• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Köszönjük!
@melagris, @keszalvo , @Molroth , @kuchi ,@ideoda ,@törpesügér , @viktorlantos , @star67 , @Molnár Béla . @andras. , @Rebal , @ClassicLook, hogy csak az oldalon lévőket megnevezzük és mindenki másnak is akik követték, követik a naplónk eseményeit!
Sikeresen neveztünk az IAPLC-re utolsó pillanatban (már majdnem letettünk róla, mert kicsit elfáradtunk).



Persze, sőt még tervezünk újabb versenyfotót is, de a nyáron szétszedjük (ha valakit érdekelnek a fák instant berendezéshez, akkor eladóak lesznek, hátha valaki tud jobbat kihozni belőlük).

AmegA
Mi sem természetesebb, még szép, hogy követlek titeket. Egy kalappal nektek a versenyre!
Örülök, hogy ilyen szépen rendbe jött az akvàrium!
 
Sziasztok!

@ClassicLook kedvéért:

Kicsit kevés a hely ezért a képek elég ferdék lettek.
SAM_1305.JPG SAM_1307.JPG SAM_1309.JPG SAM_1310.JPG SAM_1311.JPG SAM_1312.JPG

Az akvárium első 10cm-re a Yitong falra terhel, a 150x67-es 25mm-es OSB odáig ér.
Mögötte 38x42mm-es lécekből készült állvány 4db 150cm-, 8db 53cm hosszú vízszintes, 10db 56cm magas függőleges léc, kézzel csiszolva, vizes lakkal 3x átkenve.
20db 40x40mm sarokvas 35x5mm-es rozsdamentes csavarokkal megfogatva.
A vízszintes lécek 70x6mm-es rozsdamentes csavarokkal összehúzatva, előfúrást, süllyesztést követően.
2db függőleges 25mm-es OSB merevítésképpen + egy polc 30db 20x20mm-es sarokvassal rögzítve szintén rozsdamentes 20x4mm csavarokkal.

Nem szép, egy korábbi szekrény részei átalakítva, vagyis nem volt vele sok munka, nem kellett rá pluszban költeni de a gardróbban senki sem nézegeti és a célnak megfelel.

AmegA
 
Néhány fotó a verseny utáni (közelebbi) állapotról:

Lovaglás a "halálhozón":
SAM_1287.JPG
SAM_1288.JPG SAM_1296.JPG
Bubizás a zöldben:
SAM_1290.JPG SAM_1315.JPG

Nem sikerült a kidőlt fa belsejéről értékelhető képet készíteni, ez lett a legjobb:
SAM_1302.JPG

SAM_1303.JPG

Holnap vízcsere, talán pár egész alakos technika nélküli kép is készül kék háttérrel.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Szia Gergő!

Ne szívassatok már :) fél éve várok erre.



Werkfotó nincs a folyamatról? Vagy legalább valami részletet lőhetnétek, amin látszik a történet :rolleyes:
El kell keserítsünk, de nem lett liánozás mert betéve a kötél nagyon nyers volt moha nélkül, de majd egy következő berendezésnél időben neki kezdünk, az alapanyag meg van hozzá!

AmegA
 
Sziasztok!

A versenyfotón vannak kisebb hibák (renittens halak, pár világító levél, sziklák patina nélküli sávval, egy irányba néző kiegészítő ágak a mederben, stb... ) de a legnagyobb ami nekem köszönhető hogy túl zöld lett.
Nagyon szeretem a zöld színt, ezért a valódinál is kicsit színesebb lett a végső szerkesztett kép.
Annamari fél napig dolgozott a 29 variáción, amik festményszerű, mesebeli képek, meleg hatásúak, de beugrott @viktorlantos egy régebbi bejegyzése miszerint a válogatásnál nagy képernyőn nézik a műveket és arra gondoltam hogy élesebbnek kell lennie, ezért újra kezdtük a Lightroomban a húzogatást a kép egy olyan részletét nézve ahol van fehér (homok), barna (fa), szürke (bazalt), zöld (növény), hal piros szemmel, sötét árnyék, minél több részlet amin látszik a változtatás.
Persze mindez már a harmadik éjszaka amit az akvárium fotózásával és annak eredményével foglalkoztunk.
Annamari már csak reggel, miután neveztünk mondta el hogy a másik fél napon IAPLC top akváriumokat nézett ahol arra jutott, hogy a képek az akváriumokról a legkevésbé tükrözik a valós színeket, szinte mind sötétebb, fakóbb, elmosottabb, festményszerűbb (mint amihez hasonlót kaptunk egy kedves segítőnktől, amit ez úton is újra köszönünk, de már sajnos későn jött, hogy megváltoztassam az elképzelésemet, hiába makacs vagyok, ami néha (néha) jó!).

