• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

Szerencse, hogy egy szakavatott szem egy ilyen szakmai fórumon meg tudja különbözteti a csővel leszívott növényt és aljzatot az elhagyott barna mackótól, különben megijedtem volna a wc-től :) :)

Jó a napló és a részletes tájékoztatás is. Nekem ezek a lecsapkodott ágvégek furák. Másnak ez a rengeteg alga.... de tudjuk, hogy néhány hónap múlva mindkettőre csak homályosan emlékszik majd mindenki :)
 
Sziasztok!

Mától van CO2 a vízben, magas nyomással.
Az időzítést még be kell állítani hozzá.
Kihúztuk a mágnesszelepet a konnektorból és továbbra is jönnek a buborékok, ez természetes (meddig jöhet?)? Lehet hogy fordítva kötöttem be (A.ttila)?

A rendszer:
2kg-os palack-O2 reduktor kettő órás, kettő csapos-CO2 cső-mágnesszelep-CO2 cső-tűszelep-CO2 cső-visszafolyásgátló-CO2cső-buborékszámláló-CO2 cső-még egy visszafolyásgátló-CO2 cső-40mm átmérőjű kerámia porlasztó a pumpa alatt, amiből a felszálló buborékokat betolja a befolyón keresztül az akváriumba.

IMG_3499.JPG
IMG_3500.JPG

IMG_3501.JPG

A kémlelő nyílásból nézve:IMG_3502.JPG

Rózsaszínesednek a Murdenia felső levelei:
IMG_3504.JPG


Totál (homály):
IMG_3505.JPG

AmegA
 
Kihúztuk a mágnesszelepet a konnektorból és továbbra is jönnek a buborékok, ez természetes (meddig jöhet?)? Lehet hogy fordítva kötöttem be (A.ttila)?
Folyamatosan jön, vagy azért szépen lassan eláll?
Mert minél hosszabb a cső a mágnesszelep és a vége között, annál több ideig tart, míg a co eláll, a csőben lévő nyomás miatt.
 
Minimálisan csökkent a bubiszám.
10cm van a palack és a mágnesszelep között, nem ez számít?
Most elzártuk a reduktoron a kis csapot, az jó egyenlőre így?

Köszönettel!

AmegA
 
Folyamatosan jön, vagy azért szépen lassan eláll?
Mert minél hosszabb a cső a mágnesszelep és a vége között, annál több ideig tart, míg a co eláll, a csőben lévő nyomás miatt.
Bocs, a másik lehetőség, hogy valami kis kosz beszorult a mágnesszelepbe. Velem már többször is előfordult ilyen (nem tudom, hogyan került bele pl. műanyag sorja), és egy szétszedés / takarítás megoldotta.

Amúgy biztos van rajta jel, hogy in/out, de ha nincs, akkor szedd szét, takarítsd ki + rájössz, hogy melyik a bemenet.
 
Minimálisan csökkent a bubiszám.
10cm van a palack és a mágnesszelep között, nem ez számít?
Most elzártuk a reduktoron a kis csapot, az jó egyenlőre így?

Köszönettel!

AmegA
Nem az a távolság számít ebből a szempontból. A puffer amit említettem, az a mágnesszelep és a porlasztó között keletkezik.
Nekem ott kb. 120 cm cső van, és kb. 15 perc alatt áll le teljesen a porlasztás.
 
Utoljára módosított:
Aqua Medic mágnesszelep, használtan vettük, amikor áram alá helyeztük kattant egyet, mikor kihúztuk nem hallottunk semmit.
Egyébként mikor indítottam (A.ttila)a rendszert minden csapot elzártam és a palack csapjával kezdtem a nyitást, hatalmas durranással egy csomó gáz jött ki.
Gyorsan elzártam a palack csapját és kinyitottam a reduktor első csapját, utána már nem volt gond.

AmegA
 
A tűszelepet ha kinyitod, akkor ez jelentősen felgyorsul. Persze utána megint babrálni kell vele :)
Hát persze de nem éri meg emiatt elállítani a tűszelepet. Nincs azzal semmi gond hogy szépen lassan kiereszti a maradék nyomást.
 
Sziasztok!

Köszönjük az ötletelést!
A mágnesszelep nem zár valamiért.
A rendszer már működött korábban másnál, a palack is kb. negyedig van.
Majd a hétvégén megpróbálom szétszedni.
Azért már az időzítője be van lőve világítás indulása előtt egy órával és lekapcsolás előtt egy órával korábbi időpontig működik majd.

Tegnap kimaradt, hogy már megvan az első úszónövényünk: Salvinia natans. Köszönet Lajos ( @Jalos ) szaktársnak!

Ma a Microsorumok kötözése történt meg.

Balról jobbra első fákon M. natans, másodsorban M. need leaf, leghátul M. mini.

16-os damillal, hóhér hurokkal lettek rögzítve:
IMG_3507.JPG

Jól néznek ki a Murdeniák felső levelei, de még az átállásuk kérdéses, mert látszódnak rajtuk olvadás jelei:
IMG_35061.jpg

Néhány kép közelebbről, Annamari kísérletezett néhány beállítással (ne az algát nézzétek):
IMG_35111.jpg

Közte egy fordított:
IMG_35121.jpg IMG_35171.jpg IMG_35172.jpg
A szokásos távolságból:
IMG_35191.jpg

Kinek melyik tetszik?

AmegA
 
Kinek melyik tetszik?
+1 az utolsóra
Nagyon tetszik, nagyon jó már most. A felére hígított carbót nagyon tudom ajánlani: 50 ml-es fecskendő, jó vastag tű, szivattyú leállít és szép lassú mozdulatokkal odanyomjátok mindenhova, aztán 10-15 perc után szivattyú indulhat. Nem azonnal, de kitartó, mindennapos kezeléssel nálam egy hét alatt gyakorlatilag rendet vágott és azóta sem jött vissza amit kiirtottam.
DSCF1682.JPG
emlékeztek, hiába próbáltam fogkefével, ezzel-azzal kiszedni pár nap alatt ilyen lett a parvulám, lekezeltem, besűrűsödött, jött egy fonal támadás, megnyírtam, újra kezeltem és egy kép a 3-4 héttel későbbi végeredményről:
DSCF1770.JPG
 
Nekem az első és az utolsó beállítás jön be a legjobban!

Nagyon szép és részletgazdag scapet dobtatok össze! Már most nagyon várom a versenyfotót! :)
 
A felére hígított carbót nagyon tudom ajánlani: 50 ml-es fecskendő, jó vastag tű, szivattyú leállít és szép lassú mozdulatokkal odanyomjátok mindenhova, aztán 10-15 perc után szivattyú indulhat. Nem azonnal, de kitartó, mindennapos kezeléssel nálam egy hét alatt gyakorlatilag rendet vágott és azóta sem jött vissza amit kiirtottam.
Én várnék, amíg 1 hónapos lesz az aki és a növények is megszívják magukat táppal meg gyökeret eresztenek, és letakarnám az akit úgy 4 napra.
 
Én várnék, amíg 1 hónapos lesz az aki és a növények is megszívják magukat táppal meg gyökeret eresztenek, és letakarnám az akit úgy 4 napra.
Mindkét módszer működőképes. Próbáltam én is mindkettőt.
Algahelyzet és temperamentum kérdése, mikor melyikhez nyúl az ember. (no meg a scape sem mindegy, mert pl a tuskónál nagyon macerás a kilógó dekor miatt, ráadásul később már elég komoly emers szekció is volt)
 
Back
Oldal tetejére