• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!
A hétvége nagy részét az akváriumnak szenteljük.
Érdemes volt megvenni a teszteket, mert az alga gyakorlatilag megszűnt a tápozás és a co2 adagolás módosításával.
Csináltunk egy képet a versenyfotó előtt. Ha van ötletetek a változtatásra, akkor azt szívesen meghallgatjuk. Úgy döntöttünk hogy liánokkal és liánok nélkül is csinálunk versenyfotót és amelyik jobb, azzal indulunk az IAPLC-n.
Szóval ne kíméljetek, jöhetnek az ötletek, tanácsok. A mollyk közül már csak 1 van bent, de ő is kikerül (vagy bujkálni fog az egész napos hajsza után :ninja: )
Köszönjük!20170526-DSC04024-2.jpg
Vagy vegyük le a képet mert pontlevonás lehet belőle (bár nem a végleges)?

AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

R2D2-t vegyétek ki jobb hátulról!
Ennél azért építőbb hozzászólást kérünk :confused: !

A fehér háttér meg lesz világítva.
Az előtér is kap sréhen fentről fényt.
Leengedjük a lámpát, mind a 8 csővel kapja az 54W-ot.
Hátulról megy majd a 6 ventilátoros szélgép 12v-on.

Az előtéren még alakítunk, pár ág és nagyobb növény kikerül.

AmegA
 
Sziasztok!
A hétvége nagy részét az akváriumnak szenteljük.
Érdemes volt megvenni a teszteket, mert az alga gyakorlatilag megszűnt a tápozás és a co2 adagolás módosításával.
Csináltunk egy képet a versenyfotó előtt. Ha van ötletetek a változtatásra, akkor azt szívesen meghallgatjuk. Úgy döntöttünk hogy liánokkal és liánok nélkül is csinálunk versenyfotót és amelyik jobb, azzal indulunk az IAPLC-n.
Szóval ne kíméljetek, jöhetnek az ötletek, tanácsok. A mollyk közül már csak 1 van bent, de ő is kikerül (vagy bujkálni fog az egész napos hajsza után :ninja: )
Köszönjük!View attachment 32096
Vagy vegyük le a képet mert pontlevonás lehet belőle (bár nem a végleges)?

AmegA
Ez brutális lett, nem gondoltam volna még pár hete, hogy ilyen jó állapotban lesz!!!!(y):notworthy:
 
Sziasztok!
A hétvége nagy részét az akváriumnak szenteljük.
Érdemes volt megvenni a teszteket, mert az alga gyakorlatilag megszűnt a tápozás és a co2 adagolás módosításával.
Csináltunk egy képet a versenyfotó előtt. Ha van ötletetek a változtatásra, akkor azt szívesen meghallgatjuk. Úgy döntöttünk hogy liánokkal és liánok nélkül is csinálunk versenyfotót és amelyik jobb, azzal indulunk az IAPLC-n.
Szóval ne kíméljetek, jöhetnek az ötletek, tanácsok. A mollyk közül már csak 1 van bent, de ő is kikerül (vagy bujkálni fog az egész napos hajsza után :ninja: )
Köszönjük!View attachment 32096
Vagy vegyük le a képet mert pontlevonás lehet belőle (bár nem a végleges)?

AmegA

Nagyon szép lett, drukkolok egy nagyon erős helyezésért! ;)
Nekem egyedül a bal oldalon az Ördög vasvillája tűnik egy elég erős szem mágnesnek. Bal elé még mehetett volna egy fa, ami a bal oldali részét takarja, hogy ne legyen ilyen szimmetrikus.

A lényeg, hogy a versenyfotót ne publikáljátok a díjátadóig. ;)
 
Tudjátok iszonyat munka van benne hogy ilyen lett,le a kalappal előttetek.A vasvilla ördögien fest de ezt már írtam,amit kivennék vagy eldugnék hátra az a bal oldali Anubias,helyette kis levelü növényke mehet.[emoji6] [emoji106]

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Szuper, hogy az utolsó pillanatokra összeállt az akvárium.

Esetleg pár apróság ami a fotózásnál még dobhatna.

