• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Az új scapet ma nekem is volt szerencsém élőben látni - ott lesz a szeren! Kíváncsian várom a végeredményt.
Köszönöm a beszélgetést és a "dögöket"! :)
 
Sziasztok!

És nektek melyik állapot volt a szimpatikusabb? Az IAPLC-re lőtt vagy a későbbi?
Május végétől folyamatosan tetszett az akvárium képe, hiába dúsult, mindig előnyére változott, csak a legvégére lett szinte fotózhatatlan a microsorum levéltömeg adta árnyék miatt.
Nagyon jó volt a fák rögzítése a polisztirol lapban, végig ugyanabban a pozícióban álltak, így minden fényképen csak a növénytömeg, -összetétel más.
A fényképezés utómunka még sok gyakorlást kíván.
Ebben a berendezésben már sokkal kevesebb hibát láttunk, mint az előző kettőben.

Mára (tegnapra) üres lett a medence.
Indul a következő!

Még jó pár képet megosztunk idővel azok közül amit technika nélkül lőttünk, hogy Ti is lássátok a fejlődést, változást.


AmegA
 
Sziasztok!

Itt az ideje, hogy a naplóban is meglegyen.

IAPLC 58. helyezett:


View attachment 42234
A fotó május 29.-én 21.45kor készült Samsung NX300-as géppel, beállítások: 1/160s, f8, 42mm, ISO 400, méret 4.3MB, 5332x1815, Lightrommal szerkesztve.

AmegA
Én az 1. képre szavazok! :)
Tetszik az összkép és a részletek is! Nagyon természetes hatást sikerült elérni! (y)
Az is jó, hogy a kövek az előtérben nem "sterilek", hanem engedtétek, hogy kicsit bezöldüljenek.
 
Sziasztok!

Ma végre tiszta a medence!

Volt egy kis malőr mikor az aljzat és a sziklák fele lekerült, felemelkedett a polisztirol lap.
Valamennyi ragasztó az üvegen és a polisztirol lapon is maradt, de könnyen lejött.

_SAM2780 (2).JPG _SAM2782.JPG

Mondjuk úgy is ki akartuk szedni a takarításhoz.


Valamilyen rejtélyes módon a Seachem Purigen egy része távozott a zsákból és "bediffundált" az akváriumba:
_SAM2783 (2).jpg

Kimosva az emeléshez használt lávakő is.

AmegA
 
Utoljára módosított:
És nektek melyik állapot volt a szimpatikusabb?
Ugyan a kérdés az alkotóknak szólt, de @ClassicLook -on felbátorodva: nekem a második:)
Lehet, hogy a színek, a fények, az utómunka mássága miatt, de (dacára annak, hogy a dzsungeleseket szeretem) a második olyan napsütés-hangulatot áraszt és megvan az a légiessége (jó kis képzavar egy dzsungelnél:banghead:) amit igazán nehéz megérezni egy ilyen scape-nél. Megszűnik az a homogén zöld tömeg, többet mutat meg magából.
Soha rosszabbat Annamari és Ati!(y)
 
Sziasztok!

Az EAPLC-re nevezett értékelhetetlen fotó:
View attachment 43303
Éjszaka, Annamari nélkül szerkesztettem, utolsó pillanatban.
A háttér szörnyű lett, de akkor beszűkült szemmel nem tűnt fel (n).

Jöhetnek a kritikák!

AmegA
Szerintem sokan szeretnének ilyen “szörnyű” fotót, amit az akvárumukról készítenek.:)
Az én véleményem mit sem számít, de:
nekem túl sötét, kékes a háttér, és valahogy nem természetes zöld a növények színe.
 
Sziasztok!

Törölgettük a képeket, mert már nagyon sok helyet foglaltak.
Néhány ami még nem volt:


Az akvakertészet nem csak móka és mese, hallottál a gonoszról; a csúf csupasz hordóról, -vödörről, -dobozról és egyéb akvarisztikai kellékről....
SAM_0954.JPG

A háttér sem mindig egyöntetű... van amikor színes :D:
SAM_0981.JPG

Sötétedik, indulhat:
SAM_0984 (2).jpg
Roló le:
SAM_0986 (2).jpg

Háttér roló le:
SAM_0988 (2).jpg

Beömlő ki, 30 liter víz leengedve:
SAM_1000 (2).jpg

Terelés:
SAM_1065 (2).jpg SAM_1087 (2).jpg

Egy nyers kép:
SAM_1099 (2).jpg

Egy későbbi:
SAM_1800 (2).jpg
Innen indultak az utómunkák.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

A hétvégén szeretnénk nevezni a HAC.-ra.
Kellőképpen leredukáltuk a képek számát, de talán maradt még olyan ami nem volt és természetesen közösen szerkesztjük ;).

AmegA
Akkor megküzdünk a dobogóért:p!
 
Sziasztok!

Akkor megküzdünk a dobogóért:p!
Az a dobogó sok mindenkit vár rajtunk kívül is, meglehet hogy még most épül csak a bajnok medence!
Mindenesetre megtisztelő, hogy így látod az esélyeinket, de mi már az eddigi eredményeinkkel is elégedettek vagyunk!

Ma kaptunk ismét levelet japánból amiben újfent gratuláltak és izgatottan várják hogy milyen akváriummal nevezünk 2018-ban!
Mellette egy oklevelet is kaptunk, amit bekereteztetünk és az akváriumposzter mellé kerül majd a falra.

A HAC nevezés nem sikerült (csak időhiány miatt), de a kiválasztott már meg van, csak szerkeszteni kell.

Amega
 
Sziasztok!


Az a dobogó sok mindenkit vár rajtunk kívül is, meglehet hogy még most épül csak a bajnok medence!
Mindenesetre megtisztelő, hogy így látod az esélyeinket, de mi már az eddigi eredményeinkkel is elégedettek vagyunk!

Ma kaptunk ismét levelet japánból amiben újfent gratuláltak és izgatottan várják hogy milyen akváriummal nevezünk 2018-ban!
Mellette egy oklevelet is kaptunk, amit bekereteztetünk és az akváriumposzter mellé kerül majd a falra.

A HAC nevezés nem sikerült (csak időhiány miatt), de a kiválasztott már meg van, csak szerkeszteni kell.

Amega
Az en akim meg nincs kész!Januárra időzitek!Pozitívan kell hozza állni,ha úgy állnék hozza,hogy "Talán odaérek az első 10 be..."Nem én nem így működök!De ha nem akkor gratulálok az előttem végzőknek is!
 
Sziasztok!

Az en akim meg nincs kész!Januárra időzitek!Pozitívan kell hozza állni,ha úgy állnék hozza,hogy "Talán odaérek az első 10 be..."Nem én nem így működök!De ha nem akkor gratulálok az előttem végzőknek is!
Patrik, ha mindannyian így állnánk a hobbihoz, akkor sokkal jobb eredményekkel zárnánk a nemzetközi versenyeken. Ez tetszik!
Reméljük ott leszel a legjobbak között, megérdemled, a kitartásod és kreativitásod idővel ismét meghozza gyümölcsét!

AmegA
 
Sziasztok!


Patrik, ha mindannyian így állnánk a hobbihoz, akkor sokkal jobb eredményekkel zárnánk a nemzetközi versenyeken. Ez tetszik!
Reméljük ott leszel a legjobbak között, megérdemled, a kitartásod és kreativitásod idővel ismét meghozza gyümölcsét!

AmegA
Örülök ha így gondolod!A jövő évi tervek mar készen vannak!Megépítettem az új Nanot(persze csak karton dobozba),sokkal jobb lett mint a mostani,sokkal kidolgozottabb,a nagy is kész van(makett asztalon)+egy újabb nagy natur scape is!
 
Back
Oldal tetejére