• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Én sima tömény hipót használok és egyszerű olcsó neptunos víz-előkészítőt. Bár nekem van csere purim de akkor is igyekszek kimosni belölle a klórt. Hipó után alapos öblítés és egy nap áztatás víz előkészítős vízben és utána még párszor át mosom RO vízben és abban tárolom fel használásig. Az a gond alapból egy kis klór szerű szaga van úgyhogy szerintem már nem is a klórt érzed de a sima mosással is ki tudod a klórt öblíteni.
Én is erre gondoltam. Nehéz elkülöníteni, hogy a klórt érzem még vagy csak a Prime-ot. Lehet, hogy ezentúl én is áztatom próbaként klórtalanítás után RO vízben pár napig.
 
Fél éve szedtem ki a szűrőből a purigent, kicsit megfeledkeztem róla illetve nem olvastam, hogy nem szabad szárazon hagyni így kiszáradt. Menthető még vagy dobhatom ki? Ha regenerálható, akkor ha befőttes üvegbe öntök hypot, bele a purigent, utána lezárjam? Vagy hagyjam nyitva, hogy tudjon párologni?
 
Fél éve szedtem ki a szűrőből a purigent, kicsit megfeledkeztem róla illetve nem olvastam, hogy nem szabad szárazon hagyni így kiszáradt. Menthető még vagy dobhatom ki? Ha regenerálható, akkor ha befőttes üvegbe öntök hypot, bele a purigent, utána lezárjam? Vagy hagyjam nyitva, hogy tudjon párologni?
Tedd be a szűrőbe. Ha látsz változást a vízen, akkor jó :) Vagy ha valaki azt mondja, hogy lehet tönkrement, akkor próba nélkül kidobod?
Ha regenerálod, zárd le az üveget, a hypo "elillan". Mikor utána vízben áztatod, akkor meg hagyd nyitva, mert pont az a lényeg, hogy minden klór távozzon.
 
Hát ha valaki tapasztalatból tudja, mert járt így akkor valószínű nem fektetek bele energiát: több napos áztatási procedúra, szűrő szétszedés, izgulás, hogy sikerült-e klórtalanítanom, vagy a döglött purigen nem okoz-e valami egyéb kellemetlenséget :) Köszi a választ (y)
 
Szia Klusi!

Fél éve szedtem ki a szűrőből a purigent, kicsit megfeledkeztem róla illetve nem olvastam, hogy nem szabad szárazon hagyni így kiszáradt. Menthető még vagy dobhatom ki? Ha regenerálható, akkor ha befőttes üvegbe öntök hypot, bele a purigent, utána lezárjam? Vagy hagyjam nyitva, hogy tudjon párologni?
Nekünk 1,5 évig állt kiszáradva a használt purigen. Megcsináltuk vele a regenerálási procedúrát hypóval, utána az öblítést, áztatást Seachem primeval és működik.

AmegA
 
Szia Amega,

Köszönöm a választ, már ázik is a hypoban [emoji106]

Tapatalkkal küldve az én Redmi 3S eszközömről
 
Akik hypóval regenerálnak de kipróbáltak mást is: én eddig clorox-szal regeneráltam, most kipróbáltam a hypót. Sokkal gyengébbnek találom mint a cloroxot, még a tömény hypóval sem tudom szépen kifehéríteni pedig a fele víz/fele clorox simán vitte... Nektek is ez a tapasztalat?
 
Akik hypóval regenerálnak de kipróbáltak mást is: én eddig clorox-szal regeneráltam, most kipróbáltam a hypót. Sokkal gyengébbnek találom mint a cloroxot, még a tömény hypóval sem tudom szépen kifehéríteni pedig a fele víz/fele clorox simán vitte... Nektek is ez a tapasztalat?

Rövid leszek, igen.
 
Akik hypóval regenerálnak de kipróbáltak mást is: én eddig clorox-szal regeneráltam, most kipróbáltam a hypót. Sokkal gyengébbnek találom mint a cloroxot, még a tömény hypóval sem tudom szépen kifehéríteni pedig a fele víz/fele clorox simán vitte... Nektek is ez a tapasztalat?
A hypó valóban gyengébb. Ugorj be egy DM-be és vegyél egy saját márkás fehérítőt. Olcsó és nagyon jó.
 
Esetleg a hidrogén peroxid felvetődött már? Borászati boltban olyan 800 Huf/L és mivel vízre bomlik, nem hiszem, hogy kockázatos lenne.
 
Két wanish fehérítőben töltött nap ezt az eredményt hozta:
View attachment 45338
Lópikula.
Ultra fehérítő(volt clorox) vagy ha nincs más a párszáz ft-os hypo is megteszi. Én töményen ráöntöm és kb. 10 percig hagyom állni, utána felöntöm vízzel úgy hogy fel-fele arányban legyen. Egy nap ebben a löttyben, utána egy nap prime-os vízben. Sima befőttesüvegeget használok erre a célra.
 
Ultra fehérítő(volt clorox) vagy ha nincs más a párszáz ft-os hypo is megteszi. Én töményen ráöntöm és kb. 10 percig hagyom állni, utána felöntöm vízzel úgy hogy fel-fele arányban legyen. Egy nap ebben a löttyben, utána egy nap prime-os vízben. Sima befőttesüvegeget használok erre a célra.

Köszi :)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ultra fehérítő(volt clorox) vagy ha nincs más a párszáz ft-os hypo is megteszi. Én töményen ráöntöm és kb. 10 percig hagyom állni, utána felöntöm vízzel úgy hogy fel-fele arányban legyen. Egy nap ebben a löttyben, utána egy nap prime-os vízben. Sima befőttesüvegeget használok erre a célra.
Prime t hol lehet kapni mert majd nekem is kellene ?.
Köszi
 
Clorox (sima fehér), vagy DM fehérítő 1.5 literes.
Hypo nagyon gyenge.

És én 1 napig áztatom töményben utána 2-3 napig higítva. Gyári szín a végeredmény.

Re: bocs nem clorox hanem fehér domestos gél.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére