• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Purigen

Seachem Purigen 2014-03-10

Kösz Vik! Ha lesz egy kis időm, átfutom.
Az enyém is így nézett ki, Prime-al kezelt vízben ázott. Lehet, hogy egyszerűbb negyedévente újra cserélni, mint ennyit szórakozni vele...
 
atti76 said:
Kösz Vik! Ha lesz egy kis időm, átfutom.
Az enyém is így nézett ki, Prime-al kezelt vízben ázott. Lehet, hogy egyszerűbb negyedévente újra cserélni, mint ennyit szórakozni vele...

Kicsit pazarlás lenne. ;)

Viszont állítólag idővel egyébként is cserélni kell. A Seachem azt mondja minden feltöltéssel kb 10%-ot veszít a hatékonyságból. Általánosságban 6 hónapig használják regenerálás előtt. Szal még így is nagyon sokáig elég.
 
viktorlantos said:
Szóval a Purigen-t tarthatod a szűrőzacsiban, de valamennyi víz legyen, hogy nedvesen maradjon. A legjobb ha RO vagy desztillált vízben tárolod, de tarthatod csapvízben is csak akkor időnként cserélni kell a vizet. Így megelőzhető a szűrőközeg kiszáradása. Több hónapig tárolható így.
Na ez így már jobban hangzik. :) Köszi az infókat.
 
Az Interzoon elkaptuk a Seachem gyár képviselőjét a feltöltés körüli dolgokkal. Azt mondta, hogy ők is Clorox-ot használnak és Prime-ot a feltöltéshez. Egy dologra kell figyelni, hogy ne legyen klór szagú a feltöltés után a Purigen. Az általam említett ammónia szag nem probléma, mert a Purigen nem enged ki semmilyen káros anyagot magából.

Úgyhogy erre is fény derült. Szerencsére kéznél volt a Seachem fő technikai supportosa aki kisegített a kérdéseinkkel. :thumbup:
 
Időközben betettem az újratöltött Purigent is. Jó ideig ázott és az ammónia szag nem múlt el. Mivel Seachem azt mondta ez nem gáz, betettem a másik szűrőbe. Most 2db 100-as zacsi van a 240 alatt szépen dolgoznak és a víz kristálytiszta természetesen. :thumbup:
 
Üdv Mindenkinek!

Nálam is eljött az S. P. tisztításának ideje. A kezelés egyszerű hypóval történik. A semlegesítésére szerintetek alkalmas a sima antiklór (panzi termék) is? Sajnálnám ugyanis az egyéb vízkezelőket erre használni, a mellett, hogy nem tudom, hogy a Seachem Prime (nem áll rendelkezésre) mellet mi az ami még erre alkalmas.


...aki holtig tanul
 
jó papp said:
Üdv Mindenkinek!

Nálam is eljött az S. P. tisztításának ideje. A kezelés egyszerű hypóval történik. A semlegesítésére szerintetek alkalmas a sima antiklór (panzi termék) is? Sajnálnám ugyanis az egyéb vízkezelőket erre használni, a mellett, hogy nem tudom, hogy a Seachem Prime (nem áll rendelkezésre) mellet mi az ami még erre alkalmas.


...aki holtig tanul

Szerintem mindegyik vízkezelő alkalmas rá, elvégre ugyanazon az elven működnek, de tény, hogy a Seachem Prime a leggazdaságosabb.
 
oRphEus said:
Szerintem mindegyik vízkezelő alkalmas rá, elvégre ugyanazon az elven működnek, de tény, hogy a Seachem Prime a leggazdaságosabb.

Rossz töltés és regenerálással tönkreteszed a Purigent. Nemzetközi fórumok tele vannak hasonló esetekkel.

2 dologra kell figyelni. Mindenféle vacaktól mentes klór öblítőt használj, pl clorox.
és fontos!! hogy klór mentesítéshez olyan vízkezelőt használj, ami nem tartalmaz ilyen nyálkás anyagot. pl a tetra aquasafe ilyen állagú. mármint nyálkás koncentrátum.
ha az említett vízkezelő is ilyen állagú akkor hazavágod vele a purigent. Az általam használt előkészítők közül a Tetra Aquasafe nem jó. Az Easy Life ffm, ADA Chlor off, Seachem Prime jó.
Ez a nyálkás cucc beszennyezí a kis szemcséket.
 
Ok. vettem köszönöm!

...ezek szerint a "sima" nem nyálkás panzis termék is jó! :D

...aki holtig tanul
 
Sziasztok!

A G.A. honlapról most akarok rendelni Purigent, de nekem bőven elég a 100 ml-is, és legnagyobb sajnálatomra az akció ideje alatt nem lesz már ilyen raktáron!

Ezért úgy döntöttem hogy veszek egy 250 ml-est csak legyen akivel felezhetek! Az ára így 2400 forint! Akinek kellene az jelezze gyorsan mert egyébkét nem rendelem meg!
 
Feccc said:
A puringen alkalmas lenne egyedüli szűrőanyagként egy 13l aksiba?
Nem, mert nem szűrőanyag. Bacik nyílván megtapadnak rajta, de nem az a feladata & egyébként is kevés az összfelület. A purigen csak optikai víztisztító.
 
Mivel most úgy is sokan építenek külső CO2 reaktort, gondoltam bedobok egy szerintem jó ötletet a Purigen használatára:
VnJDISJd0cg
Sokkal hatékonyabb, mint a külsőszűrős zsákos megoldás és ki lehet kapcsolni ha esetleg nincs rá szükség. ;) :cool:
 
Ötletes, kíváncsi vagyok mivel zárja le kellően biztonságosan... esetleg valami fémháló ?
Érdekes látvány lehet ha átszakad és elárasszák a bogyók az akváriumot :twisted:
 
Sajna én a napokban beleestem ebbe a hibába!
Én kb 3 hónapja használom belsőszűrőben, de csak sima harisnyazacsiban... és nem vettem észre rajta a pici lyukat, a lebomlott szálat a rotor elkapta, hirtelen berregés (éjjeli módban volt már az aki) felkapcsolom a villanyt és láttam hogy teli van az aki a purigennel....
Szerencsémre könnyed áramlással is a magasabb emelkedik ezért gond nélkül ki tudtam porszívózni az akiból. remélem mindenki tanult a hibámból ;)
 
mardelboy said:
....Én kb 3 hónapja használom belsőszűrőben, de csak sima harisnyazacsiban...
...remélem mindenki tanult a hibámból ;)

Én igen! Harisnyát csakis lábra, vagy fejre! :D

Közben túl vagyok a Purigen 24 órás áztatásán. Szépen kifehérítette a sötétbarna gömböcskéket. A képen a külön vásárolható tasak látható. Ebbe nagyobb mennyiség is helyezhető és láthatóan jól bírja az egynapos 1:1 es fehérítő oldatos ázást ;)

Purigen.jpg
 
Utoljára módosított:
Az első hsz-ben hogy lett olyan fehér a purigen? :shock: Nálam első regenerálásra sem lett, nem hogy másodikra.
Másodszorra mikor regeneráltam 2 napot hagytam fehérítőben, és 1x cseréltem rajta az oldatot is. Így jobban kijött belőle a szennyeződés.
A vízkezelős oldatban is 2 napig hagytam állni.
 
inadsz said:
Az első hsz-ben hogy lett olyan fehér a purigen? :shock: Nálam első regenerálásra sem lett, nem hogy másodikra.
Másodszorra mikor regeneráltam 2 napot hagytam fehérítőben, és 1x cseréltem rajta az oldatot is. Így jobban kijött belőle a szennyeződés.
A vízkezelős oldatban is 2 napig hagytam állni.

Nálam regenerálás után olyan, mint a képen előtte...
 
Back
Oldal tetejére