• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scar Low-Cost akváriuma

Status
Not open for further replies.

Scar

Főkertész
Sziasztok.
Már régen érett bennem a gondolat hogy kellene csinálni egy naplót a garnélás akváriumomról, aztán arról mégsem lett. Majd decemberben szétszedtem az endleres akváriumot, és most januárban lett újraindítva. A lakók még nem teljesen költöztek be, a tápozással is még hadi lábon álok, de alakulgat.

Ami adott volt:
1db 55x25x35 48l akvárium
10 liter manado
1 fehér-cement bujkáló
1 adag bacopa monnieri
1 adag Ceratopteris thalictroides
2 adag Eleocharis acicularis (ebben nem vagyok biztos, bár annak vettem)
kevés kókuszhéj és jávai moha

A manadot egy párszor meg kellett mosni (8-10) és még mindig kicsit zavaros volt, de a szűrő 2 nap alatt kiszedte.
Hagytam álni szűrővel, világítással egy 6 napig, majd bekerült a ceratopteris a szűrő elé, rá pár napra a bacopa is beköltözött, és a jávai moha ami kőre van kötözve, majd a bujkáló a rákötözött növényekkel.
Az indítástól számított 16. napon bekerült 4 növendék platti.

Co-t egyenlőre élesztőset kap, tápot serát.
Szűrést még egy darabig sajnos az r5 fogja végezni, aztán ha elkészül a külső szűrő akkor az.

Továbbiakban tervezem a világítás lecserélését t5-re, egy drop checkert, 4-5 amano és egy pár kakadu törpesügér megvételét. És persze másik tápot.
Leszögezném, ez egy low light aki(0,7wpl). Vízcsere heti 10 liter (20%)
 
Na egész jó, nőjenek meg a növények! Én még raknék valami előtéri növényt bele. ;)
 
Sok minden kellene még bele, de először a szűrést akarom megcsinálni. A legtöbb alapanyag már megvan. Csak a vízpumpám is használatban van még...
Amúgy ilyen zimankóban sehol nem lehet kapni normális növényt, hát még erre, egy bolt van..

Viszont ha már így alakult, akinek esetleg van fölösleg valamilyen alant felsorolt szerből az keressen meg püben legyen szíves.
220g Kálium-Nitrát (KNO3)
33g Kálium-Foszfát (KH2PO4)
22g Kálium-Szulfát (K2SO4)
Megfizetem, a postát is, csak sehol nem lehet kapni ilyen szereket felénk, ilyen mennyiségben meg pláne... Köszi
 
KNO3-at könnyen be lehet szerezni mondjuk mezőgazdasági boltban, csak több kilós kiszerelésben, és nem éppen a Neked megfelelő állapotban.. :lol:
Ha ilyen kevés kell, kuncsorogj növényvédő állomásokon és ehhez hasonló helyeken. Egyébként ajánlom a GA shop-ot. Jobb, ha több hónapban gondolkodsz..
 
Az a mennyiség amit beírtam egy évig elég :D
És pl. minek vegyek meg kálium szulfátot/foszfátot 250g amikor nem kell csak a 10%-a? Azért érdeklődtem hátha van valakinek maradék, de betámadom az adk veszek topikot, hátha nagyobb sikerrel járok.

szerk.: Mg suliba járok, csak rossz szakra, de azért azt tudom hogy azok nem lennének jók ide.. pétisó és társai, ráadásul a legkisebb kiszerelés is 5 kiló, akkor marad a GA
 
viktorlantos said:
Scar said:
Mai állapot, vízcsere, újraültetés után.
Valahogy nem nőnek a növények...

http://www.flickr.com/photos/sebzett/4355273391

Nem tudom az indítás óta sikerült e valami eredményesebb tápozásra váltanod a Sera tápokról.
Láttam kerestél porokat, de azt nem írtad, hogy változtattál e a tápon.
A világításodról sem írtál ha jól látom.
Ezekben keresném a hibát elsősorban.

