• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Seachem Matrix

Sziasztok!
Segítséget kérnék a Seachem Matrix használatával kapcsolatban. A hétvégén vettem a GA-ban egy külső szűrőt, amihez gyárilag adtak 1 liter Eheim Substrat sima (nem Pro) szűrőanyagot. Mivel jókat írnak a Mátrixról, gondoltam ki kellene cserélni a gyárit erre. Viszont a GA weboldalán ezt írják: Tegyünk mindent 200 liter vízhez 500ml Matrix™ szűrőanyagot.
Tekintve, hogy egy 30 literes nanóhoz használom a külső szűrőt, akkor ez most mit jelent? Leosztva 30 literre ez 12 ml.
Létezik, hogy ebből ilyen kevés kell? És mi történik, ha mégis kicserélem a teljes 1 litert erre?
Tud valaki segíteni?
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék a Seachem Matrix használatával kapcsolatban. A hétvégén vettem a GA-ban egy külső szűrőt, amihez gyárilag adtak 1 liter Eheim Substrat sima (nem Pro) szűrőanyagot. Mivel jókat írnak a Mátrixról, gondoltam ki kellene cserélni a gyárit erre. Viszont a GA weboldalán ezt írják: Tegyünk mindent 200 liter vízhez 500ml Matrix™ szűrőanyagot.
Tekintve, hogy egy 30 literes nanóhoz használom a külső szűrőt, akkor ez most mit jelent? Leosztva 30 literre ez 12 ml.
Létezik, hogy ebből ilyen kevés kell? És mi történik, ha mégis kicserélem a teljes 1 litert erre?
Tud valaki segíteni?
Tegyél bele nyugodtan amennyi csak belefér. :)
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék a Seachem Matrix használatával kapcsolatban. A hétvégén vettem a GA-ban egy külső szűrőt, amihez gyárilag adtak 1 liter Eheim Substrat sima (nem Pro) szűrőanyagot. Mivel jókat írnak a Mátrixról, gondoltam ki kellene cserélni a gyárit erre. Viszont a GA weboldalán ezt írják: Tegyünk mindent 200 liter vízhez 500ml Matrix™ szűrőanyagot.
Tekintve, hogy egy 30 literes nanóhoz használom a külső szűrőt, akkor ez most mit jelent? Leosztva 30 literre ez 12 ml.
Létezik, hogy ebből ilyen kevés kell? És mi történik, ha mégis kicserélem a teljes 1 litert erre?
Tud valaki segíteni?
A mostani szűrőanyagod is tökéletes, Én nem cserélném le a helyedben.
 
Köszönöm a választ, de akkor miért van az említett adagolási tanács? Az valami másra vonatkozik?
Szerintem az a gyári minimum ajánlás, ami nem is biztos, hogy növényes akira vonatkozik.
Vagy fordítási hiba :) Vagy elírás :)
Én a 64 literesben használok egy literrel másik 2 liternyi biológiai szűrőanyag mellett. Kiválóan teszi a dolgát :)
Túlszűrni nem tudod az akváriumodat ;)
 
Köszi a választ. Akkor nincs is különbség a sima Substrat és a Matrix között?
Van különbség, de mindkettő ugyanarra a célra van, biológiai szűrésre. A mátrix elméletileg valamivel jobban végzi a dolgát, de akkora különbség nincs, hogy cserélni kelljen, a sima substrat is kiváló szűrőanyag, amiből 1 liter röhögve elvisz egy 30-as akváriumot!
 
Egyébként milyen szűrőbe megy? Összesen 1 liter szűrőanyag fér bele? Mert ha nem, akkor mellé pluszban még gondolkodhatsz a mátrixban, vagy valami hasonló jó minőségű szűrőanyagban.
A szűrő: Eheim 2422 eXperience 150. Két kosár van benne, az alsóban 2 db. kék szivacs, fölötte a Substrat.
Elvileg így tele van, esetleg ha kivenném az egyik szivacsot, ott lehetne helyet csinálni másnak.
 
Ha a Mátrixot rakod alulra, akkor kiveheted mind a két szivacsot. Az ADA szűrőkben is csak biológiai szűrőanyag van, na meg perlon.
Én azért mindkét szivacsot nem venném ki. Esetleg az egyiket és zsákban tennék rá mátrixot. Így szivacs takarításkor egy pillanat lenne kivenni és viszatenni. Sőt mátrix is kapható ilyen kis kiszerelésben.
 
Tetra 1200-ba gondoltam rakni a siporaxra mondjuk 2 liter matrixot, fölé nem jön perlon, kell nekem zsákba rakni, vagy megtartja a szűrőkosár rácsa alul/felül?
 
Back
Oldal tetejére