• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Gratulálok!
Örülök, hogy a kitartásotok és a sok munkátok meghozta a gyümölcsét!
Gratulálok, ügyesek vagytok!
Gratulálok, és alig várom a versenyfotót!
Gratula:)
Ügyesek vagytok,elismerésem:D
Köszönjük!

Norbi, Péter a ti akváriumaitok is inspiráltak minket, így nektek is jár a gratuláció ( https://akvakertesz.hu/threads/three-trees.3417/ nagy kedvencünk, a https://akvakertesz.hu/threads/zambezi.5536/ pedig 2015 legjobbja, kár hogy rövidke a napló és nincsenek meg a képek )!

Tegnap és ma is nézegettük Annamarival a versenyfotókat (eddig 4 készült) és annyira más mindegyik, már mi is várjuk hogy felkerülhessenek sorban, mert nagyon jól látszik a változás.
Öcsémnek (aki fotós iskolába járt) például az IIAC-re küldött kép tetszik a legjobban.


AmegA
 
Sziasztok!

Bár nagyon jó az akvárium, nem számítottam ilyen előkelő helyre, ezért most nagyon örülök de főleg gratulálok a kitartó munkátokért.
Gergő köszönjük és veled örülünk!
Érdekes hogy többen is írtátok a meglepődést, hogy nem gondoltátok volna hogy ilyen jól szerepel ez a medence!
Persze az is igaz, hogy a versenyfotó fényévekkel jobb a napló legjobb képeinél és voltak nehézségek hosszú időn keresztül ami talán a kelleténél jobban beégett a kedves Fórumtársak retinájába.

Én azon lepődtem meg hogy nem kerültek elénk kis Hazánkból mások alkotásai, mert sok ígéretes mű indult idén, ha nem is olyan számban mint az elmúlt években.

Egy ideje már érzem hogy egy falat, gátat kell lerombolni (vagy átugrani) magunkban, hogy amikor nézegetjük a top akváriumokat azt gondoljuk hogy ilyet, vagy ehhez hasonlót én is tudok csinálni, nem lehetetlen!
Meg kell nézni a kompozíciókat, összevetni egymással, keresni a közös vonásokat, hasonlóságokat, ismétlődő részleteket - olyan ez mint a zenében a hangjegyek amikkel leírják a zeneműveket, szinte mind szerepel bennük, csak mindegyikben más a sorrend (végtelen variációban), vagy a regények sablonjai, ahol tudni lehet hogy milyen szituációk, események fognak előfordulni, csak előre azt nem melyik fejezetben.
Így kell megközelíteni az akváriumot és a berendezését is.
Mit érdemes figyelni?
- a méret (mert itt bizony lényeges),
- a technikai háttér (világítás, szűrés, CO2 adagolás és a fotózási kellékek, mert egy minimumot meg kell húzni benne),
- nagyon fontosak a dekor elemek (lehetőleg valami egyedi),
- a növényesítés harmóniája, halasítás,
- a tápanyag ellátás ,milyensége, módja (talaj, CO2, folyékony, egyéb bevitel),
- a történet; mit sejtet a látványvilág és annak mik a szükséges elemei (fás, sziklás, hegyes, esetleg biotóp és azok stílusjegyei hogyan jelennek meg),
- hogyan van tálalva (képi megjelenítés praktikái),
- mekkora időráfordítással lehet megépíteni, karbantartani,
- mekkora lehet az anyagi (pénzbeli) szükséglete,
- egyéb finomságok, amiket lehet hogy csak te veszel észre (meg a bírák).

Amikor összeállt egy lista, akkor jöhet a saját elképzelés bele álmodása, majd megvalósítása.
Biztos lesznek nehézségek, ezért érdemes időben elkezdeni a tervezést, berendezést, hogy legyen lehetőség a hibák korrigálására a nevezési határidő lejárta előtt.
Sőt érdemes több versenyképet készíteni különböző fejlettségi fázisokban, mert utólag könnyebb a legjobbat kiválasztani, nincs az a stressz mint amikor csak egy lehetőség van (meg más-más képpel különböző versenyekre nevezni, kizárva a diszkvalifikáció esélyét)!

