• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Save As...

ZwickCore

Kertész szaki
Névtelen.jpg

Üdv! (Ismét)

Rövid ismertető következik:)

2017.04.09

Az előző aki miután úgy döntött hogy Ő márpedig nem hajlandó elviselni a feszültséget inkább elrepedt.
Hátteres,első újrapróbálkozós akvárium volt,ennek ellenére tetszett,szépen alakulgatott.
Mentettem ami menthető
Elkezdtem naplózni ha valakinek sok idegrendszere van és unalmas pillanatai: https://akvakertesz.hu/threads/nebula-3d.6441/

Nos miután jobb világra szenderült,(mint előző naplómban is látható) összekukáztam egy kis 20L körüli kis akváriumot átmenetinek.
Miután próbálkoztam a kövekkel,és a garnélák (Babaulti) és Dezső a sisakcsiga is jól érezte magát,elhatároztam hogy kapnak egy uj otthont.

Hirtelen találtam egy ingyen elvihető íves akit @eep117 -nek ez ezúton is köszönöm a lehetőséget.
Bár íveset nem akartam,mégis egy próbát teszek vele.
Ami a régit illeti annyira megtetszett a maga egyszerűsége hogy sajnáltam volna szétborítani.
A mérete és a karcos üvege ellenére -nekem- tetszett.

"No hát..akkor mentsük ami menthető."

Az akit szétszedtem,a felnyitható tetőt leszedtem, a belsőségekkel együtt,igy csak az üveg,és a kerete maradt meg -átmenetileg,...terveim vannak a torzítás miatt de ezt majd később-
Ecettel letakarítottam a rárakódott szennyeződéseket,leszedtem a hátfalat, igy meg is volt az alany.
A bútor maradt a régi egyenlőre,bár odavan szegény egy kis időt még kibír.

Nem tudom
más próbálkozott e már előttem ilyesmivel de nyilván baromságnak hangzik.
Nem mondom hogy nem igy van és hogy követendő példa :D de nekem ugy néz ki egyenlőre sikerült a mütét.
Az akit feltettem a bútorra,alá tettem egy 5milis parketta alátétet.
Bele tettem a kis akit,nagyjából elhelyezve.
Körbeszórtam homemade 'táptalajjal' ( :D nemröhög.)majd apró szemű gránit őrleménnyel.
A donort szépen körbevágtam szikével,minden irányból,majd megpróbáltam óvatosan kiemelni az üveglapokat.
Próbáltam.nemsikerült.Legalábbis ugy ahogy szerettem volna ugy nem,de nagyja egészen megmaradt.
Tettem bele még pár nagyobb követ,rendezgettem,még egy kis gránit,rendezgetés,szuro csövek és a többi.
Itt jön a torzitás.merthogy:a bal oldalon a szörö csövek ugye belógnak és a torzítás miatt ez a része alig látszik.
Itt egy kis 'fennsik'-ot szerettem volna de hát ez az eki nem sarokba való hanem max. fal közepére,ahol minden szegletét látni lehet.

No sebaj.vizzel óvatosan feltölt,vár,néz,bosszankodik.ez igy nemjo.de már feltöltöttem.nembaj még egyszer belenyulok.jo.nem igy mégsem jo de már nem nyúlkálok bele.de itt egy kicsit.ez ment szépen estig
Na majd
holnapp megnézzük az eredményt..
reggel felkel jajdeizgatott,nemnézem meg mert még sötét van majd ha hazaértem.
Munkahelyi baleset,bokaszakadás,sok hét kiesik. Boldog szülinapot.Mégsem nézi meg mer kórház,ésatöbbi.

Mai nap sikerült ránéznem,eddig bátyám gondozására bíztam. de ezt majd inkább később..
-Természetesen a Carbo elfogyott és nem lett pótolva.hiába mondtam hogy csak utána kell tölteni mert van tápadagoló.
-Természetesen Viz sem igy a csövek felkeverték a talajt.hiába mondtam hogy csak egy kicsit kell hogy ellepje legalább a csöveket
-Természetesen az időzítő mikor hát ha nem most...ment tönkre,vagy el lett tekergetve mert 12orát ment a pilács..