A fő tanulság az idő jobb hasznosítása, hamarabb indítás, -algázók behelyezése, több karbantartás, -fotózás.

Talán az idei évben megfordul a tendencia és értékelik az élénk zöld berendezést :D ("a remény hal meg utoljára")!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma Törökbálinton jártam.
Nagy szerencsében volt részem, mindenki ott volt aki számít!
Sikerült Balázzsal (@keymaker ) is pár szót váltani és gyors elemzést kapni a versenyfotóval kapcsolatosan.
Aki nem szereti a kritikát az ne kérdezze Balázs véleményét!
Bár nagyon rendes, mert megkérdezte előtte hogy bírom-e!
1. azért mert azt gondolom hogy versenyakváriumot építettünk attól ez még nem az,
2. nem érdemes már semmit változtatni, mert bizony az elején el lett szúrva a berendezésnél,
3. miért ott van a nyílás, - meder, -kidőlt fa, -stb,
4. hol vannak fókuszpontok,
5. miért van benne ennyi növény,
6. ... és egyébként is mi itt a koncepció?

No de azért beszélt arról is hogy mi a lényeg: történet, vonalak, háromszögek, perspektíva, fények-árnyékok, stb... .
Azt is mondta hogy azért a bemutató teremben jól mutatna és hogy ha csak a jobb felét nézzük tükröződés nélkül akkor legalább 500 hellyel előrébb végezhetne.

Értem, elfogadom amiket elmondott és megpróbáljuk a következő berendezésnél figyelembe venni.
Köszönöm!

A.ttila!
 
Sziasztok!

Ma volt vízcsere, szűrőszivacs mosás.
Az előző bejegyzésből kimaradt, hogy vettünk 5 féle színes növényt.
Még készül egy versenyfotó sorozat kék háttérrel és sréhen felülről beszűrődő fénypásztával.
Utána pedig jön a színorgia.

AmegA
 
Sziasztok!

@ClassicLook kedvéért:

Kicsit kevés a hely ezért a képek elég ferdék lettek.
View attachment 32473 View attachment 32474 View attachment 32475 View attachment 32476 View attachment 32477 View attachment 32478

Az akvárium első 10cm-re a Yitong falra terhel, a 150x67-es 25mm-es OSB odáig ér.
Mögötte 38x42mm-es lécekből készült állvány 4db 150cm-, 8db 53cm hosszú vízszintes, 10db 56cm magas függőleges léc, kézzel csiszolva, vizes lakkal 3x átkenve.
20db 40x40mm sarokvas 35x5mm-es rozsdamentes csavarokkal megfogatva.
A vízszintes lécek 70x6mm-es rozsdamentes csavarokkal összehúzatva, előfúrást, süllyesztést követően.
2db függőleges 25mm-es OSB merevítésképpen + egy polc 30db 20x20mm-es sarokvassal rögzítve szintén rozsdamentes 20x4mm csavarokkal.

Nem szép, egy korábbi szekrény részei átalakítva, vagyis nem volt vele sok munka, nem kellett rá pluszban költeni de a gardróbban senki sem nézegeti és a célnak megfelel.

AmegA
Köszönöm a részletes leírást! (y)
 
Sziasztok!
1. azért mert azt gondolom hogy versenyakváriumot építettünk attól ez még nem az,
2. nem érdemes már semmit változtatni, mert bizony az elején el lett szúrva a berendezésnél,
3. miért ott van a nyílás, - meder, -kidőlt fa, -stb,
4. hol vannak fókuszpontok,
5. miért van benne ennyi növény,
6. ... és egyébként is mi itt a koncepció?
Köszönöm!

A.ttila!
Ha nekem ilyet mondtak volna, akkor:
1. a vizet leereszteném
2. a fákat eltüzelném
3. a kövekből járdát csinálnék
4. a növényeket odaadnám a libáknak
5. a halakból meg olajos hal lenne
6. ...az üres akváriumot meg beraknám a spájzba vagy elajándékoznám.
:ROFLMAO:

Nekem nagyon tetszik az akváriumod. Tényleg. ... de, ha nekem teszik, az sajnos csak rossz pont lehet egy versenyen vagy egy akvakertésznél. ;)
 
Sziasztok!