Szürke állományban jók vagyunk, csak el kell hinni hogy meg is tudjuk csinálni és akkor jövőre több akvárium lesz tőlünk a top 127 (vagy inkább 27-ben)!

Bár az idei eredmények is szépek, de van még hova fejlődni!

Hajrá Magyarok!

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Néha kis praktikák is előre lendíthetnek egy rangsorolásban egy berendezést!
Nálunk talán a név választás (módosítás) is plusz lehetőséget adott, hisz amennyiben tényleg japánok válogatnak elő az IAPLC-n akkor egy saját nyelvükön megjelenő névvel gondolhatják hogy hazai versenyzőé az akvárium
és könnyebben beteszik a pontozandók közé (feltételezve azt, hogy csak egy képet, sorszámot, fantázia nevet látnak).
Nah gratula itt is a kivételes eredményhez :)



A versenyfotótok nem jelenhet meg a magazinban a díjátadó előtt. Utána is csak engedéllyel, mivel a fotó hivatalosan az ADA tulajdona. Ezt a nevezéskor elfogadjátok.
Írni kell a szervezőknek, hogy hol és hogyan publikálhatjátok. Mivel az ADA és az IAPLC szervezőbizottsága két külön "cég" ezért kontaktom nincs a versenyhez. A központi elérhetőségen írjatok nekik. Gondolom ha a heti őrület lecseng a válasz is megjön.

Sajnos az akvárium magazin nincs a hivatalos verseny támogatók között, így előfordulhat, hogy elutasítják majd a kérést: http://en.iaplc.com/about/official.html
Ilyenkor lenne jó, hogy ha néha a sok halas téma mellett az akvarisztika ezen ágával is foglalkoznának és promótálnák. Sokkal könnyebben menne át egy ilyen kérés is.

Köszönjük Viktor, a gyors válaszodat is!
Lehet hogy azért megpróbáljuk!
Ha mégsem, akkor is van miből válogatni.


Ma Andris öcsém (A.ttila) készített pár fotót az akváriumról, amint átküldi, beillesztünk párat (több részlet is van).


AmegA
 
Utoljára módosított:
Gratulálok-e nagyszerű eredményhez!Őszintén megvallva,ami meló és előkészület volt -e scape-ban,elismerésem!Alga is volt bőven,mégis elkészült időben!Megérdemelt helyezés,igaz sok akit nem láttam!
 
Én is csatlakozom az előttem nyilatkozó társaimhoz. Szerintem sokakat inspirál és erőt ad a nehezebb időkben az, ahogy Ti terelgettétek ezt nagy erdőt. Nagy elismerés és gratula!:happy:(y)
 
Nem voltam biztos benne így inkább benyomtam a google translatebe "Saru no asobiba" - "Lovat, tevét akármikor akármennyit de ott legyen a legjobbak között"
Fura japánul sokkal rövidebb :):LOL:

Gratu mégegyszer ilyen egy jó csapatmunka! A legtöbben harcolnunk kell az elemi erőkkel otthon, hogy minden úgy alakuljon a kis akváriummal ahogy szeretnénk. A boltban lassan cinkostársak vagyunk a férfi vevőkkel a családi viharok elterelésében :)(y)
 
Gratulálok én is a remek eredményhez!
Nagyon tetszik, hogy ennyire természetes hatása van: mint egy elvadult dzsungel(y)
Az a leesett és otthagyott pinnatifida levél pedig külön kedvenc! Nagyon jó, hogy ott maradt.(y)
 
Sziasztok!

A héten ismét készültek versenyfotók.
Sajnos a hét elején sikerült csak újra üzemelni a CO2 rendszert (kifogyott a palack két hete és nem volt szerszám a cseréhez) és elfelejtettem (A.ttila) időben lekapcsolni, így bubisak lettek a képek.
Ma minden készen állt, csak a fényképezőgép merült le a 15. kép készítése közben.
Elkészült a karton is a kis lyukakkal, kevesebb fényt beengedve, csak bizonyos helyekre szórva.

Várjuk az IIAC eredményt, egyenlőre hiába, de írtunk direktbe, hátha csak kimaradtunk.

AmegA
 
Back
Oldal tetejére