• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Saru no asobiba - 120x67x50cm 400l

én emersítettem egy buce-t... amíg le volt takarva és folyamatosan párásítottam megvolt, utána nem bírta a dolgot amikor már emers-ként akartam tartani, úgyhogy szerintem ki fogják bírni.
 
Sziasztok!

Kimaradt az előző hozzászólásból a Microsorum trident eredete: köszönjük @Etele, szép csomót kaptunk (jut még másnak is belőle).
A Bucék bírni fogják, mert nagyon magas a páratartalom a medencében, a lámpa pedig legalább 50cm magasról világít.
Az ültetési időszakban csak a tető felét vesszük le és közben is folyamatos az ozmóvizes spriccelés (ma is 3l vizet mertünk ki a nap végén).
A felső rész ültetése azért nem egyszerű a folyamatos nedvesítés ellenére sem, mindig ráragadt a csipeszre az aljzat, folyamatosan papírtörlővel kellett leszedni.
A baloldali aljzatnövény elöl M. montecarló lesz, hátul pedig lehet hogy Fissidens.
Háttér növénynek valami sötétzöldet szeretnénk, vagy Elodeát, vagy Forrásmohát, még nem dőlt el.
A bal hátsó sarokba Ludwigia brevipest ültettünk @oRphEus kolléga neveléséből.

A liánosítás a hétvégén esedékes, amennyiben addig sikerül a növények nagyját elültetni.
A vízzel feltöltés a hónap végén esedékes.

AmegA
 
Sziasztok!

Ma sikerült hozzájutnunk néhány különlegességhez, főleg kis méretű növényeket szerettünk volna a jobb oldalra.
Egy igazi fanatikus, botanikus Tamás ( @Szmóki ), nagyon türelmesen magyarázta mi micsoda, honnan származik, mi a tudományos neve, mekkorára nő, így az eredetileg tervezett 20 percből másfél óra kerekedett.
Megint sok újdonsággal és hasznos információval gazdagodtunk.
Mindent lefotóztunk a csomagolásában hogy tudjuk mi-micsoda.
Majd aztán készül a térkép is az akváriumi növényekről.

Ozmóvizes spriccelés megvolt, még nem tudni mi az ami nem bírja vízen kívül, csak párában.

IMG_3229.JPG IMG_3231.JPG

E. sp. "Amami Oshima":
IMG_3243.JPG

E. "Udon Thani":
IMG_3244.JPG

A további finomságok: kis termetű Microsoriumok, Bucephalandrák, Bolbitis, mohák.
Holnap majd lesz még kép.
AmegA
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Szio!A név választásról is irhatnäl!Mit jelent?
Sosem szerettem, hogy nem értem a naplók nevét ha nem magyarul írták (ahhoz meg lusta voltam hogy lefordíttassam), de be kellett látnom hogy az eredeti cím, csak a fórumtársaknak beszédes, más nyelven nem mond semmit.
Viktor (@keszalvo ) vetette fel egyébként a címváltoztatás szükségességét (Ő a hibás).
Ezért olyan címet akartunk Annamarival adni amit senki sem ért (kivéve a japánok (mindent a versenyért)).
Annamari ötlete a "Kis fehér tetű" volt, amit elvetettem "mert", kezembe vettem a döntést így a liános őserdőhöz választottam, ezért a "Majomjátszótér" lett japánul.

Egyébként észrevetted Patrik (@kuchi ) hogy pár nagyobb levelű növényt betéve az előtérbe, rögtön kisebbnek látszik a bal oldali nagy kidőlt fa?

A.ttila
 
Sziasztok!


Sosem szerettem, hogy nem értem a naplók nevét ha nem magyarul írták (ahhoz meg lusta voltam hogy lefordíttassam), de be kellett látnom hogy az eredeti cím, csak a fórumtársaknak beszédes, más nyelven nem mond semmit.
Viktor (@keszalvo ) vetette fel egyébként a címváltoztatás szükségességét (Ő a hibás).
Ezért olyan címet akartunk Annamarival adni amit senki sem ért (kivéve a japánok (mindent a versenyért)).
Annamari ötlete a "Kis fehér tetű" volt, amit elvetettem "mert", kezembe vettem a döntést így a liános őserdőhöz választottam, ezért a "Majomjátszótér" lett japánul.