Meg lett az eredménye,hát piszkos mód bealgásodott.
Igen az ives üveget nem lehet algakaparózni igy marad a szivacs,ami rendkívül izgalmas a talaj közelében.

Viszont történtek pozitív változások is amin meglepődtem..
A zöld algán kívül más nem volt/van jelen.ezt még takarítani kell
A garnélák biztos jol érezték magukat vagy kancásak voltak mert 2x annyian lettek és most fedeztem fel karbantartás közben 2-3mm es egyedeket hogy miazott.

A növények szépen fejlődtek a körülmények ellenére is..
A hc olyan tömötté nőtte ki magát hogy nyírás után olyan sűrű mint a szivacs.
Bár csak az első telepítés, a második telepítés még midig ritkább és sárgásabb valamelyest,lehet másfajta volt.


Na át kis takaritás után neki láttam a növényeknek.
A moha duván elburjánzott,nagyon szép
Hajadismilyen...hát ollót neki.szépen visszavagdostam eközben fél lábbal egyensúlyozva megdöntöttem pár követ igy aztis rendezgettem még.
HC-nyirás ott ahol nagyon sürű volt adtam neki.közben uszkáltak a kiváncsi garnélák akik még nem láttak ollót.alig tudtam elhessegetni öket.nemtudom simogatásra vagytak e de valamiért tetszett nekik az olló..
A rizómás növény nemtudom milyen fajta,de nagyot nőtt Ő is de valamiért a nagyobb levelek elsárgulnak.élnek de barnák.

Carbo pótolva lett azóta,világitás is rendben,minimal szinten folyik az üzem,vizcsere MÉG NEM VOLT
szégyenlem is a pofám,de mást nem tudok megkérni én meg fél lábbal nehezen cserélném le

Egyenlőre ennyi a történet :)

Az aki:

-üveg:54L Bow Front Aqua Pearl
-szürés:Atman cf 1200 (1550 l/h -szerintem jo lesz az 1000nek is )
+Hydor prime (900l/h)

-szürő anyag:Atmanban siporax fullon ,Hydorban bioball ,egy kis siporax,sok perlon
-fütés:nincs
-világitás:T8 4x18w Osram
-táptalaj:nincs.virágföld keverék+fedő talaj apró szemű gránit örlemény
-tápozás:liqui carbo 3ml/nap
-co2:van de nem üzemel,kifogyott a palack

egyenlőre ennyi :)

Köszi a figyelmet!

Későbbiekben végére pár kép majd kerül :)
 
no akkor pár kép :)
bocsi a fényképezést még gyakorolni kell :)
nem enged feltölteni képet gépről de rajtavagyok :)
 
tul nagyok voltak megszületett a magyarázó ábra ;)
 

Attachments

  • kepatmeretezes_hu_IMG_6135.jpg
    kepatmeretezes_hu_IMG_6135.jpg
    188.4 KB · Megtekintések: 0
  • kepatmeretezes_hu_IMG_6821.jpg
    kepatmeretezes_hu_IMG_6821.jpg
    9.9 KB · Megtekintések: 0
  • kepatmeretezes_hu_IMG_6824.jpg
    kepatmeretezes_hu_IMG_6824.jpg
    140 KB · Megtekintések: 0
  • kepatmeretezes_hu_IMG_6823.jpg
    kepatmeretezes_hu_IMG_6823.jpg
    33.9 KB · Megtekintések: 0
  • kepatmeretezes_hu_IMG_6826.jpg
    kepatmeretezes_hu_IMG_6826.jpg
    121.9 KB · Megtekintések: 0
  • kepatmeretezes_hu_IMG_6827.jpg
    kepatmeretezes_hu_IMG_6827.jpg
    137.4 KB · Megtekintések: 0
  • kepatmeretezes_hu_IMG_6832.jpg
    kepatmeretezes_hu_IMG_6832.jpg
    134.6 KB · Megtekintések: 0
  • kepatmeretezes_hu_IMG_6829.jpg
    kepatmeretezes_hu_IMG_6829.jpg
    197.2 KB · Megtekintések: 0
  • kepatmeretezes_hu_IMG_6833.jpg
    kepatmeretezes_hu_IMG_6833.jpg
    87 KB · Megtekintések: 0
  • kepatmeretezes_hu_IMG_6838.jpg
    kepatmeretezes_hu_IMG_6838.jpg
    115.7 KB · Megtekintések: 0
update:

Aki félig kitakaritva,garnélák boldogak,alga helyzet kezelése folyamatban
fényképezés még tanulás alatt :)
18222676_1518457958173747_6422493539685404328_n.jpg
 
Haliho!

Az aki meeg mindig mukodik,tobb-kevesebb sikerrel.
Algam jelenleg nincs halistennek csak zold.
Azzal viszont nemtudok mit kezdeni egyenlore.
3db 18wattos t8as cso uzemel most,egyet kivettem.(felette tukor)

Jelenleg 7orat vilagitok azonban a koveken van zold.
Erdekes az uvegen nincs csak a koveken.
A csigusz letakaritja de mire a vegere el kezdheti elorol.
A novenyek (mind a 2fajta) [emoji16]..jolvannak novogetnek.
A vizcsere ota a moha is elkezdett rohanni.
A hc eleg low tech korulmenyek ellenere novoget.Nem rohamtempoban de igyekszik.
Par csomot kiszedegettem a 'gyep'bol ezeket elore ultettem terjesztes celjabol.

Csak carbo megy napi 3ml
garnélák meg mindig szaporodnak.

Mennyi lenne az optimalis vilagitas?
Par reszlet:
92034a6d24e6a17cfe0f702b652ceaba.jpg2f31488294667f622848a90b350034ea.jpg0fab08def4f9a5017397aec814ac641b.jpgeee52452da776f785deecdaa1d90b1df.jpg3743c6bf6c9be66bfe3c0303e6e524db.jpg

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
Udv ismet!

Az okosokhoz lenne egy garnéla kerdesem :)
Letezik olyan hogy albino garnéla?
Babaultijaim vannak csikos es sima atlatszo 'stock'kivitelben.
Viszont ma felfedeztem egy picurt aminek total feher volt a teste.nem pusztult meg.nem hamlott.nem vedlett.

Legalabbos nekem fura mert ilyet meg nem lattam :)
2csajszinak megint dudorodik a hasa ugyhogy asszem felkeszulok a szulesre :D bokammal ugyis kivagyok irva
Lesz par aprosag megint ha valaki szeretne tudok adni beloluk:)

f52547a9ba6b2c56104910a6795722aa.jpg6fd946d76b62f392938ef3ef8de8dc0d.jpg

Tapatalkkal küldve az én ALE-L21 eszközömről
 
hahó ismét.

volt egy kis történés az aki életében.első körben a fehét papirok kikerültek mügöle mert eláztak és elég otrombán néztek ki.
Aztán szereztem be egy kis csetkákát.nagyon bizalomgerjesztő kis növény.levágtam a gyökerét ültetés előtt viszont nemtudtam megnyirjam e.
Másnapra meglepetés volt hogy hajt igy megnyirbákoltam.Másnap mégnagyobb meglepetés hogy bazi gyorsan nő már elkezdtek megjelenni a friss hajtások.
A növények carbon kivül mást nemkapnak.Abból is csak neptunosat
A zöld pont alga jelen van még mindig de csak az üveg alján.sajnos nemtudok semmit mérni az egyetlen müszerem a ph mérő volt azis cask addig mig bele nem pottyant és kinem nyiródott.
végül egy kép.sikerült a torzitást kicsit legyőzni talán elfogadható a kép de sajnos nemlehet rendesen lefényképezni.
Jelenlegi állapot:
19149001_1559911990695010_8386944144399765034_n.jpg
tovább á szert tettem egy kistesóra, az nem ives csak sima pici tégla,lehet ő lesz az utódja bár sokkal kisebb talán van 20l
 
Üdv ismét.

Történés sokminden nincs,az aki köszöni elvan bár a meleg megviseli.
A HC-t megnyírtam mert már nagy volt,de az uj levelei picik és nagyon lassan fejlődik.A többi növény dettó.barnulnak /sárgulnak a levelek.
Kaptam zöldséget,amik szépen kiegyenesedtek ültetés után,garnélák száma csökkent mert ajándékoztam el egy keveset :)
jaigen..zöld pontalgám is van.más nincs
Jelen állapot:
 
Back
Oldal tetejére