• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Ezek milyen kövek? Elég fehérnek tűnnek így képről... Próbáltad már a savtesztet? Pezsgett?
Manten. Állítólag nem nagyon keményíti vizet, de porzik is, szóval vannak kétségeim. :) Garnélásba jó lesz. ;)
Épp feltöltés alatt vagyunk. :p
 
Sziasztok. Új vagyok még az akvakertészetben, most építem az első igazi növényesemet. Egy iwagumi stílusú, vagy ahhoz erősen hasonló köves-gyepes akváriumot szeretnék építeni a szokványostól eltérően láva-kő felhasználásával. Kérlek írjátok meg a véleményeteket. ( a fotó nem a legjobb, de tábori körülmények közt kell fotóznom...)
 

Attachments

  • DSC02526.jpg
    DSC02526.jpg
    119.6 KB · Megtekintések: 6
Sziasztok. Új vagyok még az akvakertészetben, most építem az első igazi növényesemet. Egy iwagumi stílusú, vagy ahhoz erősen hasonló köves-gyepes akváriumot szeretnék építeni a szokványostól eltérően láva-kő felhasználásával. Kérlek írjátok meg a véleményeteket. ( a fotó nem a legjobb, de tábori körülmények közt kell fotóznom...)
Az építményed arányos és jó elrendezésű. De szerintem a lávakő tényleg nem alkalmas iwagumira, mert annak pont abban rejlik a szépsége, hogy a kövek struktúráját kihangsúlyozza a minimál növényzet. Én továbbgondolnám a dolgot, ahol a köveket csak részben láttatom, vagy próbálnék másik köveket szerezni.
 
Sziasztok. Új vagyok még az akvakertészetben, most építem az első igazi növényesemet. Egy iwagumi stílusú, vagy ahhoz erősen hasonló köves-gyepes akváriumot szeretnék építeni a szokványostól eltérően láva-kő felhasználásával. Kérlek írjátok meg a véleményeteket. ( a fotó nem a legjobb, de tábori körülmények közt kell fotóznom...)
Szerintem a két legnagyobb követ döntsd meg vagy kifelé, vagy befelé, mert túl függőleges. Nekem tetszenek a köveid.
 
Sziasztok. Új vagyok még az akvakertészetben, most építem az első igazi növényesemet. Egy iwagumi stílusú, vagy ahhoz erősen hasonló köves-gyepes akváriumot szeretnék építeni a szokványostól eltérően láva-kő felhasználásával. Kérlek írjátok meg a véleményeteket. ( a fotó nem a legjobb, de tábori körülmények közt kell fotóznom...)
Az elrendezés tetszik, viszont a köveid nagy része tompa. Kettő viszont kilóg közüllük, mert csúcsosak. Tudsz cserélni vagy forgatni rajtuk?
 
e5a09a2d7a6f36461496720ebde3ae93.jpg

Az egyik követ kicseréltem kevésbé hegyesre.( Árnyalatban kissé elüt ...) a másodkő nem igazán forgatható ott csak reszelővel tudok alakítani a kövön.
 
23d5561af99dd7118a77cdf5c5544471.jpg


Bekerült még kb 5 liter amazonia. Kicsit forgattam a köveken. Növényesítésre lenne valami tanácsotok ? Co2 és 1 w/liter technika mellett a következőkre gondoltam: eleocharis parvula e. Vivipara Hc cuba. Kövekre ricciat gondoltam ragasztani..

Tapatalkkal küldve az én SM-A310F eszközömről
 
Sziasztok! Gondolatébresztő tanácsokat szeretnék kérni az alábbi layout upgrade/újratervezés/átrendezésében. A növények: előtérben Parvula mini, red moor-on fissi és Weeping moha, illetve Anubias nana mini és hydro, bal oldalt középtéren Rotala indica, jobboldalt hydro, háttérben bal oldalt Pogostemon erectus, középen Crypto wenditii Hellgrün. A hydro-val talajon meggyűlik a bajom, erőteljes nyírás mellett sem tudok szép bokrot nevelni belőle, gondolkodom a teljes felszámolásán. A Weeping és a Fissi, csakúgy mint a Parvula és a Pogostemon nyírás és ritkítás előtt áll, kérdés, hogy ezeket tegyem másfelé, vagy új növényekkel (is) próbálkozzak. Előre is köszi! :)
 