Egyébként észrevetted Patrik (@kuchi ) hogy pár nagyobb levelű növényt betéve az előtérbe, rögtön kisebbnek látszik a bal oldali nagy kidőlt fa?

A.ttila
Válalok minden nemű felelősséget a majomjátszótér név miatt [emoji16]
Az akvárium meg kezd igen jól kinézni,kb mikor tervezitek a feltöltést ?

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
 
Válalok minden nemű felelősséget a majomjátszótér név miatt [emoji16]
Az akvárium meg kezd igen jól kinézni,kb mikor tervezitek a feltöltést ?

Tapatalkkal küldve az én C6903 eszközömről
Ha jol emlekszem a honap veget irtak, de barcsak hamarabb feltöltenek...:rolleyes:. Tehat meg ugy 2-2,5 het.
 
"Nem szarral gurigázunk" -- legalábbis a Google Translate szerint.
Rövid összefoglalója annak az ámulatnak, amivel ezt a naplót nézem. Nem elég, hogy rendeltek egy mázsa követ, de megnézitek, milyen színű, szemcseméretű, hol olcsó szállítással együtt, stb. És ez még csak a lávakő. A scape-et ott kezditek, hogy hogyan ragasztjátok az emelést, amivel majd meglesz az a domb, amire majd jön az a kő, amire keresztbe az a fa, aminek a tetejére beütitek a szöget, amire rögzítitek a többfajta madzagot, amit az ilyen-és-ilyen moha-joghurt keverékkel bekentek......... :D(y)
 
Sziasztok!

Köszönjük a kiemelkedő érdeklődést és hozzászólást!

"Nem szarral gurigázunk" -- legalábbis a Google Translate szerint.
Gergely Te nem vagy 100-as o_O !

kb mikor tervezitek a feltöltést ?
Ha jol emlekszem a honap veget irtak,
2017. 01.28. 09.35 +-10 perc :cool:.

. Nem elég, hogy rendeltek egy mázsa követ
Bandesz az első néhány oldalt átugortad? (a napló egy homokos aljú helyiségben kezdődik :cautious:)

Szerintem az utolsó képen a jobb13-as 3,5mm-es kavicsot ha kivennétek és a helyére beszúrnátok egy másikat akkor jobban érezném magam.
A meder kavicsozása még hátra van, csak még nem tudtuk eldönteni milyen méretű (3-5mm-30-50mm), színű (fekete, szürke, barna, vörös) mintájú (sávos, márványos) ,alakú (gömbölyű, lapos, hosszúkás), felszínű (fényes, matt, érdes) legyen és milyen arányban legyenek keverve. De ezzel majd a versenyfotó előtt foglalkozunk, addig a növényeken lesz a hangsúly.

előtérben meg az egyik mini lián, csak még nem zöldül
Ez a vékony farmer cérna egész hátra kerül, a hátsó fákra.

Meglepő módon a mohák közül a Riccardia a sprinter, míg a Jávai épp csak fülesedik (kis zöld háromszögek) addig ... (pedig rendesen szétdörzsöltük a sziklán):

IMG_3291.JPG

@cheetah montecarló gyepéből kaptunk egy jó adagot, köszönjük (de a negyede is elég lesz, 500Ft-os adag áron lehet jelentkezni a háromnegyedéért).

AmegA
 
Bandesz az első néhány oldalt átugortad? (a napló egy homokos aljú helyiségben kezdődik :cautious:)
Jogos, nálam a Ti sztoritok ott kezdődik, amikor hoztam Tőletek növényeket, még a Keleti melletti lakásból. Azután vettetek egy házat és nekiálltatok tervezni.... :)
Kb. mint anno ŐK:
the-a-team.jpg
 
Back
Oldal tetejére