• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Tetszik, hogy nem "steril" a gyep elől, hanem természetesen "gyomos". Hátul zavar a sok "lepkeantenna", (meg jobb szélen az üvegnél), elviszi a szemet a kövekről. Egy a fáig emelkedő nyírás és kész. - Az elmúlt hetekben-hónapokban már azt hittem, kegyelmet kap az akvárium, és nem szeded szét. :(
 
Én mondjuk mint laikus nézem, nincs "versenyszemem":), de egyetértek Bandesszel, amit az elôtéri gyeprôl írt. Az egész olyan mintha a Pilisben,a Visegrádig-hegységben kirándulnék és egy erdôszéli, írtás melletti szélsô fa tövének környékét látnám, szinte várom hogy felbukkanjon a háttérben a Dunakanyar látképe ;) Szóval mint laikusnak nagyon bejön.
 
Tetszik, hogy nem "steril" a gyep elől, hanem természetesen "gyomos". Hátul zavar a sok "lepkeantenna", (meg jobb szélen az üvegnél), elviszi a szemet a kövekről. Egy a fáig emelkedő nyírás és kész. - Az elmúlt hetekben-hónapokban már azt hittem, kegyelmet kap az akvárium, és nem szeded szét. :(
Köszi szépen! A propellereket ma kiirtottam, ami meg rossz helyen volt, azt kiszedtem és újra ültettem máshol. Brutál ez a növény, mert egy kb 5-6 levélkéből álló tövet szúrtam le a fa tövébe és onnan eljutott már mindenhova az egész akvában. :) Csak az a titka, hogy jól le kell szúrni a talajba, és akkor szép kis hajtásokat hoz, de ha hagyod az indát a talaj felett futni, akkor jönnek a napernyők.
A szétszedést sajna biztosan nem kerüli el, mert nem soká költözés lesz és utána szeretném újra rakni, még a baba érkezéséig, ha az anyagiak úgy engedik, mert még kell egy zacsi dekorhomok, fa dekor, meg kő is. :D Csak az ötlet, meg a növények vannak meg hozzá. :p

Én mondjuk mint laikus nézem, nincs "versenyszemem", de egyetértek Bandesszel, amit az elôtéri gyeprôl írt. Az egész olyan mintha a Pilisben,a Visegrádig-hegységben kirándulnék és egy erdôszéli, írtás melletti szélsô fa tövének környékét látnám, szinte várom hogy felbukkanjon a háttérben a Dunakanyar látképe Szóval mint laikusnak nagyon bejön.
Köszi szépen! Verseny szemem nekem sincs, meg hát nem is egy versenyakváriumról van szó, hanem az az igazi szarból várat kategória, de az utóbbi hetekben végre megelégedéssel nézek a gyepre.

Ma csináltam egy nagy karbantartást, holnap jön a fotózás és az első versenyre nevezés. :)
A vízcsere és a bacikultúra beöntése után, kamera által homályosan most így fest. Ez itt a vége:
14290415842_3e7dd44bf5_b.jpg
 
Holnapra tervezem, hogy lövök pár képet technika nélkül versenyfotó gyanánt, mert úgyis hamarosan szétkapom a scape-et és szeretném, ha maradna nyoma. Ma még kap az aki egy vízcserét, jó adag bacit, esetleg itt ott egy kis fazon igazítást, illetve holnap is kap majd még nyírást, főleg a marsilea. Fekete hátteret tervezek hozzá.

Szívesen veszek bármilyen kritikát, illetve tanácsot, amivel esetleg még javíthatok kicsikét (van mit. :p) ma, vagy holnap. Nem kell finomkodni, tudom, hogy nem nagy eresztés, a kíméletlen kritika kell. :D

Ez a tegnapi állapotot mutatja:
14098310900_ae8bce5f1c_b.jpg
Laca ez a kép brutál jó.Te meg még abba akartad hagyni ezt az egészet nem olyan rég.:facepalm:Figyi ez ugy ahogy van állat.Elsőre ami eszembe jutott róla ,hogy :NATURE.:)Barátom ,kár ezért a szépségért,de azért csak haladjunk,és hasonló szépséget kívánok a továbbiakban:woot:
ui:ha lenne benne elől dekorhomok ,akkor nagyon hasonlítana @hunwarp Tomi akvájára(the Edge).Azt is imádtam(y)
 
Köszi szépen! :) A tápozással sikerült egy kicsit bedurrantani a "csalitost". :D
Biztosan van olyan aki, ahol sikerült szebb gyepet varázsolni élesztős rendszerrel, de nem lehet sok ilyen. :p remélem sikerül ma egy jó fotót lőni. :)
 
Köszi szépen! :) A tápozással sikerült egy kicsit bedurrantani a "csalitost". :D
Biztosan van olyan aki, ahol sikerült szebb gyepet varázsolni élesztős rendszerrel, de nem lehet sok ilyen. :p remélem sikerül ma egy jó fotót lőni. :)
Hajrá,remélem sikerül jó fotót csinálni!
 
Ha még nem fotóztál: nekem most túl egyenes lett a fától balra a nyírás. Beleborzolhatnál az ollóval. :D
Hát a marsileát nagyon nyírni nem tudom, max azzal tudok játszani, hogy pár tövet lejjebb nyomkodok. Nekem is bántja egy kicsit a szemem, de tegnap műr nem volt hozzá lelki erőm (derekam. :p). Majd ma, ha hazaértem, megnézem, hogy mit lehet vele kezdeni.

Tök jó ez a vad növényválasztás.
Köszi szépen! Nagyon sokáig kínlódtam a parvulával, mert nem volt az igazi, de így, hogy szétszórtan telepítgettem közé mindig valamit, eléggé jó képet ad. Ha egy pár hónappal ezelőttre érik így össze, akkor nem hisztiztem volna be lehet... amit sajnálok, hogy a közte lévő montecarlo (vagy hc?) nem nagyon látszik még, pedig az is szépen elindult, én meg hagyom, hagy menjen, amerre csak akar. :D Maga a scape ugye erdős szeretett volna lenni az elejétől fogva... Kár, hogy majdnem egy év kellett hozzá, hogy nagyjából olyan legyen, mint amilyenre terveztem. :p De az aki neve nem véletlenül az, hogy a megvilágosodás útja. :p

Hajrá,remélem sikerül jó fotót csinálni!
Köszi, én is remélem, hogy sikerül a maxot kihozni a jó kis iphone isight kamerából. :D
 
Arra azért vigyázz, hogy néhány verseny tiltja a telefonnal készített fotókat! Azt hiszem a HAC is ilyen.
Köszi, hogy szóltál, megnéztem és itt is tiltja a szabályzat, hogy az ördög húzná a f.szára őket krém nélkül. :/
Van egy nikon bridge masinám, de azzal szarabb képet tudok csak csinálni. :(
 
Köszi, hogy szóltál, megnéztem és itt is tiltja a szabályzat, hogy az ördög húzná a f.szára őket krém nélkül. :/
Van egy nikon bridge masinám, de azzal szarabb képet tudok csak csinálni. :(
A 2012-es HAC-nál Én is gondban voltam. Volt egy ramaty kamerás mobilom, amit eleve tiltott a szabályzat, meg egy 8 éves kompaktom, amivel szintén értékelhetetlen képeket sikerült csak csinálnom. Szerencsére eszembe jutott tesóm kompaktja, és végül azzal lett lőve a versenyfotó, amire büszke vagyok azóta is, mert azt hiszem kisajtoltam magamból és a gépből is közel a maximumot.
Nézz körül Te is a rokonaidnál/ismerőseidnél, hátha tudsz kölcsönbe szerezni egy jó masinát! (y)
 
A 2012-es HAC-nál Én is gondban voltam. Volt egy ramaty kamerás mobilom, amit eleve tiltott a szabályzat, meg egy 8 éves kompaktom, amivel szintén értékelhetetlen képeket sikerült csak csinálnom. Szerencsére eszembe jutott tesóm kompaktja, és végül azzal lett lőve a versenyfotó, amire büszke vagyok azóta is, mert azt hiszem kisajtoltam magamból és a gépből is közel a maximumot.
Nézz körül Te is a rokonaidnál/ismerőseidnél, hátha tudsz kölcsönbe szerezni egy jó masinát! (y)
Hát, ma már nem ugráltatok senkit, marad a nikon. Nem rossz amúgy, mert nagyon szép fotókat lehet vele csinálni, csak épp akvárium fotózásra harmatos. :p Meglátjuk mit sikerül öszehozni.
 
Riccatdia lesz a resekben meg fissidens. Az majd eltakarja szepen. Mohakon kivul mast nem is nagyon terveztem bele.

Üdv! elől középen a nagy követ mindenképpen meg kell törni mohával szerintem. Én azért hátra a fa alá/mellé monossolenium tenerumot (ha már csak moha :)) vagy finom stau bokrosítást el tudnék képzelni. Egyébként meg zsííír. Elöl dekorhomok lesz? S miből lesz a fa lombja? Tuti kell neki lomb?
 
Back
Oldal tetejére