Világításon még dolgozom, egyenlőre 2x18w t8 napi 12 óra 6500k
Sajnos a sera tápról még nem sikerült váltanom ez a rossz hír, a jó hogy lassan elfogy, a legrosszabb hogy akkor semmi nem lesz :(
 
Javaslom a GA tápokat (mikro+makro) Carboval együtt, illetve a maradék Sera kukába való helyezését... Megrendeled délelőtt, másnapra ott van ;) . De vegyél feltétlen 1 héten belül ollót is. Feltétlen!!! :D
 
atti76 said:
Javaslom a GA tápokat (mikro+makro) Carboval együtt, illetve a maradék Sera kukába való helyezését... Megrendeled délelőtt, másnapra ott van ;) . De vegyél feltétlen 1 héten belül ollót is. Feltétlen!!! :D

A feltétlen rendeléseket hagyjuk, most jelenleg nincs x ezrem arra hogy berendeljem a növénytápokat, meg még x ezer hogy megvegyek a 10k-s ollót is :roll: Szerintem feltétlen keresek valamikeverhetőt, azért keresem a porokat is. Jojo már felajánlott egy nagyobbacska mennyiséget(thx érte), csak nincs 3000+forintom érte menni. Szerintem... csirke....
 
jojo said:
Jó, akkor a börzére kiviszem.
De ezek még mindig csak a macro-k!
És mi lesz a micro-val?

Az is szervezés alatt áll! Nem felejtettem el semmit... És köszi. ;)
 
Kedden meglesz a mikro tápom is!

Mindenesetre az acicularis levedlett, az új levelek pedig lefelé hajlanak! (lehet hogy Eleocharis parvula??)

Népességváltozás is történt, bekerült 2 amano, egy anci, és 2 rami, akik ma elkezdték egymást csipkedni így amelyik kifakult gyorsán átraktam a másik aksiba. Még kicsik, nem nagyon lehet megmondani a nemüket, lehet hogy 2 fiú? :?
 
Nah, sok változás nem történt, a halak kikerültek az akiból, sajnos se szűrő csere, se normális mikro tápom nincs.
Március elején a Ceratopteris thalictroides feladta a küzdelmet, nőtt mint a GERONIMO, aztán egyik napról a másikra eltaknyosodott, az acicularis pedig bealgásodott és maradt 2 kis tő.
Bekerült pár tő valizneria, a bujkálóra ültetett növények szépen alakulnak, és egy adag Lilaeopsis brasiliensis, ami kezdeti vegetáció után hanyatlott, és mostanában kezd magára találni, algám szerencsére visszavonult, nem volt sok, de most már csak nagyon kevés van. A bacopa kinőtte az akváriumot, szerencsére nem túlzottan, de szerintem hagyom majd, virágzásra sajna még nem sikerült rávenni.
A világítást sikerült megtuningolni, kapott egy 2x58 wattos elektronikus előtétet, erősebb a fénye, ezt a Lilaeopsis brasiliensissen vettem észre, amikor azt megcsináltam kezdett utána helyrerázódni. Nemsokára le kellene cserélni a csöveket, most egy 4000 és egy 6500 kelvines t8 van, ők lesznek lecserélve két darab 6500kelvinet t8-ra, majd nyáron egy power kompaktra.
A manadóval még mindig nem vagyok kiegyezve, de kezdek megbékélni vele, elvégre is jobb mint az eddigi talajok amiket használtam, csak hát nagyon könnyű.
Tegnap beköltöztek az ideiglenes lakók, 19 növendék neon, terveim szerint egy jó hónapot töltenek majd el, aztán egy 200 literesbe vándorolnak.
Kép is lesz nemsokára.
 
Még mindig várjuk a képeket :D

Említetted, hogy nincs algád, ha esetleg lenne szükséged rá, akkor szólj én tudok adni jó sokat, főleg "rihnocérosz" algát, a kedvencem lett az elmúlt hónapokban :crazy: :D
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére