• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Végre sikerült a piros-pink-vörös növényeket elültetni!
Kikerült bal szélről a Murdannia, Heteranthera, helyére Aternanthera reineckii pink lett ültetve, középen Ludwigia palustris, Cabomba pyauhyensis váltotta, a Rotala sp green át adta a stafétát Rotala macranda rokonának , feles arányban keverve Myriophyllum tuberculatummal, a jobb szélén pedig a Stauro, Hm, Gatiola kombót Alternanthera reineckii mini, Rotala wallichii, Rotala macranda red mini csapat nyomta ki az akváriumból.
Itthon vannak az előtérbe szánt vörös kavicsok is.

Más: a lámpa egyik ventilátorának működését szabotálta egy szuicid poloska, aminek a maradványait eltávolítva, az újra pörgésbe kezdett.

A farokfoltos sziámik sajnos legelik a mohákon kívül a hydrocotile és a R. wallichii leveleit is, így távozniuk kell (bár az ecsetmentességet valószínű nekik köszönhetjük).

AmegA
 
Sziasztok!

Ma kipróbáltam az ajándék ADA csőtisztító kefét:
SAM_1934.JPG SAM_1935.JPG
Elsőre puhának tűnt mind a drót, mind a kefe sörtéje, de kellemes meglepetést okozott, megbirkózott a feladattal.


Olvasgatom a fotós oldalakon a harmadolás, az aranymetszés, Fibonacci számsor, arany-spirál fogalmakat és sorban próbálgatom őket, kezdve a legegyszerűbbel (a következő akváriumot már ezen elvek alapján szeretném építeni):
SAM_1932.JPG

A Lomariopsis mindenhol előbukkan (bár itt a csigaház a lényeg):
SAM_1936.JPG


SAM_1937.JPG

Elég a fényből:
SAM_1938.JPG

Tamás (@Szmóki ) mi is ennek a mohának a neve?
SAM_1939.JPG


A héten volt megint előszűrő szivacsmosás (60l. akváriumvízzel) üveg plasztikolás.
Egy algázó géb elhunyt.
Ikráztak az Ezüst farokfoltos márnák.
A szúnyoglárva mindenkinek ízlik.
A lámpa közelebb került a vízfelszínhez kb. 10cm-rel.
A legutóbb hozott zselés növények nem maradtak meg sajnos (főleg a mini rotalát bánom).


A.ttila
 
Sziasztok!

Ma kipróbáltam az ajándék ADA csőtisztító kefét:
View attachment 39889 View attachment 39890
Elsőre puhának tűnt mind a drót, mind a kefe sörtéje, de kellemes meglepetést okozott, megbirkózott a feladattal.


Olvasgatom a fotós oldalakon a harmadolás, az aranymetszés, Fibonacci számsor, arany-spirál fogalmakat és sorban próbálgatom őket, kezdve a legegyszerűbbel (a következő akváriumot már ezen elvek alapján szeretném építeni):
View attachment 39891

A Lomariopsis mindenhol előbukkan (bár itt a csigaház a lényeg):
View attachment 39893


View attachment 39894

Elég a fényből:
View attachment 39895

Tamás (@Szmóki ) mi is ennek a mohának a neve?
View attachment 39896


A héten volt megint előszűrő szivacsmosás (60l. akváriumvízzel) üveg plasztikolás.
Egy algázó géb elhunyt.
Ikráztak az Ezüst farokfoltos márnák.
A szúnyoglárva mindenkinek ízlik.
A lámpa közelebb került a vízfelszínhez kb. 10cm-rel.
A legutóbb hozott zselés növények nem maradtak meg sajnos (főleg a mini rotalát bánom).


A.ttila
Caroglossa cf. beccarii a neve
 
Bocs az off-ért, de a pontos neve nem Caroglossa, hanem Caloglossa. (Nekünk is van ám....!;))
Attila, igaz, és teljesen jogos, Caloglossa... :)
Viktor, találtam egy fotót most így hirtelen róla, ahol kicsit nagyobb már.. (Amúgy két faja/változata nő nálam, az egyik erős vörtöses, a másik barnásabb és habitusra, növekedési irányra is teljesen más.) És ez nem lehet soha algamentes, rendszertanilag ő maga is alga..:)
 

Attachments

  • 20170627_212501.jpg
    20170627_212501.jpg
    180.5 KB · Megtekintések: 2
Sziasztok!

@kopikon156 kolléga segítségével pótoltuk az A. reineckii minit, meg a bordó Ludwigia is felett szaporítva.
Már csak a mini piros rotala macranda hiányzik, de az nagyon, ha valakinek van 10-15 fölösleges szál azt szívesen átvennénk!

AmegA
 
Sziasztok!

Este már nincs sok energiánk az akváriumra.
Viszont reggel még van szufla.
Ma reggeli előtt 1/2 óra alatt kiöblítettem (A.ttila) a biológiai szűrőanyagokat kb 40l akváriumvízzel, kicseréltem a perlont.
Rögtön magasabb lett az utolsó rekeszben (ahol a pumpa van) a vízszint.
Holnap reggel a diffúzor és a pumpa következik.

AmegA
 
Sziasztok!

Este már nincs sok energiánk az akváriumra.
Viszont reggel még van szufla.
Ma reggeli előtt 1/2 óra alatt kiöblítettem (A.ttila) a biológiai szűrőanyagokat kb 40l akváriumvízzel, kicseréltem a perlont.
Rögtön magasabb lett az utolsó rekeszben (ahol a pumpa van) a vízszint.
Holnap reggel a diffúzor és a pumpa következik.

AmegA
Mikor volt utoljára takarítva előtte?
 
Sziasztok!

Tegnap reggel vére sikerült az utolsó szűrőrekeszt is kezelésbe venni.
A diffúsor és a pumpa is tiszta.

A csigákat hetente többször ritkítjuk, a szűrőházban is elszaporodtak, a békalencsével együtt.
Érdekes, hogy az akváriumban nincs békalencse és a szűrőházban is nagyon lassan szaporodik (2 havonta lesz egy 6x6cm-es felületen abból a pár darabból ami elbújik).

AmegA
 
Back
Oldal tetejére