Attachments

  • WP_20170206_18_36_01_Pro.jpg
    WP_20170206_18_36_01_Pro.jpg
    185.9 KB · Megtekintések: 5
Sziasztok! Gondolatébresztő tanácsokat szeretnék kérni az alábbi layout upgrade/újratervezés/átrendezésében. A növények: előtérben Parvula mini, red moor-on fissi és Weeping moha, illetve Anubias nana mini és hydro, bal oldalt középtéren Rotala indica, jobboldalt hydro, háttérben bal oldalt Pogostemon erectus, középen Crypto wenditii Hellgrün. A hydro-val talajon meggyűlik a bajom, erőteljes nyírás mellett sem tudok szép bokrot nevelni belőle, gondolkodom a teljes felszámolásán. A Weeping és a Fissi, csakúgy mint a Parvula és a Pogostemon nyírás és ritkítás előtt áll, kérdés, hogy ezeket tegyem másfelé, vagy új növényekkel (is) próbálkozzak. Előre is köszi! :)
Ha nagyon erőlteted az újratervezést, és a hardscape-et meg akarod őrizni, akkor én hátul tudnék elképzelni egy kis stemesítést, színesítést. Teljes átépítés esetén pedig végtelen lehetőség nyílik meg.;) Egyébként meg úgy jó ez ahogy van!(y)
 
Ha nagyon erőlteted az újratervezést, és a hardscape-et meg akarod őrizni, akkor én hátul tudnék elképzelni egy kis stemesítést, színesítést. Teljes átépítés esetén pedig végtelen lehetőség nyílik meg.;) Egyébként meg úgy jó ez ahogy van!(y)
Köszi @Rebal ! Teljes átépítés egyelőre nincs tervben, a hátsó szekció színesítése nem rossz ötlet, bár a fényem (64l/2x24W) nem biztos hogy elég hozzá. :)
 
Köszi @Rebal ! Teljes átépítés egyelőre nincs tervben, a hátsó szekció színesítése nem rossz ötlet, bár a fényem (64l/2x24W) nem biztos hogy elég hozzá. :)
Szerintem elég lesz, ha nem is fognak tüzet okádni a növények, de ez alatt már színesednek. Én 45lm/literrel próbálkozok, a vízfelszínhez közel azért már valami látszata van.;) (Nem ide kapcsolódik, de a helenák élvezik az új helyet, és már bunda nélkül:))
 
Sziasztok!
A naplómban két napja már megosztottam a képeket, kaptam már tippeket, de amíg nem ültetem be, bármi lehet.:D
A jelenlegi állapot:
View attachment 26098WP_20170213_001 by von_dorlat, auf Flickr
Én nagyon szeretem ezt a topikot és szívesen mondok véleményt az építményekre. Csak egy bajom van, amiért félve adok tippet (nálad is ez volt, pedig láttam a naplódban a tervet). Sosem tudom, hogy mi a terv. Egy apró-növényes tájkép jellegű akvárium, vagy egy közelebbi látkép, ahol a buja - szélesebb levelű/dzsungeles - növényzet dominál? Volt már itt, hogy lelkesen adtam az ötleteket finomkodásra, aztán bekerültek a microsorumok :confused:
Ha adnál vmi támpontot (mondjuk berajzolsz legalább egy részletet a növényesítési tervből), talán több vélemény érkezne, lehet mások is hasonló kétségek között vannak mint én.
 
Én nagyon szeretem ezt a topikot és szívesen mondok véleményt az építményekre. Csak egy bajom van, amiért félve adok tippet (nálad is ez volt, pedig láttam a naplódban a tervet). Sosem tudom, hogy mi a terv. Egy apró-növényes tájkép jellegű akvárium, vagy egy közelebbi látkép, ahol a buja - szélesebb levelű/dzsungeles - növényzet dominál? Volt már itt, hogy lelkesen adtam az ötleteket finomkodásra, aztán bekerültek a microsorumok :confused:
Ha adnál vmi támpontot (mondjuk berajzolsz legalább egy részletet a növényesítési tervből), talán több vélemény érkezne, lehet mások is hasonló kétségek között vannak mint én.
Köszi a kérdést: nem tájkép, hanem "egy közelebbi látkép, ahol a buja - szélesebb levelű/dzsungeles - növényzet dominál". (y)
 
Mi a terv az előtérrel?
Nincs/nem akarsz beszerezni egy két kisebb dekor fát a felső részekbe?
Baloldalon - ahol magasan feltöltötted talajjal - szerntem csak ilyen blyxa-szerű növények jöhetnek szóba, mert a "száras" növények szárát nem tudod kitakarni. Vagy le kell szedni a talajból..
Én valahogy úgy tudnám elképzelni a látottakat, hogy két dekorfa fent a két szélen, amik kissé egymás felé mutatnak, ezeket veszi közre dzsungel. A meglévő kis gallyak meg ne ágaskodjanak, hanem inkább kicsit kövessék a kövek vonalait és majdnem teljesen legyenek bemohásítva.
 
Rajzolgattam. :D
Faja lett(y)
Azok a kis piros vonások a sakurák akarnak lenni? Eléggé alaposan megrajzoltad, bár az otok lemaradtak az üvegről, azt meg tudjuk, hogy nekik ott kell lenni:LOL::ROFLMAO:
Hülyélkedést félre: a kövek réseibe teszel majd valamit?
 
Back
Oldal tetejére