• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Sziasztok!

Előkerestük a kombinált mérőszerkezetünket, a Tds:170, a hőmérséklet lámpa kapcsolás előtt 22.6 celsius fok, ez akár kényesebb garnéláknak is jó lehet.
Ma sok algás levelet lenyestünk, az üveg pucolás is esedékes volt megint.
Ritkítottuk az átokhínárt és az úszónövényeket, aki kér belőlük privát üzenetben jelentkezzen!
Reggelre marad a vízcsere, az előszűrő szivacs mosás, pár egyéb apróság.
Holnap este pedig már igazi tömény halas kép készül.

AmegA
 
Sziasztok!

Ma felszaporodott a fauna a Terraplaza látogatást követően.

Caridina Golden Bee Shrimp/ Snow Wite (elvileg, ha valaki pontosan tudja akkor erősítsen- vagy cáfoljon meg) (15db, 1,5-2,5cm-es):
SAM_01841.jpg SAM_02011.jpg SAM_02021.jpg

Corydoras habrosus (10db 1,5cm-es):SAM_01931.jpg SAM_02041.jpg

A vonuló raj Hyphessobrycon herbertaxelrodi (80db 2cm-es):

SAM_0215.jpg

A garnélák Tds 140-es vízben voltak, amit néhány óra alatt emeltünk 165-re, egyenlőre úgy néz ki, hogy jól érzik magukat.
A neonok és a kis harcsák csak a szokásos hőmérséklet kiegyenlítés céljából kerültek zacskóstul egy fél órára az akváriumba beengedésük előtt.


AmegA
 
Elképesztő mennyit változott egy hónap alatt, már most is nagyon tetszik, szeretem a természetes hatást!
Szépek a garnélák is!
Nagyon ügyesek vagytok, gratulálunk!
 
Sziasztok!

Elképesztő mennyit változott egy hónap alatt, már most is nagyon tetszik, szeretem a természetes hatást!
Szépek a garnélák is!
Nagyon ügyesek vagytok, gratulálunk!
Köszönjük Andris!
Sok munka van vele, de jó látni ahogy napról napra változik, még az algásodást is izgalommal néztük, nagyrészt túl vagyunk rajta, még ha nem is mondható most sem algamentesnek.

Vannak tehetséges akvakertészek, akik elsőre remek akváriumokat raknak össze, sajnos közülük sokan nincsenek már közöttünk, talán más területen alkotnak kiemelkedőt.
Olyanok most is tevékenykednek néhányan akik szerényen építgetik a jobbnál jobb medencéket szerencsére!
Én is az Ő példáikat és néhány külföldit követve próbálok valami maradandót (már ha akvarizálásban lehet ilyesmiről beszélni, hisz inkább a mandala készítéshez hasonlítható) alkotni, Annamari hathatós segítségével.
Nálam a tehetség nem adatott meg, csak a kitartás, a türelem a szorgalom és a jó megfigyelő képesség talán.
Úgy érzem mások is vannak így, ezért szeretnék nekik példát mutatni, hogy a hosszas akvarizálás és figyelem, a ránk bízott élőlények szeretete meghozza a gyümölcsét.
Örömöt, nyugalmat a mindennapok rohanó világában, amikor esténként ránézünk a terjedő, bimbódzó, szaporodó élőlényekkel teli üveg téglánkra (kockánkra).

Mindenkinek hasonló élményeket kívánok!

A.ttila
 
Sziasztok!

A jövevények láthatóan jól érzik magukat.
Kétszer kapnak enni, mert még fejlődésben vannak (fagyasztott Spirulinás Cyklops, -Tubifex).
A neonok sokkal színesebbek mint tegnap és néhányan már kakaskodnak egymással, garnélát viszont egyszerre kettőnél többet nem látunk a 15-ből.
Az algaevő gébek sem mutogatják nagyon magukat, de az alga fogy, pedig a Mollik a fagyi kaját is tolják magukba teljes odaadással.
A harcsák nagyon aranyosak, időnkén egyedül keresgélnek, majd időnként 2-3 fős kis csapatot alkotnak.

A liánosítás folyamatban, de a mohásítása miatt nem akarjuk elkapkodni, mert nem szeretnénk a versenyfotó előtt már azt is nyírni.

AmegA
 
Sziasztok!

A jövevények láthatóan jól érzik magukat.
Kétszer kapnak enni, mert még fejlődésben vannak (fagyasztott Spirulinás Cyklops, -Tubifex).
A neonok sokkal színesebbek mint tegnap és néhányan már kakaskodnak egymással, garnélát viszont egyszerre kettőnél többet nem látunk a 15-ből.
Az algaevő gébek sem mutogatják nagyon magukat, de az alga fogy, pedig a Mollik a fagyi kaját is tolják magukba teljes odaadással.
A harcsák nagyon aranyosak, időnkén egyedül keresgélnek, majd időnként 2-3 fős kis csapatot alkotnak.

