• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Az eddigi hozzászólásokhoz hasonlóan én is egy "öt köves iwagumira" sarkallnálak. Ha azt céloztad meg eddig is, nem hasznosítottad a minta minden apró részletét. Először is a sódert építsd meg dombosra, a domb legmagasabb pontja pont középen legyen, lehetőleg a legvékonyabb része min. 3-4 cm. Fogd meg a legnagyobb kövedet, nem azt a monstrét és körbeforgatással állapítsd meg a legszebbik oldalát, azzal előre helyezd pont középre a domb tetejére, majd döntsd meg egyik irányba, hogy a csúcsa az akvárium egyik felső sarkára mutasson! A második követ helyezd úgy mellé, hogy egy kicsit takarásban előtte vagy mögötte legyen és egy ellenkező sarkot célozzon a teteje. A csúcsa, a főkő 2/3 -ig érjen! Amit leírtam egy két napig nézegesd, állítgasd, már ennek is jól kellene kinéznie. Ha eddig eljutottál egy fényképpel jelezd!:) A fotót majd próbáld szemből készíteni!
 
Utoljára módosított:
20161025_220642.jpg Sziasztok!
Ma volt egy kis időm és válogattam a GA ba pár dekort és ezt sikerült összeraknom.Szeretném a véleményeteket kérni akár pozitív akár negatív irányba mert az első növényesem sajnos nem lett valami szép Remélem a második nekifutás már eredményesebb lesz!!Előre is köszi a segítséget !!☺
 
View attachment 19838 Sziasztok!
Ma volt egy kis időm és válogattam a GA ba pár dekort és ezt sikerült összeraknom.Szeretném a véleményeteket kérni akár pozitív akár negatív irányba mert az első növényesem sajnos nem lett valami szép Remélem a második nekifutás már eredményesebb lesz!!Előre is köszi a segítséget !!☺
A jobb oldali fát még forgasd szerintem. Talán a bal oldal felé döntve lenne a legjobb, meg kéne próbálni. Egy kicsit kevésnek érzem a dekorok mennyiségét, ennyiből szerintem jobb lett volna egy háromszög elrendezés. Fotót lehetőleg mindig szemből, kb középvonal magasságból csinálj az akváriumról, mert így nagyon becsapós lehet a látvány.
 
Sziasztok!@Beni javaslatára még alakítgattam picit.Azon gonolkoztam hogy lehet a két hátsó sarkot picit megemelném még de sajnos elfogyott az amazónia powder Még kellene bele egy kis lávakő vagy red moor ??? (n) 1477489861732563044306.jpg
 
Jobb mint a legelső változat. (y)
Még kellene bele egy kis lávakő vagy red moor
Szerintem egy próbát megér! Pl. a bal oldal homokos részéhez, előre néhány kisebb kődarab? Vagy a jobb oldali résznél hátul kövesíteni, a fákkal valahogy összevariálva, megtörve a hátravezető ösvényt jobb oldalról szegélyező kövek picit mesterséges hatását.
Nekem az is tetszik, hogy szintkülönbség van a bal és a jobb terület között.:)
 
Még kellene bele egy kis lávakő vagy red moor ??? (n)
Jobb elölről kiszednék annyi talajt, hogy olyan vékony legyen, mint a dekorhomoknál.
Ami így felszabadul, azzal jobb hátula red moor-ok alatt tátongó lyukat kipótolnám, ha marad kicsi, akkor a bal hátsó sarkon is emelnék picit.
Csatlakozva @Cyberkid észrevételéhez az ösvény jobb oldalán hátul van egy lyuk a kövek között, azt kiegészíteném.
A növényekkel sokat adhatsz hozzá, de figyelj, mert ronthatsz is: nagyon figyelj arra, hogy a majdani kifejlett növények minél kevesebb részletet tüntessenek el.
 
Jobb elölről kiszednék annyi talajt, hogy olyan vékony legyen, mint a dekorhomoknál.
Ami így felszabadul, azzal jobb hátula red moor-ok alatt tátongó lyukat kipótolnám, ha marad kicsi, akkor a bal hátsó sarkon is emelnék picit.
Csatlakozva @Cyberkid észrevételéhez az ösvény jobb oldalán hátul van egy lyuk a kövek között, azt kiegészíteném.
A növényekkel sokat adhatsz hozzá, de figyelj, mert ronthatsz is: nagyon figyelj arra, hogy a majdani kifejlett növények minél kevesebb részletet tüntessenek el.
Nagyon szépen köszi mindenkinek a segítséget!Egyre jobban tetszik a hardscape :).Talaj nem maradt szóval marad a GA látogatás csak sajnos most nincs készleten Pedig a hátsó sarokba tényleg kellene még ahogy @Cyberkid kollega javasolta!És hát a növény ahogy @Pecás szaktárs is irta az lesz nagy dilemma (n)Szóval majd ha lessz időtök írni azzal kapcsolatba is elfogadok tanácsokat ;)1477496686161-915194588.jpg
 
Nyomtam egy kedvelemet nah! :p
Én nem vagyok egy nagy szakértő, nekem így is tetszik. :)
Ez is valami. :) Köszi! :)
Igazából nekem is tetszik, ezt tudtam az otthoni kőállományomból kihozni.
Sokat fog még dobni rajta, hogy kis apró kövekkel még ki lesz az előtér egészítve.
 
Nekem is tetsik foleg ha tudnam mit tervezel novenyesitesi szempontbol. Viszont a bal kovet a nagyobbat elforditva beljebb huznam enyhen a nagyobb ele.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nekem is tetsik foleg ha tudnam mit tervezel novenyesitesi szempontbol. Viszont a bal kovet a nagyobbat elforditva beljebb huznam enyhen a nagyobb ele.

Szabó Henrik 70/883-4940
Megnézzük. ;)
Minimalista lesz növényesítés szempontjából. Háttérben Parvula mini, kövek mögött közvetlenül kikandikálva Echinodorus tenellus, kövek között v. köveken minimális Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf. Némi Riccardia, de csak nagyon kevés.
Előtér dekorhomok.
Nagyjából ez van a fejemben. :)
 
Megnézzük. ;)
Minimalista lesz növényesítés szempontjából. Háttérben Parvula mini, kövek mögött közvetlenül kikandikálva Echinodorus tenellus, kövek között v. köveken minimális Bucephalandra spec. 'Mini Needle Leaf. Némi Riccardia, de csak nagyon kevés.
Előtér dekorhomok.
Nagyjából ez van a fejemben. :)
Jól hangzik. Az echi. Ten. Neked amugy bejön? Vagy csak valami szukseg megoldas.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nem volt még ilyennel dolgom, de a Parvula mellé akartam egy nagyobb hangsúlyosabb növényt. Neked rossz tapasztalatod van vele?
Arra gondoltam, hogy a talajban egy darab PVC csővel gátat szabnék a terjeszkedésének. Az előző scape-nél ez bejött több növény esetében.
 
Nem volt még ilyennel dolgom, de a Parvula mellé akartam egy nagyobb hangsúlyosabb növényt. Neked rossz tapasztalatod van vele?
Arra gondoltam, hogy a talajban egy darab PVC csővel gátat szabnék a terjeszkedésének. Az előző scape-nél ez bejött több növény esetében.
Nincs vele gond nem azert irtam csak valahogy olyan ritkas, lassan terjeszkedik, meg olyan kis.. Valahogy nekem nem bejovos. Lehet azert mert nem dus. Nekem amikor volt inkabb csak alga fogonak volt. Nyilvan ne erre alapozz ez csak az en izlesem.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Back
Oldal tetejére