  • Bal oldalon az Anubias? sajna nagyon elüt a többi növény méretétől és arányától. A levél méret megöli a részletes erdő hangulatot. Kapjátok ki ha lehet vagy le kell vágni azt a 4-5 nagy levelet róla
  • A vörös vonalak nyírást jelölnek. Bal oldalon az a három pont zavaró. Buce picit magasan van (ha egyáltalán az), pinnatifidát vissza kell vágni és a levágott részt dugjátok le a földbe. Murdania? A felső levelek visszaverik a fényt nagyon. Picit lenyírva megszűnik a gond.
  • Középen csak egy hajszálnyival magasabb a növény.
  • Jobb szélen az üvegnél a többi növényhez képest van 1-2 magas kósza szál. Le kell csippenteni.
  • Szerintem jó. Még a bal oldalon az üvegnél elől a fán lévő micro kicsit fura. De talán ha így marad sötétben nem zavaró. Nekem valamiért ez ott a fa tetején idegenül hat. Lehet a fénnyel jobb lesz mint a jobb oldalon.

kavicsos.jpg
 
Sziasztok!
A hétvége nagy részét az akváriumnak szenteljük.
Érdemes volt megvenni a teszteket, mert az alga gyakorlatilag megszűnt a tápozás és a co2 adagolás módosításával.
Csináltunk egy képet a versenyfotó előtt. Ha van ötletetek a változtatásra, akkor azt szívesen meghallgatjuk. Úgy döntöttünk hogy liánokkal és liánok nélkül is csinálunk versenyfotót és amelyik jobb, azzal indulunk az IAPLC-n.
Szóval ne kíméljetek, jöhetnek az ötletek, tanácsok. A mollyk közül már csak 1 van bent, de ő is kikerül (vagy bujkálni fog az egész napos hajsza után :ninja: )
Köszönjük!View attachment 32096
Vagy vegyük le a képet mert pontlevonás lehet belőle (bár nem a végleges)?

AmegA
Leírnátok, hogy a tápozást és a Co2-t pontosan hogyan változtattátok meg és még milyen kiegészítő tevékenységeket csináltatok az alga megszüntetése érdekében?
 
Szépen rendbe raktatok az akit!Pár apró javítás és mehet a fotó!Szorítok egy jó helyezésért!
 
Sziasztok!

Köszönjük az észrevételeket!

Tegnap sok matatás után éjfélig ment a fotózás.
Alakítottunk az előtéren, néhány gyökér helyet változtatott, vagy kikerült.
Egy maréknyi növényt is likvidáltunk.
A medence Molli mentes, de lehet hogy a kis harcsákat is ki kell szedni és az Ezüst fonalalgázókat is kicsapdázni, mert a tükör előtt bandáznak folyamatosan.
Csökkentettük a bal oldali kidőlt fa tetején a mohát.
A @viktorlantos által ajánlott változtatásokat is megcsináltuk, a buce maradt a helyén.
A "vasvilla" marad, kapott egy kis plusz fényt és a nagyobb levelű anubiast alá-mellé helyezve tompítja a látványt.

A háttér-előtér világítással sokat vacakoltam (A.ttila) mire kiötlöttem melyik vezetéknek milyen hosszúnak kell lennie, merről hová csatlakozzon.
2x54W-os Osram előtétre mentek a csövek páramentes foglalattal, Juwel reflektorokkal.
A hátsó a talaj szint felső része alatt lett elhelyezve, az elülső pedig a front merevítésen megdöntve fekszik.

A hátsó merevítésre szereltük középre a hat propelleres ventilátort.

A halak terelése nem ment simán, néha az ujjunkkal etetést szimulálva sikerült a jobb sarokba húzni őket, ahonnan sorban átúsztak a túloldalra.

Annamari nagyon kitartóan állítgatta a kölcsön gépet és csinált vagy 60 képet különböző magasságokból, méretben, iso-, rekesz értékeket.
A képszerkesztést, utómunkát is Ő csinálta, nagyon sokat olvasott a témáról az utóbbi napokban.
Az eredménnyel részben elégedettek vagyunk, de pár módosítást még eszközölünk a mai nap folyamán a liánozás mellett.
Este jön a második menet!

Werk:
20170527-_DSC4026.jpg

Leírnátok, hogy a tápozást és a Co2-t pontosan hogyan változtattátok meg és még milyen kiegészítő tevékenységeket csináltatok az alga megszüntetése érdekében?
15ml megy a micro-macro-fosfo tápokból 20ml carbo mellett.
Az alga nagy részét eltávolítottuk és a CO2 emelés is sokat segített

AmegA
 
Utoljára módosított:
20170527-_DSC4026.

