• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

a foszfát lehetne magasabb,

A CO2-t mivel mérted? Az akvárium több helyén is mérted-e?
A PO4 talán alacsony.

Köszönjük az észrevételt!!
Igen a foszfátot azért gondoltuk magasnak, mert a teszt ajánlását erősen meghaladta.
De azóta mindketten utána néztünk itt a fórumon és valóban lehetne több, úgy hogy ma egy kis extra foszfátot adagoltunk és csak carbó ment mellé, mert még nem volt vízcsere így a többi tápanyagból még van bőven.
Az alga növekedése látszólag leállt.

A CO2-t az akvárium középső régiójában néztük ahol már nincs erős áramlás JBL Pro Scan teszttel.
A gázt ma még följebb tekertük.

Holnap vízcsere.

Annamari kampányol egy 4 napos teljes sötétítés mellett.

AmegA
 
A co2 megerősítést nyert,hogy kevés.Olyan algáid vannak,amik Co2 hiányra utalnak.
Pontosan ugyan olyanok,mint az 500l akvában,amit én gondozok,ha megkérnek.
Nem lenne célszerű két oldalról beoldani a co2-őt?
 
Igen a foszfátot azért gondoltuk magasnak, mert a teszt ajánlását erősen meghaladta.
De azóta mindketten utána néztünk itt a fórumon és valóban lehetne több, úgy hogy ma egy kis extra foszfátot adagoltunk és csak carbó ment mellé, mert még nem volt vízcsere így a többi tápanyagból még van bőven.
Az alga növekedése látszólag leállt.

Kicsit utánaolvastam (Ecology of the Planted Aquarium), és pár érdekesség P-vel kapcsolatban (könyvben rengeteg infó van...):

Talaj foszfátot megkötheti elég nagy mennyiségben. Olyannyira, ha talajt kevernek koncentrált foszfát oldattal, a talaj "kiszedi" a foszfátot. És még egy érdekesség, számos növény a P-t inkább a talajból szereti felvenni a gyökerével, mint a vízből, ha van választási lehetősége. K-t viszont a vízből, száron keresztül (shoot).

Ha jól gondolom, Estimative Index beöntöm-kiöntöm jellegű tápozását talaj mentes akváriumokra találták ki.... Mivel nálatok van talaj, szerintem érdemesebb lehet egy ADA irányvonalat megcélozni... Elég más mennyiségű / összetételű tápokat használnak és mintha ADA nem is tolná tövig a gázt. (ha valaki tud erre pontos ajánlást, tudna nekem linket küldeni?)
 
Utoljára módosított:
Tudsz erre ADA linket küldeni? Elég sokat kerestem.

Én amit találtam, az ez:

https://www.adana.co.jp/en/contents/support/pdf/AJ236/SUIKEI_RESEARCH.pdf

Itt 10 mg/liter körüli számok szerepelnek, nagyságrendileg 2-3x kevesebb, mint ami EI-nél (30 mg/l). Este, amikor nincs fény nem tolják, ahogy írtad.

Sokkal jobbat tudok :) Megnéztük személyesen és beszéltünk a karbi csapattal. A DC-t nem véletlenül találták ki. Ennyi fényhez kell a CO2.
Abban már vannak eltérések, hogy hogyan indul egy akvárium. Fokozatosan növekvő beoldással vagy egyből max beoldással.

De megnézel sok korábbi videójukat ahol látszik a porlasztó ott látszik, hogy nem szórakoznak. A válaszuk az volt, hogy tolják amíg épp nem pipálnak a halak.

Valószínűleg, akvárium, fény és flow függő épp mit használnak.
Itt szépen végig lehet követni 1 mintát. Na de ne offoljunk:
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!


a nitrátot levinném 15-20 mg/l-re, a foszfátot emelném 1-1,5 mg/l-re
Köszönjük!
Kipróbáljuk hogy csökkentjük a macrot 15ml-re és adagolunk mellé fosfot.
Nem lenne célszerű két oldalról beoldani a co2-őt?
Most megritkítottuk a növényzetet és emeltünk a CO2 mennyiségen, megnézzük mi lesz a következő napokban.

Ne engedjétek el, sokat melóztatok vele!
Dolgozunk vele tovább, ha nem sikerül a hó végéig akkor jövőre indítjuk.

Majdnem minden ültetett növényt kiszedtünk, rengeteg mulm volt mindenhol.
Leszedtük a fissidens és jávai nagy részét is a fák törzséről, kövekről, ne fogjanak több koszt.
SAM_06721.jpg

Ilyenkor jönnek elő a garnélák, de csak egy volt fotózható távolságban:

SAM_0669.JPG

Volt más jelentkező egy kép erejéig:
SAM_0670.JPG SAM_0671.JPG

Pár microsorum lejött a fákról, hát nem egyszerű feladat víz alatt damillal visszakötözni.
A legfelső előszűrő szivacsot többször ki kellett mosni, a beszívókat 15-20 percenként fogkefével kitisztítani.
Holnap folytatjuk.

AmegA
 
Minden elismerésem a tiétek a kitartásotokért és az eltökéltségetekért!
Lesz ez még így se! (pozitív értelemben persze) Hajrá Amega!
 
Sziasztok!

15ml megy a micro-macro-fosfo tápokból 20ml carbo mellett.
Az alga nagy részét eltávolítottuk és a CO2 emelés is sokat segített.
Annamari is úgy látja hogy csökken az algásodás.

nekiesnék és brutális módon levágnám azokat a leveleket, amik reménytelenül algásak.
Levágtuk az algás leveleket (y) .

Holnap vízcsere, szűrő takarítás, Seachem Purigen berakása az egyik szűrő rekeszbe.

Meglepően sok garnélát látunk, főleg a fák üregeiben szeretnek időzni.

Fettünk 4 Amanó garnélát, így 100 lierre jut már 1db, 100%-os növelést hajtottunk végre :D!
A létszámot még növelnünk kellene, de nincs most sehol komolyabb akció!

Az előtér növényesítését is szeretnénk most már újra megejteni, a vödörben algátlanodtak azóta.

Lesz majd egy halom növény a tóba!

A halak élő szúnyoglárvát kaptak a tóból, ízlett nekik.

AmegA
 
Utoljára módosított:
15ml megy a micro-macro-fosfo tápokból 20ml carbo mellett.
Az alga nagy részét eltávolítottuk és a CO2 emelés is sokat segített.

Macro vonalon nem lenne célszerűbb ADA irányba elmozdulni? Ezek szerintem stabilabb akváriumok mint EI. N és P fronton nem igazán adagolnak, mert a talaj segít. Ráadásul már telenyomtátok az akváriumot korábban N és P-vel, ennek egy jó része a talajban landolt, "fel van töltve". K felvételre (számos) növény a szárát preferálja, ezt ADA adagol.

Levágtuk az algás leveleket (y) .

Most néztem egy akváriumot, algásodás problémája volt fél éve, ami megszűnt. Anubiasok sok új levelén semmi alga sincs, viszont a régieken még mindig látszik fél év után! Ezért a levágás szerintem járható út.

Blackout-tól én egy kicsit tartok, nemrég a fórumon is volt elhullás, pedig szerintem követték az "előírásokat" .... De sokaknál, nagyon sokszor jól működik... Végszükség esetén?
 
Sziasztok!


, ennyi mohával lehet érdemes lenne picit kibővíteni az algázó csapatot
Senki nem szúrta ki a korábbi matematikai bakit, de most meg ötszöröztük az Amano létszámot így már 20db van.
Vettünk 3db kicsi ezüstös farok foltos fonalalgázó márnát is (Crossocheilus reticulatus).

Végre látszanak a Snow White Bee garnélák is, egyszerre 6-8 egyed is elől van a 30-ból.

AmegA
 
Sziasztok!

Újabb szűrőtakarításon vagyunk túl, rengeteg mulm gyűlt össze, bekerült végre a most újra regenerált Seachem Purigen (ami kb 1,5 éve szárazon pihent), 4 óra múlva mintha eltűnt volna a víz az akváriumból (még mindig tud meglepetést okozni)!
Persze az üveg takarítás is sokat dobott a látványon.
Az első beömlőpucolás is megvolt, nem lett tökéletes, de így is örülünk, hogy a csőtisztító kefe a sok hajlat ellenére is végigjutott a belsején.

Az algázók dolgoznak ezerrel.

Csiga szanálásba kezdtünk a héten, napi 100-200db-ot szedünk ki a medencéből, meg a petecsomókat (abból is vagy 30-at találtunk) legközelebbi indításnál figyelünk erre is, kevés a csigaevőnk, de mostanra már jelentősen megfogyatkozott a házas jószág.

Tegnap a CO2 porlasztót is is megtakarítottuk, aminek a következménye estére a halak pipálása lett (nem voltunk itthon délután), egy fél órás beömlő kiemeléses csobogtatás helyre hozta a szintet, szerencsére elhullás nem következett be!

A tápozás továbbra is 15-15-15ml micro-macro-fosfo, 20ml carbo naponta, az utóbbit fecskendővel célzottan nyomjuk a héten az ecsetes területekre.

A gömbmohásítást részben sikerként, részben kudarcként könyvelhetjük el!
Egyrészről joghurtos módszerrel is felhordható, de nem olyan szép tömött külsőt mutat mint amit szerettünk volna látni, inkább csúnya algásat, másrészről hamarosan mindenhol jelen volt az akváriumban olyan helyen is ahol nem szerettük volna, fogva a mulmot, ellepve a mohákat, microsorumok tövét, gyökérzetét, legközelebb kihagyjuk, bár közvetlen carbós kezeléssel kipusztítható, de leginkább kézi-csipeszes ritkítással szedjük a nagyját, hogy az elpusztult massza ne terhelje a vizet.
Természetesen egyik algaevő sem fogyasztja.

A Fekete neonokkal továbbra is nagyon elégedettek vagyunk, belakják az egész teret, az összes szintet a medencében, sokszor kergetőznek, vagy rajban állnak az áramlásban.

Mióta bekerültek az Amanók a Bee garnélák is sokkal bátrabbak lettek.

Bár ingadozó vagyok (A.ttila) a tekintetben hogy beérünk-e vele a hónap végéig egy jó versenyfotóval, most perpillanat bizakodó az álláspontom.

Egy képet is jó lenne csinálni, de sajna az utómunka nem az erősségem (Annamari ebben sokkal ügyesebb), ez látszik a legtöbb totál fotón.

Egy növénnyel nem sikerült dűlőre jutni a Monosolenium tenerummal, egyszerűen az egyik szikla tetejére dörzsölve került a telepítésre, szépen ki is hajtott, de mire 2-3cm-esre nőttek leváltak róla, tovább növekedtek, majd egy hónap múlva, mikor már jelentős tyúktojás méretűre duzzadtak, rohadásos-elhalásos tüneteket produkálva szétestek, bealgásodtak, a maradványokat az akvárium több részére szétvitte az áramlás, de nem lett már szép tömött bokor egyikből sem.

Volt növényritkítás is, egy vödörnyi kikerült a medencéből, földobjuk a keres-kínál topicba.

AmegA
 
Ezek szerint 1,5 év száradás után sem ment tönkre a Seachem Purigen? Azt hallottam, ha nem használjuk akkor is vízben kell tartani, különben dobhatjuk ki!
Nektek mégis jól működött?
 
Szia Csilla!


Ezek szerint 1,5 év száradás után sem ment tönkre a Seachem Purigen? Azt hallottam, ha nem használjuk akkor is vízben kell tartani, különben dobhatjuk ki!
Nektek mégis jól működött?
Igen nálunk működik, annak ellenére, hogy mi is hallottuk ezt az információt, de nem hiszünk el mindent, amíg ki nem próbáltuk és meg nem bizonyosodtunk a valóságtartalmáról ;).

AmegA
 
Back
Oldal tetejére