• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Úgy vélem, bátran mondhatom: felnőtt az akvárium. (y)
Az elejétől visszaolvastam a naplót és meglepő a változás.
Érdemes volt vele annyit foglalkozni (szerintem). :notworthy:
 
Sziasztok!

Megrajzoltam (A.ttila) az átlátszó asztalterítőre a főbb vonalakat.


Papírtekerccsel együtt kaptuk, így könnyen rögzíthető az akvárium fölött, enyhén gyűrött (jobb oldalon látszik) de a célnak megfelel:
_SAM2731 (2).JPG


_SAM2732.JPG

Fekete vonal: harmadolás, piros: arany metszés és -spirál, zöld: átlók, ferde párhuzamok, háromszögek:
_SAM2736 (2).JPG

AmegA
 
Sziasztok!

Minden "komolyabb" növény kikerült a medencéből, már csak a mohás fák maradtak.
A 60x40x40-es (az eddig a pincében pihenő) akváriumba kerültek a még felhasználandó és a tóból kiszedett növények, -teljesen megtelt.
A mai napon a halak áttelepítése a cél és a maradék berendezés eltávolítása.
Ha marad idő akkor a takarítás és a polisztirol emelés átvariálása, de ez már valószínű, hogy a jövő hétre csúszik.
Ezzel együtt természetesen az új berendezés is a jövő hétre tolódik.
Szerencsére már nem akarok (A.ttila) mindent egy hétvégén megcsinálni!

A következő berendezésnek ütősebbnek kell lennie, nem kapkodjuk el!

A fákat meghirdettük, egyre már van is jelentkező.
Igyekszünk változatosan építkezni, bár az alap a mostanihoz hasonló lesz, nem tudok elszakadni a patakmedertől, kidőlt fától, kavicsoktól, bazalt szikláktól, dús növényzettől (talán majd egyszer, lesz letisztultabb, minimalistább, de most még nem jött el az a nap).

AmegA
 
Szio!

(talán majd egyszer, lesz letisztultabb, minimalistább, de most még nem jött el az a nap).
En is arra törekszek,hogy legyen egy letisztultabb scape,de mindig jön a kis ördög,na meg ezt ide,azt meg oda stb..
 
Sziasztok!

Nos nem haladtunk sokat.
A halak kifogása teli medencénél elég lehetetlen küldetésnek tűnik.
Eddig 31 neon, 1 géb, 1 amanó lett átmentve az ideiglenes akváriumba, több órás hajkurászást követően.
A narancs színű dekorkavicsok, meg némi moha még kikerült.
Iszonyatos a mulm, a héten többször is öblítettük az előszűrő szivacsokat.

Minden este kicsit foglalkozunk vele, de úgy tűnik el fog tartani a teljes bontás a hétvégéig.

Holnap néhány fa is útra kel.

AmegA
 
Én is jártam így.
Végül vastag csővel szívtam le a vizet és amikor már kevés volt az akváriumban a vízzel együtt sikerült leszívni a halakat is. Igaz nem mindet, de egy kevés vizet visszatöltve második menetben sikerült mindet.
Nyugi a halaknak nem lesz semmi bajuk sem. A kevés vízben egy idő után viszont nem tudnak nagyon hová menekülni, így gyerekjáték "nyakoncsípni" őket.
 
Sziasztok!

Ma reggel:

_SAM2737.JPG
Ezek a fák maradtak:
_SAM2738.JPG _SAM2739.JPG _SAM2740.JPG _SAM2741.JPG _SAM2742.JPG


Azóta a fák is kikerültek, a dekorhomok, a kisebb bazaltok.
Már csak 3 neon, 2 sziámi, 2 géb és egy kivételével az összes amano bujkál a medencében.
A talajok, feltöltés, a támasztó és nagy bazaltok még hátra vannak.
Hosszú lesz még ez a nap.

AmegA
 
Sziasztok!

Már csak egy-két Algaevő géb, és ismeretlen mennyiségű Amano garnéla maradt a medencében.
Az aljzat kétharmada is kint van, egy része átöblítve.

Összesen 83db neont szedtünk ki, tehát nem volt elhullás a betelepítésük óta.
Sajnos az új akváriumból 3db kiugrott, ezért letakartuk a medencét (mégis 1/4 helyen vannak).

AmegA
 
Sziasztok!

Esténként komoly erőfeszítést igényel a bontás (biztos az is lassítja-nehezíti, hogy a kerti csapból hozzuk a csere vizet a leszíváshoz és a koszossal öntözzük odalent a növényeket, de hát az a fránya csatornadíj, anélkül szebb az élet!).
Persze ma este is egy neon nézett velünk farkasszemet, honnan került elő?
Holnap már a táptalaj és a sziklák kivétele következik.

Sírjunk együtt :cry: !
_SAM2743 (2).JPG _SAM2744 (2).JPG _SAM2745 (2).JPG

AmegA
 
Sziasztok!

Lassan nyilvánossá lehet tenni a képeket a Nagy versenyről.
Addig is egy werk kép arról a napról, hogy kicsit enyhítsük a szétszedés fájdalmát.

... ebből a szögből nagyon jól adta az eredeti elképzelést a jobbra távolodó hatással, nagyon szerettük:
SAM_1020 (2).jpg

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Itt az ideje, hogy a naplóban is meglegyen.

IAPLC 58. helyezett:


Saru no asobiba.jpg
A fotó május 29.-én 21.45kor készült Samsung NX300-as géppel, beállítások: 1/160s, f8, 42mm, ISO 400, méret 4.3MB, 5332x1815, Lightrommal szerkesztve.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

IIAC 136. hely.

Majdnem egy hónappal későbbi kép:

Saru no asubiba2.jpg
A gép ugyanaz, juni 28. 02.44, beállítások 1/160, f8, 40mm, ISO400, méret 1.8MB, 5256x1772, Lightrommal szerkesztve.
Sajnos a színeket nagyon széthúztam és a felbontása sem lett elég nagy (így kell elrontani valamit ami jó) (A.ttila)!

AmegA
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére