• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Savazzunk layoutot

Kérdés még a növényesítés. Mert hát nem mindegy hogy parvula mini, vagy stem kerül a földbe.
 
Szaktársak! Köszönöm szépen. Nekem ez nagyon hasznos. Nem tudom, hogy ti voltatok-e így valamikor, de sokszor én csak "érzem", hogy valami még hibádzik, de nem tudom megfogalmazni. És Ti megtettétek :)

Tegnapelőtt voltam GA-ban, hogy szemezgessek vékonyabb red moore ágakat, de brutálisan kifosztották már a homokozó részleget, csak néhány brutál gyökér maradt ott, uh a kisebb faágakat kénytelen leszek utólag beaplikálni, mert azok nagyon kellenek. Van még egy faágam, azt ma befűrészelem felfelé állónak.

A képeken azért van egyébként fóliázva minden ág, mert aprított moha van rákötözve, de szárazon kellett hagyni a layout-ot, jöttek este a haverok kolbászt sütni... Ezt Amanonál láttam, pl a hamburgi workshop videoban, hogy az ágakat mindig előkészítve, felmoházva, lefóliázva kapja.

Na, nem is szaporítom a szót, belecsapok a növényesítésbe.

Mindenkinek köszi!
 
Nos, íme a végeredmény. Ha végére értünk a beiglinek, nyitok is neki egy új topikot, mert sok kaland vár még rá.

Többek között egy komplett homok csere, mert csak Colorado volt otthon. Egy nagy csészét beleborítottam, aztán hátraléptem, és huba... ez sz...r. Na jó, nézzük meg feltöltve. Ja, hogy úgy is az... na nem baj, most legalább sok van benne belőle...

Ismét tanultam valamit: a Colorado baromira nem való a dzsungelhez a vöröses sivatagi beütésével. Mivel kiégett a képen a CMOS-os kompakt kamera miatt, nem annyira látszik, de élőben disszonáns. Sokkal inkább el tudom képzelni Dragon kővel és pogestemonokkal a háttérben ezt a homokot.

Ide valami semlegesebb szürke kellene. Mekongot terveztem bele, de beszerzéskor épp nem volt a GA-ban belőle.

Van valakinek valami jó ötlete, hogy lehet ezt majd kiimádkozni belőle?

IMG_3993_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Boldog Karácsonyt, kedves kertésztársak!!!
 
Nos, íme a végeredmény. Ha végére értünk a beiglinek, nyitok is neki egy új topikot, mert sok kaland vár még rá.

Többek között egy komplett homok csere, mert csak Colorado volt otthon. Egy nagy csészét beleborítottam, aztán hátraléptem, és huba... ez sz...r. Na jó, nézzük meg feltöltve. Ja, hogy úgy is az... na nem baj, most legalább sok van benne belőle...

Ismét tanultam valamit: a Colorado baromira nem való a dzsungelhez a vöröses sivatagi beütésével. Mivel kiégett a képen a CMOS-os kompakt kamera miatt, nem annyira látszik, de élőben disszonáns. Sokkal inkább el tudom képzelni Dragon kővel és pogestemonokkal a háttérben ezt a homokot.

Ide valami semlegesebb szürke kellene. Mekongot terveztem bele, de beszerzéskor épp nem volt a GA-ban belőle.

Van valakinek valami jó ötlete, hogy lehet ezt majd kiimádkozni belőle?

IMG_3993_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Boldog Karácsonyt, kedves kertésztársak!!!
Simán le lehet szívni, ha később sem tetszik.
Nagyon delicate a növényválasztás, ehhez így nagyon vastagnak tűnnek ezek az ágak, nekem a disszonancia első sorban innen jön.
 
Nagyon delicate a növényválasztás, ehhez így nagyon vastagnak tűnnek ezek az ágak, nekem a disszonancia első sorban innen jön.

Elfogadom, de valahol meg kellett húznom a határt. Abból kellett dolgoznom, ami elérhető volt. Megnézzük, mit hoz ki belőle, ha beindul a "dzsungelesedés". Ez feltöltés utáni kép egyelőre.
 
Elfogadom, de valahol meg kellett húznom a határt. Abból kellett dolgoznom, ami elérhető volt. Megnézzük, mit hoz ki belőle, ha beindul a "dzsungelesedés". Ez feltöltés utáni kép egyelőre.

Nezegetem, es elegedetlen vagyok. Ez a legrosszabb, mert legalabb 3 honapig neznem kell meg a nappaliban.

Ez a kunkori malacfark faág engem nagyon zavar, evakuálni fogom.
A bal szélen a háttérben a nana levelei túl nagyok a környezethez képest. Ide petite kellene.
A balrol negyedik gyökeret a kunkori helyére hoznám, kicsit balra előre forgatva, a helyén pedig green rotalat es ludwigia sp-t húznék fel háttérnek.
Az sp japant be fogom ereszteni a sziklaközökbe.
A gyökerek kicsit vastagok, de talán a karácsonymoha tépett stílusa kompenzálni fogja. Láttam iaplc akiban ilyen megoldast.
Lesz melo vele...
 
Bedobom én is igaz már máshogy vannak pakolva a kavicsok, de csak apró változtatások vannak
Untitled by Horváth ádám, on Flickr

Kellene egy elölnézet és egy kis növényesítési terv hozzá. Nekem a meglévők alapján tetszik. Csak sikáld meg vagy főzd ki a köveket start előtt, mert van rajtuk egy kis ez+az. Ha seiryu, meg lehet próbálni egy kis híg sósavas fürdőben, az előhozza a kontrasztokat benne. (Én is most hallottam a módszerről, még nem próbáltam)
 
Kellene egy elölnézet és egy kis növényesítési terv hozzá. Nekem a meglévők alapján tetszik. Csak sikáld meg vagy főzd ki a köveket start előtt, mert van rajtuk egy kis ez+az. Ha seiryu, meg lehet próbálni egy kis híg sósavas fürdőben, az előhozza a kontrasztokat benne. (Én is most hallottam a módszerről, még nem próbáltam)
Ez a sósavas fürdő tetszik amúgy a zöld darabok rajta még régi akiból jávai moha :D Szemből nem tudok képet mert egy ládában pakolgattam, ennek pont akkora az alapterülete mind az akva, ahol látszik a homokban a vonal ott lesz a választék az amazonia és a colorado között. Amúgy növény ügyben a tervezettek: Parvula, Eleocharis acicularis, hydrocotyle sp japan fentre és talán egy kis tenellus. Gondolkodtam még a MC-n is de azt majd meglátjuk.
 
A felülnézeti kép nem mond el arról semmit, hogy fog kinézni az akvárium szemből. Pedig Te is onnal fogod majd nézni jópár hónapig. Vagy szétvágod a ládát vagy az akváriumban legozol. Másképp sajnos nem fog menni.
 
Sziasztok. Sajnos most már csak pár rossz minőségű telefonos fotóval tudok szolgálni de kiváncsi vagyok a véleményekre. Talán látszik a koncepció. Előre a karton helyére pedig tessék fekete / sötétszürke dekorkavicsot képzelni.
Holnap még megpróbálok termeszetes fénynél készíteni pár fotót, hátha akkor jobban látszik.
du7e4ajy.jpg
uje3ytuj.jpg
revejy2e.jpg
 
Talán látszik a koncepció. Előre a karton helyére pedig tessék fekete / sötétszürke dekorkavicsot képzelni.

Örülünk, hogy itt vagy, s vállalsz savazást :) he-he elszántnak látszol (y) na gyerünk...

én pl. a fekete/sötétszürke dekorkavicsot elképzelni sem szeretném.
NEM építenék két fajta fából, főleg ha ennyire eltérő a sturtúrájuk.
A redmoorok izgalmasnak tűnnek, de legózz még ezzel szerintem.
Kettő darab kő meg sehogysem... ha van még, tedd bele, ha nincs, törd meg a kettőt.

Szerintem dolgozz még ezen, a bal oldali (rendezői) mangrove (?) egyébként is az üvegen csattan, nem szerencsés.

Egyébként is : savazni jöttem, nem dicsérni :D
 
Előre azért gondoltam a kavicsot, hogy az előtéri növényeknek ne látszódjon a gyökere. Ez saját beütés de én nem szeretem ha a gyökérzet a front üvegnek nyomódik. Gondolom, a kavicsba nem eresztenének gyökeret, és inkább hátrafelé terjeszkednének. Vagy ez egy hibás elgondolás?

A kövekkel kapcsolatban teljesen jogos a kritika. Annyi mindenre kell figyelni, az indításnál, hogy erről meg is feledkeztem. :)
 
Volt még egy korábbi elrendezés, de azt elvetettem. Lehet nem kellett volna?

Köszönöm a pozitív hozzáállást, de ha engem kérdezel, ez sem jobb mint az előző :( viszont, nem vesztettél semmit, hogy szétkaptad :D

egy piros pont azért jár: a fő (fallikus) elem úgy tűnik aranymetszésben van (y) az viszont hogy mért erre ráfele futnak az ágak, számomra talány... :eek:

javaslat: nézz meg a neten annyi növényes-fás-köves akvát, amennyit csak tudsz, sétálj sokat a természetben, olvasd a fórumot, nézelődj, s ne kapkodj


... az alapanyagból szerintem lehet jóval ütősebbet építeni, s s HAC-ig bőven van időd ;)
 
Gondolom, a kavicsba nem eresztenének gyökeret, és inkább hátrafelé terjeszkednének. Vagy ez egy hibás elgondolás?
nyilván növénytípus-függő, de szerintem ezt nem lehet a kaviccsal sem kiküszöbölni teljesen. Inkább tegyél egy takaró csíkot az akvárium aljára, ha ez ennyire zavar.
 
Ez a két féle fa nagyon nem illik egymáshoz. Vagy egyik, vagy másik legyen, ne keverd, mert így valami építési törmelékkupacra hasonlít...:(
 
Köszönöm az eddigi visszajelzéseket igyekeztem megfogadni őket.

Most több kő és egyféle fa van csak a setupban és a dekorkaviccsal is leszámoltam.

Várom a savat és az épitő kritikát. :)
asa4a8un.jpg


upadyvu4.jpg
3epype5e.jpg
 
Back
Oldal tetejére