aksiban meg kristály tiszta a viz nem színezödik be.
Szerintem ez a Purigen nek köszönhető .;)
Rendben de pontosan mit köt le a vízben hogyan szűr ? Én ennélkűl használom a szűrőt így is tiszta a víz. Tényleg jó ha van a szűrőben?
 
Rendben de pontosan mit köt le a vízben hogyan szűr ? Én ennélkűl használom a szűrőt így is tiszta a víz. Tényleg jó ha van a szűrőben?
Pontosan mit értesz azon, hogy tiszta? Színtelen is? Mert ha egy nagyobb, pl 50%-os vízcsere után azt látod, hogy lényegesen világosabb a víz akkor nem!
A különböző dekorfák mellett a halak piszka is színezheti a vizet, ezt meg a mechanikai és biológiai szürés nem szedi ki, csak a purigen! Hogy mit és hogyan szűr, az valószínűleg ipari titok, de valahogy magába, szívja a kémiai és festékanyagokat amik a víz elszineződését okozzák. Hidd el nagyon jó! Aki használja mind meg van elégedve, mert másnapra lényegesen tisztább vízü és világosabb akváriuma lesz.
 
Az ember tényleg azt hiszi, hogy tiszta a vize és nehezen tudja elképzelni, hogy lehet tisztább is. Pedig valóban, ráadásul látványosan, nem csak amolyan "talán picit tisztább" módon.
Pontosan ezért merült fel bennem, hogy vajon meddig fejti ki aktívan a hatását? Lehet, hogy csak néhány napig? Hiszen mielőtt bent volt is azt hittük, hogy patent :) Próbálta már valaki, hogy nem akkor vette ki a szűrőből mikor már elkoszolódott, hanem valamiért még újabb korában? Kíváncsi lennék, hogy az is látványos-e, mikor kivesszük, meg amikor betesszük újra. A fokozatos elkoszolódását én nem tudom érzékelni, mert karbantartások között valamelyest az üveg is stb koszolódik, tehát nem csak a purigen koszolódását látom. Mikor meg kitakarítottam mindent, ismét patent minden, tiszta a víz. Na de a purigen előtt is az volt :D
 
Az ember tényleg azt hiszi, hogy tiszta a vize és nehezen tudja elképzelni, hogy lehet tisztább is. Pedig valóban, ráadásul látványosan, nem csak amolyan "talán picit tisztább" módon.
Pontosan ezért merült fel bennem, hogy vajon meddig fejti ki aktívan a hatását? Lehet, hogy csak néhány napig? Hiszen mielőtt bent volt is azt hittük, hogy patent :) Próbálta már valaki, hogy nem akkor vette ki a szűrőből mikor már elkoszolódott, hanem valamiért még újabb korában? Kíváncsi lennék, hogy az is látványos-e, mikor kivesszük, meg amikor betesszük újra. A fokozatos elkoszolódását én nem tudom érzékelni, mert karbantartások között valamelyest az üveg is stb koszolódik, tehát nem csak a purigen koszolódását látom. Mikor meg kitakarítottam mindent, ismét patent minden, tiszta a víz. Na de a purigen előtt is az volt :D
Szerintem Viktor leírta a tutit. Ha 50%-os vízcserénél nem változik a vizet tisztasága akkor dolgozik a purigen és kitisztítja a vizet. Ez szerintem egy teljesen hiteles teszt.
Vasfa folyamatosan koszol évtizedekig tehát ha nem megy a purigen akkor 2-3 nap alatt elszíneződik a víz.
 
Back
Oldal tetejére