A liánosítás folyamatban, de a mohásítása miatt nem akarjuk elkapkodni, mert nem szeretnénk a versenyfotó előtt már azt is nyírni.

AmegA
Még mindig nem tudom elképzelni ezt a liánosítást. Ki ez mi ez? Annyira kíváncsi vagyok, hogy...na szóval hogyan is lesz ez?
 
Sziasztok!

Még mindig nem tudom elképzelni ezt a liánosítást. Ki ez mi ez? Annyira kíváncsi vagyok, hogy...na szóval hogyan is lesz ez?
Vettem (A.ttila) 30 méter 3-4 különböző vastagságú fekete szigony kötelet.
Belefűztem a közepükbe rozsdamentes sodronyszálat, hogy a kötél ne csak lógjon, hanem alakítható legyen.
A vastagabbak a fák törzsére lesznek tekerve mintha kúszó növények szárai lennének, a vékonyabbak pedig az ágakról, fák között lógnak majd mint a lián, de előtte mind be lesznek mohásítva.

Ma Annamari látott egyszerre 6 garnélát kapirgálni.
Egy lány Algázó géb távozott az élők sorából, volt köztük egy soványabb, lehet hogy ő volt.
Mindenki más jól van, 2x fél kockányi fagyasztott eleséget benyomnak pár perc alatt (délután, este).

AmegA
 
Sziasztok!


Húzós volt a hét, a tervezett szerdai vízcserélés ma reggelre valósult meg.
Sajnos egy kis páncélos is jobb létre szenderült!
Volt némi alakítgatás a héten: Hm újraültetése, Stauro drasztikus megnyírása, Elodea-, Hydrocotile-, Hygrophila-, (ál)E. tenelus-, úszónövények ritkítása.
Bekerült egy nagyobb ág próba képen a kidőlt fa innenső végébe (még mohásítani kell).
Az ott korábban elhelyezett fát pedig a jobb oldali kő közép felé eső végébe tettük (ormányos társa hiányát tompítva).
Az addig ott tengődő gyökér pedig a szintén jobb oldalon elhelyezkedő kidőlt fa alá került.
Anubias nana tövekkel lett kiegészítve az előtéri növényvilág.

Alga még van.
A halak látszólag jól érzik magukat.
Tds 165ppm vízcsere előtt.

SAM_0277.JPG SAM_0278.JPG SAM_02811.jpg

Még két hét és az átokhínár meg az úszónövények nagy részt kikerülnek a medencéből a Mollikkal együtt.
Akkor jelentősen világosabb és átláthatóbb lesz a medence.
Az előtér is sokat változik még.
Még 2-3 algázó géb beszerzését fontolgatjuk, plusz a Corydorasok és garnélák létszámának emelését.

Ha netán valakinek van Rotala sp. green növénye az gondoljon ránk, mert még azt szeretnénk!

AmegA
 
Sziasztok!

Nagyon ígéretesen alakul!(y)
Az anubias ott is maradna középen? Nekem kicsit nagynak tűnik, hiába nana.
Garnélák hogy viselik a 165-ös TDS-t?
Köszönjük Csilla!
Igen most így képen valóban nagy az Anubias, még alakítunk az előtéren, lehet hogy elforgatással másként mutat és majd a többi növény is dúsul körülötte, akkor talán nem lesz ennyire feltűnő (a mélység érzet növelése miatt került pont oda).
A garnélákat nem sokat látjuk, néha 1-2 példányt, eddig nem panaszkodtak (folyamatosan kapirgálnak).

AmegA
 
Sziasztok!

én ezt meggondolnám még egyszer, nekem egyértelmûen jobban tetszett ezelôtt
Semmi pánik! A mohák háttérnövények lesznek, már helyükre is kerültek. Érdekes módon egy nap alatt megragadták és alig eresztették a dekorhomok szemcséket.

Tök jó ott elöl az az Anubias rész, raknék oda mégtöbbet mögéjük, a kövek elé, közé.
Egyenlőre nem teszünk több Anubiast.

Terv szerint minden nap foglalkozunk egy keveset (1/2-1 óra) az akváriummal, eddig nem sikerült, inkább hétvégenként egyszerre 5-6 órát tevékenykedtünk vele.

A menet versenyfotók előtt: szerdánként lesz nyesegetés, -ültetgetés, szombatonként takarítás, -vízcsere, vasárnap fényképezés.
Szeretnénk legalább 5-6 versenyfotót (hetente különböző extrákkal). Többféle hátteret, megvilágítást, előtéri dekorelemeket, belógó ágakat, esetleg növénycseréket beiktatva.
Minden versenyre más képpel neveznénk.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére