• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kerti tó Sangsvane

Bandesz

Legenda
Sziasztok!

Tegnap vettünk a dán lakberendezős üzletláncban egy - a fenti művésznévvel ellátott - műkő kaspót.
Remélem, ma este fel tudom tölteni agyaggolyóval, lávakővel, némi bazalttal és nem utolsó sorban vízzel ezt a szép "énekes hattyút".
Átdobok bele minden zöldséget, ami az akváriumból kikerül, előkeresem (csak tudnám merre keressem) a kis napelemes szökőkútszivattyút és hajrá. :)(y)

Szerk.: egy év után pótolom a képet. Bár ez még csak webáruházas magáról az edényről. :smug:
94290.jpg
 
Utoljára módosított:
Ebbe jól belekezdtem! :ROFLMAO:
Amint feltöltöttem a kaspót, bedobáltam a lávakövet, belógattam a napelemes pumpát... a pumpa beadta a kulcsot. A választott hely is túl naposnak bizonyult, a pangó meleg víz gyorsan algásodott. Nem volt egy sikertörténet.
Majd jövőre. (y)
 
Utoljára módosított:
Eljött a jövő. A múlt héten félig töltöttem az edényt, a télen rendelt napelemes kerregetőre szivacsot húztam és elmerítettem, az edény alját megfűszereztem 2-3 kg lávakővel, végül bedobtam néhány ágat, hagy ázzanak.
Mivel 30 fokos volt a víz, áthúztam az egészet egy félárnyékos helyre. A víz mintha nem lenne makulátlan tiszta, de kisebbik lányom tegnap este is lapátolt - csaj úk óvatosan - egy kis földet az edénybe, szóval semmin sem vagyok meglepődve.Szórtam a tetejére valami kis levelű úszónövényt az akváriumból és hínárt, hadd nőjenek. Majd meglátom, az új helyen mennyire melegszik a víz (eddig 24-25 fok), ha minden jól megy, költöztetek bele RC-ket. :)

@Tibi, @pepe0419, Nálatok mi újság? Idén csobog a víz a dézsáitokban? Milyen növények váltak be nálatok?
 
Az enyém a szokásos módon elindult! Tavirózsa, vízipálma, rotala nyesedékkel megszórva és limnobium tejszínhabnak.
A napelemes kínai szökőkutam pöccre indult, most kb. 5 éves.
Idén kapott a dézsa egy komoly stresszfaktort, ő már többször megtépte a növényzetet. [emoji16]2920210b7f00cd7143fcb8e176cd3674.jpg
 
Az enyém a szokásos módon elindult! Tavirózsa, vízipálma, rotala nyesedékkel megszórva és limnobium tejszínhabnak.
A napelemes kínai szökőkutam pöccre indult, most kb. 5 éves.
Idén kapott a dézsa egy komoly stresszfaktort, ő már többször megtépte a növényzetet. [emoji16]View attachment 56252
Köszi a választ!(y)
A szökőkút neked csak be van dobva? Mindegy merről merre tolja a vizet?
A vízipálma jó ötlet, eddig nem is gondoltam rá.
Neked mennyi fényt kap a dézsa? Menyire melegszik fel a víz? Garnélák vannak benne?
 
Macskakövön van a szökőkút, kis csobogóként működik. 5h tűző napot kap, a max eddig 38 fok volt, RC-k simán bírták.
Nincs most belevaló garnélám és nincs is kedvem pár rc-ért kuncsorogni, meg mászkálni értük. Teleltetni sem tudom most őket. [emoji16]
 
Macskakövön van a szökőkút, kis csobogóként működik. 5h tűző napot kap, a max eddig 38 fok volt, RC-k simán bírták.
Gondolom a macskakő miatt alulról is kapja a meleget. Nekem most talán csak délután fog kapni közvetlenül napot. Reggel bokor árnyékolja, délben épület. :)
A csobogóra húztam egy szivacsot és az edény oldalára tapasztottam. Az edény közepe felé nyomja a vizet.
Rotalát este nyírok és megnézem, mibe tudom elültetni.
Vasárnap ki kell ugornom a piacra, egy helyi növényessel lebeszéltem, hogy hoz "dézsába való" növényeket. (Fűszernövényeket és tavi növényeket árul, de eddig idén még csak az előbbieket cipelte magával.)
Itt, az irodában saccolni sem tudom, mennyi RC lehet már, dobok belőlük, hadd dolgozzanak.:)
 
A rotalát csak dobd a víz tetejére, ne ültesd el! Nekem így voktak a kegszebbek mindig, ha el volt ültetve, csak kínlódtak!
 
Szórtam még úszó-akármit és rotalát a víz tetejére. Nem kavargattam, nem forraltam, majd összeérnek az ízek, ha akarnak.
Nem szép, de a mienk. (Nem kóstoltam, hogy savanyú-e. Sorry. :sorry: Valószínűleg erős lett, mert a háttérben a gumiszamár már kifeküdt.) :)
41545540815_c7c2f30c94_b.jpg2018-05-30_08-46-46 by von_dorlat, auf Flickr
41545547855_41c09535bc_b.jpg2018-05-30_08-47-22 by von_dorlat, auf Flickr
42447959621_bf55358e1c_b.jpg2018-05-30_08-47-32 by von_dorlat, auf Flickr
 
Back
Oldal tetejére