Nem gondoltam volna, hogy valaha egy ilyen fotó készül rólad és egy ilyen akváriumot építesz.
Természetesen mindenféle negatív, rosszindulatú gondolat nélkül mondom. Inkább elismerés jelleggel :)

Sok melóval, kellő tapasztalattal meg lehet ugrani, csak elhatározás kérdése.
Jó látni a végeredményt és talán most visszanézni a fotókat, amikor a falban még csak a helye volt meg a készülő tervnek.

Jó kis csapatmunka. Gratu a türmetekhez (y)
 
Ha az lesz versenyfotótok, amin az a jóképű srác matat a csipesszel, akkor tuti az első helyezés!;)
Meghajlok nagyságotok és kitartásotok előtt, valóban emberfeletti munkával, de végül fantasztikus scapet alkottatok!(y)

Örülök, hogy más szemét is zavarta az anubias, anélkül higgyétek el, több hellyel kerültök előrébb! Liánnal vagy anélkül, én drukkolok Nektek ezerrel!
 
Sziasztok!
A hétvége nagy részét az akváriumnak szenteljük.
Érdemes volt megvenni a teszteket, mert az alga gyakorlatilag megszűnt a tápozás és a co2 adagolás módosításával.
Csináltunk egy képet a versenyfotó előtt. Ha van ötletetek a változtatásra, akkor azt szívesen meghallgatjuk. Úgy döntöttünk hogy liánokkal és liánok nélkül is csinálunk versenyfotót és amelyik jobb, azzal indulunk az IAPLC-n.
Szóval ne kíméljetek, jöhetnek az ötletek, tanácsok. A mollyk közül már csak 1 van bent, de ő is kikerül (vagy bujkálni fog az egész napos hajsza után :ninja: )
Köszönjük!View attachment 32096
Vagy vegyük le a képet mert pontlevonás lehet belőle (bár nem a végleges)?

AmegA
Fantasztikus lett, gratulálok! Sok sikert kívánok a versenyhez!

Sent from my Lenovo TB3-850F using Tapatalk
 
Sziasztok!

Tegnap a kérdéses Anubiast kivettük, a Viktor által megjelölt bucéből átraktunk a vasvilla jobb hajlatába, tapadókoronggal belógattunk egy ágat microsorumokkal az előtérbe felülről bal felső fókusz környékére.
A halak nehezen álltak össze.
Ma már nem igazán változtattunk semmin a tegnapi állapothoz képest, egy kicsit följebb emeltük a fényképezőgépet, így az oldal tetején látható kép az alap.

AmegA
 
Hajrá, szurkolok nektek! Nem kis munka áll mögöttetek, és eredménye is van. Szép kis erdőt hoztatok össze, gratulálok!(y) (Nekem még algásan is tetszett, olyan természetes hatása volt (irónia nélkül)) Kíváncsian várom a versenyfotót, illetve a liános változatról készült kép(ek)et is.
 
Aprólékos a hardscape, rengeteg növény bekerült, jó hangulata van az akváriumnak! Jó sokáig küzdöttetek az algával, de láttam, hogy nem estetek kétségbe. Kíváncsi vagyok mire sikerült jutni a végső fotónál! (y)
 
Sziasztok!

Köszönjük!
@melagris, @keszalvo , @Molroth , @kuchi ,@ideoda ,@törpesügér , @viktorlantos , @star67 , @Molnár Béla . @andras. , @Rebal , @ClassicLook, hogy csak az oldalon lévőket megnevezzük és mindenki másnak is akik követték, követik a naplónk eseményeit!
Sikeresen neveztünk az IAPLC-re utolsó pillanatban (már majdnem letettünk róla, mert kicsit elfáradtunk).


de azért egy darabig megtartjátok még az akit ugye
Persze, sőt még tervezünk újabb versenyfotót is, de a nyáron szétszedjük (ha valakit érdekelnek a fák instant berendezéshez, akkor eladóak lesznek, hátha valaki tud jobbat kihozni belőlük).

AmegA
 
Back
Oldal tetejére