Ha nekem ilyet mondtak volna, akkor:
1. a vizet leereszteném
2. a fákat eltüzelném
3. a kövekből járdát csinálnék
4. a növényeket odaadnám a libáknak
5. a halakból meg olajos hal lenne
6. ...az üres akváriumot meg beraknám a spájzba vagy elajándékoznám.
:ROFLMAO:

Nekem nagyon tetszik az akváriumod. Tényleg. ... de, ha nekem teszik, az sajnos csak rossz pont lehet egy versenyen vagy egy akvakertésznél. ;)
Köszönöm!

Azért nem kell ezt ilyen tragikusan felfogni!
Ez az akvárium a 4. a kezeim között ami CO2 támogatott.
Tehát még tanulási, tapasztalási fázisban vagyok (30 év alatt jutottam idáig, de a türelem fő erényem).
A Múzsám (Annamari) pedig mindig segít, amikor pánikhelyzet van, vagy bizonytalanság vesz erőt rajtam.

Balázs pedig csak őszinte volt, amit mondott az igaz (nem csak azért mert jóval több elképesztő akváriumot rakott össze mint én).
A régebbi berendezésein megmutatta hogyan lehetett volna azokat még jobbá tenni (tehát alap a kritikus hozzáállás a saját építéseivel kapcsolatosan is)
A következő berendezés tudatosabb lesz.

A.ttila
 
Sziasztok!

A múlt héten készült újabb versenyfotó kék háttérrel.
Erősen meg lettek ritkítva-tépve előtte a növények.
A halak megint nem voltak együttműködőek (fonal algázók, kis harcsák).
Hajnal 2-4 óra között készültek a képek (kb 30 munkaóra volt a felkészítés).
Az utómunkát Annamarival közösen csináltuk Lightroommal.
A hétvégén magára maradt a medence, a lakásban 26C fok volt, 4,5 volttal ment a 6db ventilátor, így 23,5C fokot mértünk ma reggel.

Most egy hétre megyünk nyaralni, utána kezdődik a vörösítés.

AmegA
 
Sziasztok!

Visszaérkeztünk a nyaralásból.
Az akváriumot és a kertet Apukámékra (A.ttila) bíztuk, kétnaponta ránéztek.
Mindent rendben találtunk.
A lakásban 26,5 C fok volt, a ventilátort 4,5 volton járattuk folyamatosan, a végeredmény 19,1C egy hét után.
Legközelebb elég lesz 3 volt.

Az idő kevés, de azért a hétvégén megint dolgozunk a medencében egy keveset.

Az ozmóvíz szennyvize tökéletes a következő berendezés fáinak áztatásához és a kert locsolásához, jó érzés, hogy nem a lefolyóba megy.

AmegA
 
Sziasztok!

Visszaérkeztünk a nyaralásból.
Az akváriumot és a kertet Apukámékra (A.ttila) bíztuk, kétnaponta ránéztek.
Mindent rendben találtunk.
A lakásban 26,5 C fok volt, a ventilátort 4,5 volton járattuk folyamatosan, a végeredmény 19,1C egy hét után.
Legközelebb elég lesz 3 volt.

Az idő kevés, de azért a hétvégén megint dolgozunk a medencében egy keveset.

Az ozmóvíz szennyvize tökéletes a következő berendezés fáinak áztatásához és a kert locsolásához, jó érzés, hogy nem a lefolyóba megy.

AmegA
Meglepődtem azon, hogy a venti ilyen sokat képes hűteni a vízen, főleg a ti bitang térfogatotokhoz képest. Ez ösztönzőleg hat, jövőre lecserélem a szobaventit, és én is ilyennel fogok hűteni. A 19 fokos hideg víz ezek szerint nem okozott semmilyen hátrányt/meglepetést.
 
Sziasztok

A lakásban 26,5 C fok volt, a ventilátort 4,5 volton járattuk folyamatosan, a végeredmény 19,1C egy hét után.
Legközelebb elég lesz 3 volt.



Az ozmóvíz szennyvize tökéletes a következő berendezés fáinak áztatásához és a kert locsolásához, jó érzés, hogy nem a lefolyóba megy.

AmegA

Esetleg egy termosztátos kapcsoló is sokat segít, én idén üzemeltem be egyet, és őrült jól működik, tökéletes megoldás! Csak akkor kapcsol be aventi, ha kell, és egyből kikapcsolhol, ha már nem kell! Ajánlom Nektek is.

A környezettudatos hozzáállásotokért egy nagy LIKE!(y)
 
Back
Oldal tetejére